fbpx

Pracodawcy Pomorza

ENenglish

Gala Evening 2015 / Pomorski Pracodawca Roku 2014

W dniu 16 stycznia 2015 roku Pomorscy Przedsiębiorcy po raz kolejny spotkali się na uroczystej Gali Evening oraganizowanej przez Pracodawców Pomorza.
Impreza ta stała się dorocznym spotkaniem przedsiębiorców, świata kultury, polityków i samorządowców nie tylko z regionu pomorskiego.
Tradycją spotkania organizowanego przez Pracodawców Pomorza jest udział Gościa Specjalnego, opowiadającego o swojej drodze życiowej prowadzącej do własnego biznesu.

 

MOO_6986

W tym roku gościem specjalnym była Krystyna Janda, która opowiedziała zebranym jak będąc wybitną aktorką sceniczna i filmową podjęła się trudu stworzenia komercyjnego teatru, przechodząc drogę od kultury do biznesu.

W dorocznym spotkaniu uczestniczyło ponad 600 przedsiębiorców z Pomorza jak również gościliśmy przedsiębiorców z województw ościennych a nawet z zagranicy.

 

MKK_8169 MKK_8176MOO_7116

Uczestnictwem w Gali zaszczycili nas również goście oficjalni w tym m.in.:

 • Bogdan Borusewicz – Marszałek Senatu RP;
 • Kazimierz Plocke – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi;
 • Grażyna Henclewska – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki;
 • Dorota Pyć – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju;
 • Paweł Orłowski – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju;
 • Janusz Lewandowski – Przewodniczący Rady Gospodarczej przy Premierze Rzeczypospolitej Polskiej i Poseł do Parlamentu Europejskiego;
 • prof. Edmund Wittbrodt – Senator Rzeczypospolitej Polskiej i Minister Edukacji Narodowej w latach 2000-2001;
 • Stanisław Lamczyk- Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej;
 • Piotr Kaczyński – Dyrektor Gabinetu Politycznego Ministra Środowiska;
 • Ryszard Stachurski – Wojewoda Pomorski;
 • Mieczysław  Struk – Marszałek Województwa Pomorskiegojak również:
  wicemarszałkowie województwa, Prezydenci i Burmistrze pomorskich miast; Starostowie powiatów pomorskich oraz przedstawiciele uczelni wyższych, szefowie pomorskich mediów, ludzie polityki i kultury.

W trakcie Gali nagrodzono po raz piąty najlepsze pomorskie firmy, uczestniczących w Konkursie Pomorski Pracodawca Roku 2014.


Patronat Honorowy - 3


Wyróżnienia w konkursie otrzymały:

 1. AGIS Nieruchomości Agnieszka Kamińska
 2. Biuro Rachunkowe WEKTOR Jarosław Wróblewski.
 3. MGB Pompy Instalacje Grzegorz Banaszak
 4. Volanto  Sp. z o.o.
 5. Zakład Produkcyjno-Usługowo-Handlowy „Spawmet” Ewa Skajewska
 6. EURO-WENT sp. z o.o. Zakład Pracy Chronionej w Gdańsku.
 7. HK Finance sp. z o.o.
 8. Nearshoring  Solutions  sp. z o.o.
 9. Omida sp. z o.o.
 10. Progres sp. z o.o. Sp. K.

 

MOO_7154 MOO_7166 MOO_7194 MOO_7198 MOO_7403 MOO_7532

Konkurs Pomorski Pracodawca Roku rozstrzygnięty został w 3 kategoriach (firm zatrudniających: do 50 osób, do 250 osób i powyżej 250 osób). W każdej z kategorii wyłoniono po 4 finalistów konkursu z czego 3 laureatów konkursu oraz jedną firmę w każdej kategorii otrzymującą tytuł POMORSKI PRACODAWCA ROKU 2014 zgodnie z zasadą wyboru PRIMUS INTER PARES (najlepszy wśród równych).

 Kategoria  przedsiębiorstw zatrudniających do 50 osób

Biuro Kompleksowej Obsługi Firm J&J s.c.

Biuro Kompleksowej Obsługi Firm „J&J” s.c. jest firmą doradczoszkoleniową, która z inicjatywy obecnych właścicieli Jarosława Filipczaka i Jana Chrzanowskiego już od 12 lat wspomaga przedsiębiorców działających na terenie całego kraju w zakresie szeroko pojętego bezpieczeństwa. Sukcesywnie na przestrzeni lat zakresem działalności firmy stały się BHP, PPOŻ, ochrona środowiska, zarządzanie kryzysowe, koordynowanie prac w zakresie bezpieczeństwa i ochrony zdrowia na budowach czy wdrażanie systemów ISO. Ze względu na wykorzystanie najnowocześniejszych metod oraz dzięki wdrożonym innowacjom jakość realizacji zleceń przez wykwalifikowany i doświadczony zespół jest wysoko oceniana przez Klientów .

 

EDORADCA Sp. z o.o. Spółka Komandytowo-Akcyjna

EDORADCA to nowoczesna i dynamiczna  firma znajdująca się w czołówce wiodących firm doradczych w Polsce w zakresie Funduszy Europejskich. Od 2001 roku specjalizuje się w kompleksowym doradztwie w zakresie pozyskiwania funduszy europejskich oraz zarządzaniu projektami finansowanymi ze środków pomocowych na inwestycje w przedsiębiorstwach, badania i rozwój oraz szkolenia.   Dodatkowo aktywnie działa na rynku Funduszy Kapitałowych wpierając przedsiębiorczość poprzez inkubację i tworzenie innowacyjnych startup-ów.  Istotnym czynnikiem wyróżniającym firmę jest podejście projakościowe, które pozwala na realizację zadań w sposób kompleksowy przy zachowaniu wysokiego poziomu jakości świadczonych usług dla przedsiębiorstw. Wykwalifikowana kadra ekspertów ma duży wkład w sukces firmy oraz przyczynia się do zajmowania przez firmę czołowych miejsc w rankingach wśród najlepszych doradców unijnych w Polsce.

Zakład Produkcyjno-Usługowo-Handlowy TEMIS Tadeusz Skajewski

Mający swoją siedzibę w Chojnicach Zakład Produkcyjno-Usługowo-Handlowy TEMIS  istnieje na rynku od 1995 roku. To wiodące i innowacyjne przedsiębiorstwo działające w dziedzinie gazów medycznych, technicznych i spożywczych. Na życzenie klienta wykonuje mieszanki gazów o dowolnym składzie procentowym zapewniając profesjonalną obsługę techniczną sprzętu. Wykonuje instalacje pod wiązki i zbiorniki kriogeniczne wraz z ich posadowieniem.  TEMIS jest również znany jako dystrybutor urządzeń spawalniczych, części zamiennych, akcesoriów i materiałów spawalniczych. Znany z najwyższej jakości świadczonych usług i oferowanych produktów.

Vivadental Sp. z o.o.

została uznana jako „Primus Inter Pares”  czyli pierwszy wśród równych

VIVADENTAL Sp. z o.o. to międzynarodowy ośrodek kliniczny, edukacyjny i naukowo badawczy, specjalizujący się w implantologii stomatologicznej i leczeniu estetycznym. Obszar działalności jest szeroki i obejmuje leczenie pacjentów, podyplomowe szkolenie lekarzy i kadr medycznych, badania naukowe oraz działalność charytatywną. Działalność firmy zorientowana jest na wdrażanie innowacyjnych procesów i produktów w obszarach związanych z metamorfozą uzębienia oraz całokształtem czynników akcentujących estetykę twarzy w celu kompleksowego leczenia najbardziej wymagającej grupy Pacjentów. Podstawą strategii firmy jest egzemplifikacja idei badania – nauka – rozwój, a podstawą długofalowego rozwoju stałe podnoszenie jakości świadczonych usług, przy stałym spełnianiu najważniejszego kryterium, jakim jest zadowolenie Pacjentów.

MOO_7231 MOO_7238 MOO_7240 MOO_7249 MOO_7264 MOO_7291

Kategoria firm zatrudniających do 250 osób.

Mostostal Pomorze S.A.

Gdańska firma  Mostostal Pomorze S.A.  w obecnej formie działa od 1999 roku. Jest wykonawcą robót dla  przedsiębiorstw przemysłowych  w zakresie produkcji wielkogabarytowych konstrukcji stalowych. Firma ukierunkowuje swoją działalność głównie  na produkcję kompletnych obiektów dla przemysłu petrochemiczno-rafineryjnego, przemysłu stoczniowego,  offshore oraz budownictwa przemysłowego.  Zdecydowana większość konstrukcji jest eksportowana głównie do Skandynawii. Laureat nagrody „Orzeł Eksportu 2014 roku”.  Zatrudnienie 167 osób.

Klimawent S.A.

Gdyńskie Przedsiębiorstwo Klimawent S.A. istnieje na rynku od 1992 r i zajmuje się produkcją wentylatorów, odciągów stanowiskowych, odsysaczy spalin, urządzeń filtrowentylacyjnych, automatycznych systemów odśnieżania dachów oraz wielu innych urządzeń przeznaczonych do obsługi uciążliwych procesów technologicznych. Wszystkie rozwiązania są dziełem autorskim naszego zespołu konstruktorów. Produkcja odbywa się we własnym zakładzie produkcyjnym pod kontrolą technologów. Firma nieustannie inwestuje w nowoczesną infrastrukturę, zaawansowane technologie oraz podnoszenie kwalifikacji pracowników. Szczególny nacisk kładziemy na rozwój firmy. Innowacyjne wdrożenia, które realizujemy wykorzystując wyniki badań prowadzonych we własnym laboratorium przyczyniają się do sukcesów firmy.

SECESPOL sp. z o.o.

SECESPOL z siedzibą w Nowym Dworze Gdańskim  istnieje na rynku od 1988 r. Do dnia dzisiejszego ma charakter spółki rodzinnej. SECESPOL to wiodące i innowacyjne przedsiębiorstwo działające w branży metalowej, przemysłowej, ciepłownictwie, energetyce, chłodnictwie oraz w branży chemiczno-farmaceutycznej. Produkty oferowane są na całym świecie za pośrednictwem oddziałów w Kanadzie, Niemczech, Czechach i Chinach oraz w ponad 200 przedstawicielstwach handlowych. Wszystkie oferowane produkty wytwarzane są przez własne zakłady z wykorzystaniem zaplecza projektowo-konstrukcyjnego. Firma zatrudnia 210 osób.

 

Zakład Usług Inżynierskich „Eldro-fl” sp. z o.o.,

została uznana jako Primus Inter Pares czyli Pierwszy wśród równych.

 

Zakład Usług Inżynierskich „Eldro-fl” sp. z o.o. powstał w Gdańsku w 1992r. To pomorski lider innowacyjnych rozwiązań drogowo – komunikacyjnych, świadczący kompleksowe usługi związane z sygnalizacją drogową. Buduje, kompleksowo modernizuje i całodobowo utrzymuje nowoczesne systemy sygnalizacyjne województwa pomorskiego. Producent nowoczesnego osprzętu systemów drogowo – sygnalizacyjnych. Specjalistyczna wiedza kadry pracowniczej o wieloletnim doświadczeniu, dobre wyposażone laboratorium, duże nasycenie sprzętem transportowo-budowlanym oraz środkami łączności umożliwiają realizację najbardziej złożonych zadań projektowych i wykonawczych.

MOO_7299 MOO_7311 MOO_7313 MOO_7319 MOO_7325 MOO_7350

Kategorii firm zatrudniających powyżej 250 osób.

Grupa GPEC

Grupa GPEC – lider branży ciepłowniczej na Pomorzu – na trójmiejskim rynku od 1 września 1960 roku. Firma, oprócz dystrybucji, zajmuje się także produkcją ciepła i energii elektrycznej oraz oferuje usługi okołoenergetyczne. Udział GPEC w rynku ciepła na obszarze działalności firmy wynosi 55%. Gdańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej istnieje na rynku ponad 54 lata i jest obecnie największym przedsiębiorstwem grupy kapitałowej Stadtwerke Leipzig. Firma znajduje się w czołówce pomorskich inwestorów. Przedsiębiorstwo stale rozwija swoje produkty i podwyższa jakość usług oraz inwestuje w nowe technologie i infrastrukturę. Do sieci GPEC podłączonych jest prawie 9 tysięcy klientów. Konsekwentnie wprowadza innowacyjne rozwiązania w zakresie ochrony środowiska i usług.

 

Szpital Specjalistyczny w Prabutach Sp. z o.o.

Szpital Specjalistyczny w Prabutach Sp. z o.o. jest placówką medyczną ukierunkowaną na diagnostykę, leczenie i wczesną rehabilitację chorób układu oddechowego. Szpital dysponuje 145 łóżkami w zakresach chorób płuc i gruźlicy, chirurgii klatki piersiowej, chirurgii ogólnej, chorób wewnętrznych i intensywnej terapii. Poradnie przyszpitalne świadczą usługi z zakresu onkologii, chirurgii ogólnej oraz chirurgii klatki piersiowej. Nowocześnie wyposażone pracownie endoskopowe korzystają z: videogastroskopu, videokolonoskopu oraz videobronchoskopu. Ośrodek Domowego Leczenia Tlenem prowadzi leczenie przewlekłych chorób układu oddechowego tlenem z koncentratorów w domach pacjentów. Szpital posiada certyfikat ISO 9001:2008 i jest w trakcie pozyskiwania certyfikatu akredytacyjnego CMJ.

WNS POMORZE sp. z o.o.

WNS POMORZE sp. z o.o. dostarcza produkty i oferuje kompleksowe usługi w branży konstrukcji stalowych, rurociągów oraz instalacji przemysłowych. Firma obsługuje międzynarodowych kontrahentów działających w przemyśle wydobycia ropy i gazu. W związku z dynamicznym wzrostem ilości projektów realizowanych na rynku norweskim Zarząd Spółki podjął decyzję o otwarciu w 2011 r. oddziału WNS POMORZE w Norwegii. WNS POMORZE to wykwalifikowany personel techniczny i administracyjny. Wieloletnie oświadczenie kadry pracowniczej zapewnia wysoką jakość usług, buduje trwałe i stabilne zaufanie klientów. Doświadczenie zdobyte przy realizacji wielu złożonych technicznie i organizacyjnie projektów, długoterminowe umowy ramowe oraz udana współpraca z norweskimi liderami z branży konstrukcji stalowych gwarantują bezpieczeństwo i oferowanie usług na najwyższym poziomie.

 

Prime Food Sp. z o.o.
została uznana jako „Primus Inter Pares”  czyli pierwszy wśród równych

Prime Food Sp. z o.o. . Firma powstała w 1999 roku i specjalizuje się w uboju trzody chlewnej oraz produkcji wyrobów mięsnych. Od początku swojej działalności koncentruje się na wykorzystaniu wysokiej jakości surowców, pełnej kontroli procesu produkcji i jakości rozwiązań technologicznych. Dbałość o powyższe elementy pozwoliła uzyskać firmie wiodącą pozycję w branży. Obszarem jej działania jest zarówno rynek polski, jak i zagraniczny. Posiada pozwolenia eksportowe do krajów UE, Korei oraz Japonii. Wyroby mięsne pakowane w atmosferze MAP można znaleźć na półkach największych sieci handlowych. Prime Food jest częścią grupy  Axzon i zatrudnia obecnie ponad 700 pracowników.

MOO_7372 MOO_7381 MOO_7396 MOO_7426MKK_8331MOO_7415

Zarząd „Pracodawców Pomorza” ustanowił doroczną nagrodę ZŁOTEGO OXERA. Nazwa nagrody pochodzi od niezwykle trudnej do pokonania przeszkody w zawodach hipicznych – Oxera. Sport ten kojarzony jest z elegancją, sukcesem, i najwyższą jakością do czego przedsiębiorcy zawsze dążą. Ta wyjątkowa nagroda przyznawana jest dla osoby, która dzięki własnej inicjatywie, uporowi  i determinacji  stworzyła firmę pokonując przez lata kolejne trudne przeszkody i wyzwania.  W działalności każdego przedsiębiorcy ważna jest  wizja rozwojowa firmy oraz konsekwencja w realizacji przyjętych celów strategicznych.

DECYZJĄ KAPITUŁY  Nagrodę specjalną ZŁOTY OXER,
otrzymał Pan Zbigniew Ciecholewski, Prezes Zarządu i Właściciel firmy  „Ciecholewski-Wentylacje”

Dużą niespodzianką było nadanie po raz pierwszy na Pomorzu – Odznaki Honorowej za Zasługi dla Rozwoju Gospodarki Rzeczypospolitej.
To wyjątkowe wyróżnienie wręczane jest osobą o szczególnych zasługach dla rozwoju gospodarki kraju, zaangażowanych jako przedsiębiorcy lub wspierający przedsiębiorczość co oddziaływuje na krajową gospodarkę. Odznaką ustanowioną w grudniu 2014, a nadaną przez Wicepremiera Ministra Gospodarki Pana Janusza Piechocińskiego odznaczeni zostali – Pan Zbigniew Canowiecki – Prezes Zarządu Pracodawców Pomorza oraz Pan Zbigniew Ciecholewski – założyciel i prezes Ciecholewski – Wentylacja Sp. z o.o. Uroczystego wręczenia odznaki dokonała Pani Grażyna Henclewska Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki.

MOO_7441 MOO_7474 MOO_7485 MOO_7503 MOO_7519 MOO_7524 MOO_7530 MOO_7545 MOO_7552 MOO_7563 MOO_7565 MOO_7569

Zdjęcia autorstwa Agencja Fotograficzna Kosycarz Foto Press kfp.pl

Filmy autorstwa: adverZilla Marcin Jankowski www.adverzilla.pl

Więcej zdjęć do pobrania ze linku (plik ZIP zdjęcia autorstwa Kosycarz FP)

partnerzy Gali 2015

patroni medialni Gali 2015

Informacje prasowe z Gali:

Forum Gospodarcze TVP Gdańsk z dnia 22.01.2015

Panorama TVP Gdańsk z dnia 17.01.2015

http://www.strefabiznesu.dziennikbaltycki.pl/artykul/pomorscy-pracodawcy-roku-2014-nagrodzeni-na-uroczystej-gali

http://biznes.trojmiasto.pl/Najlepsi-wsrod-rownych-czyli-Gala-Evening-Pracodawcow-Pomorza-n86892.html

http://radiogdansk.pl/index.php/wydarzenia/item/20338-zloty-oxer-dla-ciecholewski-wentylacje-nagrode-wreczyli-pracodawcy-pomorza/20338-zloty-oxer-dla-ciecholewski-wentylacje-nagrode-wreczyli-pracodawcy-pomorza.html

http://ndg24.com/starogard24-artykul-Wiadomosci-Przeglad_Prasy-Na_Gali_Pracodawcow_Pomorza_nagrodzono_SECESPOL_i_AGIS-2176

http://www.dobrewiadomosci.eu/relacje/3638-krystyna-janda-gociem-specjalnym-gali-evening-pracodawcow-pomorza

http://dobrewiadomosci.eu/relacje/3640-czerwone-sznurowada-paski-i-damskie-szpilki-hitami-gali-evening-pracodawcow-pomorza

Poniżej będziemy uzupełniać tą informację o relacje zdjęciowe oraz linki do materiałów prasowych dotyczących Gali.