Pracodawcy Pomorza Extranet Pracodawców Pomorza

Fundacja

Fundacja  logo
Adres: Gdańsk, Witolda Grabowskiego 3c/29
Telefon: 507832109
E-mail: krystyna@jestesmyztoba.com.pl
Branża:
- Ochrona Zdrowia
Oddział: M. Gdańsk
Zaloguj się żeby edytować profil Twojej firmy

Zdjęcia

Opis działalności

Zapisane

Fundacja „Jesteśmy z Tobą” powstała, żeby zapewnić pomoc i wsparcie osobom starszym oraz ich rodzinom. Doświadczenie, empatia i wsparcie łączymy te elementy, żeby świadczone przez nas usługi opiekuńcze były na najwyższym poziomie. Działamy wprowadzając w życie nasze hasła: opieka – wytchnienie – komfort.

 

OPIEKA
Pracujemy w myśl naszego hasła „Jesteśmy z Tobą” oferując Państwu bezpieczeństwo i spokój Wasz i Waszych Bliskich poprzez troskę, zaangażowanie i pomoc w każdym aspekcie życia. Do Państwa dyspozycji mamy wykwalifikowaną, sprawdzoną kadrę opiekunek, które posiadają wieloletnie doświadczenie w zawodzie i z sercem zadbają o seniorów. Potrzeby naszych podopiecznych i ich rodzin są dla nas wyznacznikiem dalszego kształcenia kadry i stanowią podstawy jakości naszych usług. Najważniejsze jest dla nas, aby nasi podopieczni byli szczęśliwi.

 

WYTCHNIENIE
Z opieki wytchnieniowej mogą skorzystać rodziny i opiekunowie seniora. Korzystając z pomocy wykwalifikowanych opiekunek zyskujemy więcej czasu dla siebie i dla swoich bliskich. Załatwienie pilnych spraw, wyjście do teatru, spotkanie z przyjaciółmi – wszystko jest bardziej komfortowe, gdy wiemy, że nasi seniorzy są pod dobrą opieką.

 

KOMFORT
Otworzyliśmy gabinety terapii, w których wszyscy mogą skorzystać z masażu, ćwiczeń oraz napić się koktajlu tlenowego. Indywidualnie dobrany zestaw ćwiczeń pozwoli seniorom jak najdłużej utrzymać aktywność oraz wrócić do sprawności osobom po Covid-19. Uważamy, że bez względu na wiek każdy ma prawo czuć się bezpiecznie i jak najdłużej żyć aktywnie. Nieustannie szkolimy się i podnosimy swoje kwalifikacje, żeby móc jeszcze lepiej realizować misję Fundacji.

 

 

 

DZIENNA OPIEKA W DOMU SENIORA to dobre rozwiązanie nie tylko dla osób mających problem z wykonywaniem codziennych czynności, ale również dla osób samotnych. PODSTAWOWA OPIEKA DOMOWA OBEJMUJE:

 

- codzienne drobne zakupy

- przygotowanie posiłków

- pranie

- podawanie leków

 -pomoc w sprzątaniu

- aktywizacja seniora dostosowana do jego możliwości np. spacery, ćwiczenia

- rozmowa i towarzystwo – zmniejsza poczucie samotności i ryzyko wystąpienia depresji u osób starszych

- higiena – mycie, przebieranie pampersów

- Pomoc w ubieraniu

- pomoc w kontakcie ze służbą zdrowia np. umawianie wizyt lekarskich

 

Jeżeli osoba starsza jest aktywna, opiekunka nie powinna jej wyręczać, tylko pomagać w wykonywaniu codziennych czynności. Profesjonalna opiekunka potrafi uszanować przyzwyczajenia i dopasować się do planu dnia seniora. Często pytając osoby starsze jak się czują odpowiadają, że dobrze i wszystko jest w porządku. Tymczasem seniorzy, a szczególnie nasi rodzice często ukrywają swoje złe samopoczucie, żeby nie przysparzać nikomu dodatkowych zmartwień. Kontakt z opiekunką zapewnia nam na bieżąco informacje o kondycji fizycznej i psychicznej naszych bliskich. Korzystając z profesjonalnych usług opiekuńczych nie musimy się martwić o to, że nasz bliski zostanie sam. Nasze opiekunki są doświadczone, sumienne a przede wszystkim mają szacunek do osób którymi się opiekują. Uśmiech na twarzy naszego podopiecznego to dla nas największa nagroda – daje nam satysfakcję i motywuje do dalszej pracy.

 


OPIEKA WYTCHNIENIOWA - CZAS DLA CIEBIE I TWOICH SPRAW 

 

Opieka nad osobą starszą nie jest łatwa. Bywa wyzwaniem nawet wtedy kiedy naszym podopiecznym jest  osoba najbliższa i kochana. To codzienna praca, która angażuje nas nie tylko fizycznie. Nerwowość, stres i ciągła gonitwa potrafią odbić się na naszym zdrowiu. Do tego czasem po prostu musimy załatwić swoje sprawy.

 

Opieka wytchnieniowa to właśnie odpowiedź na powyższe wyzwania. Jeżeli chcemy pójść do lekarza, załatwić codzienne sprawy lub po prostu odpocząć kilka dni musimy znaleźć kogoś kto nas zastąpi. Nasza wykwalifikowana kadra dotrzyma towarzystwa, zadba o podanie leków, porozmawia i przygotuje posiłek.

Najczęściej opieka wytchnieniowa świadczona jest w domu seniora. Jest to miejsce, w którym osoba starsza czuje się najbezpieczniej. Opiekunka może przyjść na parę godzin dziennie lub, jeżeli wymaga tego sytuacja, opieka może trwać całą dobę, a nawet kilka dni.

 

ZALETY OPIEKI WYTCHNIENIOWEJ:

 

- opieka w domu nie zaburza planu dnia seniora – to brak zmian w otoczeniu osób starszych czyli większy komfort opiekunka, którą senior zna daje mu poczucie bezpieczeństwa

- odpowiednio przygotowane opiekunki umieją nakłonić osobę starszą do podjęcia aktywności fizycznej i wprowadzenia odpowiedniej diety
- zostawiając podopiecznego pod opieką wykwalifikowanej opiekunki mamy komfort i spokój ducha, by załatwić swoje sprawy
- każdy ma prawo do odpoczynku – opieka może być szansą na kilka dni odpoczynku, żeby odzyskać siły, a podopiecznego zostawmy w dobrych rękach wykwalifikowanej opiekunki


Opiekując się najbliższymi często rezygnujemy ze spotkań towarzyskich lub rodzinnych, swoich pasji bo nie mamy czasu i czujemy się zmęczeni, dlatego:

ZADBAJMY O SIEBIE I SKORZYSTAJMY Z UDOGODNIEŃ JAKIE NAM DAJE OPIEKA WYTCHNIENIOWA.

JESTEŚMY Z TOBĄ, BO OPIEKUJEMY SIĘ OSOBAMI STARSZYMI I WIEMY,  ŻE JEST TO BARDZO CIĘŻKA PRACA.
GABINETY TERAPII:


Rozszerzając naszą działalność chcemy nieść ulgę także w wymiarze fizycznym. W naszych nowych, profesjonalnych gabinetach przy ulicy Miszewskiego 16/14 (I piętro) mogą Państwo skorzystać szeregu usług, które poprawią Państwa samopoczucie i stan fizyczny. Oferujemy: masaże, kinezyterapię, zabiegi presoterapii i koktajle tlenowe. Poniżej znajdą Państwo cennik. Zachęcamy do telefonicznego umawiania wizyt: 726 176 500. Zwracamy także uwagę na atrakcyjne KARNETY.


MASAŻE:


- Klasyczny całego ciała (60 min) – 150 zł
- Pleców lub częściowy innej części ciała (30 min) – 80 zł
- Relaksacyjny (szyja, kark, plecy) (45 min) -100 zł
- Drenaż limfatyczny manualny (60 min) – 180 zł
- Gorącymi kamieniami – całe ciało (60 min) – 160 zł
- Odchudzający/antycellulitowy całego ciała (60 min) – 170 zł
- Kobido – masaż twarzy – liftingujący (45 min) – 160 zł
- Stóp (30 min) – 70 zł


KINEZYTERAPIA:


- Ćwiczenia indywidualne (40/60 min) – 50/90 zł
 odchudzające
ogólnousprawniające dla seniora


Ćwiczenia usprawniające (30/60 min) – 45/90 zł
- po COVID-19
po przebytych urazach
po udarach, przy chorobie Parkinsona


ZABIEGI:


Presoterapia (30 min) – 80 zł
KOKTAJL TLENOWY – 20 zł

 

KARNETY:


5 masaży    –    5% upustu – czas realizacji 2 miesiące
10 masaży –  10% upustu – czas realizacji 3 miesiące