Pracodawcy Pomorza Extranet Pracodawców Pomorza

<< Lista ogłoszeń
Od Pretor Sp. z o.o.

Leasing sprzętu IT? To się opłaca!

Tempo zmian w technologii sprzętu IT sprawia, że aby utrzymać jakość i komfort pracy nasze notebooki i komputery stacjonarne wymieniamy średnio co 3 lata, a pozostałą infrastrukturę co 5. Niezależnie od wielkości firmy, jednorazowy koszt wymiany lub rozbudowy infrastruktury IT jawi się jako wielka inwestycja. Tak myślą ci, którzy jeszcze nie spróbowali leasingu w Pretorze.

 

Pretor optymalizuje inwestycje IT

Co daje leasing sprzętu IT? Dzisiaj digitalizacja to jeden z kluczowych czynników budujących pozycję rynkową chyba w każdym sektorze. A praktycznie? Przede wszystkim można wyposażyć swój zespół w nowoczesny, najwyższej klasy sprzęt bez stresu związanego z koniecznością zorganizowania dużej kwoty na inwestycję – mówi Grzegorz Sadkowski, dyrektor Działu Sprzedaży Projektowej i Usług firmy Pretor. W leasingu kwartalne bądź miesięczne raty są przewidywalne i dzięki temu rozłożeniu w czasie pozwalają utrzymać płynność finansową organizacji. Co ważne, można je wpisać w koszty funkcjonowania firmy. Dodatkowo, raty są płatne z dołu, co w praktyce oznacza odroczenie płatności nawet o 3 miesiące. Całkowity koszt użytkowania w przypadku leasingu może być w perspektywie całego okresu trwania umowy nawet ok 10% niższy niż przy zakupie tego samego sprzętu! 

 

Pozycja wypracowana latami

– Nie ustajemy w dążeniach, by nasza oferta produktowa była konkurencyjna zarówno pod względem ceny, jakości, jak i warunków współpracy. Współpraca z Pretor to dostęp do konkurencyjnej oferty wypracowanej podczas niemal 30-letniej współpracy z dostawcami – mówi Grzegorz Sadkowski. W ofercie leasingu dostępne jest całe portfolio produktów Dell Technology, w tym najnowocześniejsze rozwiązania storage Dell PowerStore, ale także notebooki, komputery stacjonarne i stacje robocze. W zależności od rodzaju sprzętu, można go wydzierżawić nawet na 60 miesięcy. Co się dzieje po zakończeniu umowy? Możliwe są trzy rozwiązania. Klient może zdecydować się na kolejną wymianę sprzętu na nowy, wykupić tę infrastrukturę, którą użytkował (w zależności od wartości całego projektu nawet za 1%), lub elastycznie przedłużyć leasing według własnych potrzeb (co jest przydatne np. przy konieczności migracji danych przed zwrotem sprzętu).

 

Dla kogo?

Z oferty leasingu skorzystać może praktycznie każda organizacja. W zależności od stopnia skomplikowania projektu, po dostarczeniu niezbędnych (standardowych) dokumentów finansowych, analiza i inne formalności mogą zostać załatwione nawet w ciągu dwóch dni roboczych. Zachęcająca jest także minimalna wartość projektu, która wynosi zaledwie 50 tys. zł netto.

 

www.pretor.pl

Zdjęcia