Pracodawcy Pomorza Extranet Pracodawców Pomorza

<< Lista ogłoszeń
Od BMG Goworowski Sp. z o.o.

Ostatnia szansa na odliczenie VAT w leasingu samochodów (oferta dla Pracodawców Pomorza)

Szanowni Państwo!

Ministerstwo Finansów zapowiedziało zmiany dotyczące opodatkowania samochodów osobowych od 1 stycznia 2019 roku. Po wprowadzeniu tych zmian leasing straciłby na atrakcyjności nie tylko względem zakupu, ale i długoterminowego wynajmu. Pozostałaby natomiast możliwość sprzedaży poleasingowego auta bez podatku dochodowego.

Zapowiadane przez MF zmiany, mają polegać na tym, że:

 

·        raty leasingowe będą kosztem uzyskania przychodu tylko do łącznej wysokości 150 tys. zł (czyli takiej samej, jak nowy limit amortyzacyjny przewidziany dla nabywców samochodów osobowych);

·        wszelkie koszty nabycia i używania samochodu osobowego (nie tylko leasingowanego) będą odliczane od przychodu podatkowego tylko w połowie, jeżeli auto będzie wykorzystywane do celów mieszanych, czyli firmowych i prywatnych.

Ta druga propozycja sprawi, że zasady w podatku dochodowym będą takie same jak w VAT, czyli, jeżeli auto będzie wykorzystywane do celów mieszanych, to podatnik odejmie tylko połowę poniesionych wydatków i połowę VAT. Z kolei, jeśli zadeklaruje, że używa samochodu wyłącznie do celów służbowych i będzie w tym celu

 

prowadził odpowiednią ewidencję (najprawdopodobniej tę samą, co dla celów VAT), to odliczy 100 proc. kosztów i podatku od towarów usług.

- Inne planowane przez MF zmiany, również w odniesieniu do samochodów osobowych, zakładają podwyższenie limitu odpisów amortyzacyjnych zaliczanych do kosztów uzyskania przychodu z obecnych 20 tys. euro (co przy kursie 4,29 zł za euro daje kwotę 85 800 zł) do 150 tys. zł oraz likwidacji kilometrówki.

 

 

Jak leasing, to tylko teraz! Zapraszamy do salonów Mercedes-Benz Goworowski i skorzystania być może z ostatniej możliwości pełnego odliczenia kosztów leasingu Twojego Mercedesa. Odlicz do 100% kosztów leasingu oraz skorzystaj z najkorzystniejszych form finansowania już dzisiaj.

 

W sprawie uzyskania dedykowanej oferty, prosimy o kontakt telefoniczny 58 660 49 49 podając hasło: Pracodawcy Pomorza.