Pracodawcy Pomorza Extranet Pracodawców Pomorza

<< Lista ogłoszeń
Od ULTRA RELATIONS Krzysztof Król

Olivia Stars wystartowała z Krzysztofem Zalewskim w roli głównej

Zdjęcia: https://1drv.ms/u/s!Ak6vnk2kpo84idYONJBXeU0K18MTEA?e=XqhSsk autorzy Agata Dąbrowska i Dawid Linkowski

Wieczór, jakiego w Polsce jeszcze nie było rozpoczął cykl Olivia Stars. Krzysztof Zalewski, Gabi Drzewiecka, agencja eventowa Live i Olivia Star Top przygotowali wieczór pełen oryginalnych aranżacji utworów jednego z najgorętszych polskich nazwisk, wyśmienitej kuchni serwowanej przez międzynarodowe gwiazdy kuchni fine dining, zdobywców prestiżowych gwiazdek przewodnika Michelin, a także zachwycających wnętrz, które powodowały, że ten wieczór na długo zapadnie w pamięć wszystkich jego uczestników.

 

W czasie koncertu inaugurującego cykl Olivia Stars wystąpił Krzysztof Zalewski, multiinstrumentalista, którego płyty trafiają na szczyty list przebojów, a jego szerokie spektrum muzyczne pokazuje, że potrafi doskonale odnaleźć się w bardzo zróżnicowanym repertuarze. Tak było i tym razem. Swoje utworzy wykonał w nowych aranżacjach, przy akompaniamencie orkiestry kameralnej Progress pod dyrekcją Ireneusza Wojtczaka. Takie wykonanie utworów Krzysztofa Zalewskiego publiczność miała okazję wysłuchać premierowo właśnie w czasie koncertu w Olivii Star. Artysta tego wieczoru zaprezentował swoje największe przeboje, wśród których były Wszystko będzie dobrze, Annuszka i Miłość, Miłość, ale również utwory ze swojej najnowszej płyty. Dużym zaskoczeniem dla publiczności było wykonanie przy akompaniamencie orkiestry utworu Toxic z repertuaru Britney Spears.

 

Organizatorzy zaplanowali koncert w bardzo intymnej atmosferze, znanej z najlepszych klubów Nowego Jorku czy Londynu. Muzyka przeplatała się z rozmowami z głównym bohaterem wieczoru, prowadzonych przez współorganizatorkę cyklu Gabi Drzewiecką, która podsumowując wieczór mówiła, że jest on wyrazem jej przekonań o tym jaki komfort i atmosferę koncerty powinny zapewniać ich uczestnikom: Spełniło się jedno z moich marzeń. Rok temu narodził się pomysł. Ziarno padło na dobry grunt i zaczęło szybko kiełkować. Po roku obrodziło owocami, które są dokładnie takie, jak je sobie wyobrażaliśmy na początku. Ba, są znacznie lepsze. To efekt pracy zespołowej - jako członek tego zespołu jestem po prostu szczęśliwa. Teraz siadamy do planowania drugiej edycji. – podsumowuje Gabi Drzewiecka.

 

Olivia Stars to jednocześnie znacznie więcej niż koncert. Najwyższy budynek w Polsce północnej oferował swoim gościom 4 kondygnacje przygotowane w sposób, który zapewniał im wyjątkowe doznania, zaplanowane zarówno przed, jak i po koncercie. Na 33 piętrze Olivii Star Paco Perez, zdobywca 5 gwiazdek prestiżowego przewodnika kulinarnego Michelin i Antonio Arcieri, zdobywca jednej gwiazdki przygotowali autorskie menu, które serwowali gościom restauracji Arco, jak i Treinta y Tres. W menu znalazły się pokazowe dania kuchni fine dining, które zaskakiwały smakiem i strukturą, z czego słynie hiszpański mistrz: Donut Foie gras, Rożek „caprese”, Patatas Bravas, Bunuelo z kurczaka, Coco thai, Brioche po nordycku, Croquette z szynką, Moilette z „fricando oraz dania główne: Wołowina Rubia Gallega, Paella z królikiem, małżami i kalmarem. Na 32 piętrze, gdzie znajduje się malowniczy taras widokowy na gości czekało osobne menu, w skład którego wchodził tatar z sarny, czarne trufle, tatar z pomidora bawole serce, chłodnik z melona cantalupa, bliny gryczane z wędzonym łososiem, tobico, sashimi z tuńczykiem, chips z glonów nori, i ostrygi. Kolacja i koncert odbywały się 140 metrów nad ziemią, a więc dodatkowo na gości czekał zachód słońca widoczny za w pełni przeszklonymi przestrzeniami najwyższych kondygnacji budynku. Dołożyliśmy wszelkich staran, aby naszym gościom zapewnić najwyższą jakość, zarówno w obszarze wrażen muzycznych, jak i kulinarnych. - mówi Krzysztof Dembek. Uczestnicy wieczoru Olivia Stars mieli okazję wypróbowania skrupulatnie wyselekcjonowanych dan, przygotowanych na bazie szlachetnych produktów, do których należał kawior Antonius, świeże ostrygi czy szampan Dom Perignon. Taka też ma być esencja każdego wieczoru w naszym cyklu: chcemy, aby goście planując ten wizytę w czasie wieczorów Olivia Stars, wiedzieli, że zawsze mogą liczyć na najwyższą jakość.

 

Premierowo dla gości przygotowane zostały również wnętrza egzotycznego ogrodu Olivia Garden, w którym znajduje się 3000 tropikalnych roślin, wśród których są 11-metrowe drzewa i wyjątkowe okazy roślinności pochodzące z najodleglejszych części świata. W każdej przestrzeni goście byli witani muzyką, koktajlami i doskonałą atmosferą, wypełniającą 4 kondygnacje Olivii Star. Frank Zappa kiedyś podobno powiedział „Mówić o muzyce, to jakby tańczyć o architekturze". Tak samo bezcelowa jest próba opowiadania o emocjach tego Wieczoru. To trzeba przeżyć, doświadczyć i zapamiętać na całe życie. Najwyższe piętra Olivii Star od otwarcia dostarczały najwyższej światowej klasy doznań kulinarnych, pozwalały ponadto gościom odpoczywać w wyjątkowej, niebanalnej architekturze wnętrz uhonorowanej Europen Property Award. Cykl Olivia Stars uzupełnił paletę wrażeń o najwyższej klasy wydarzenie muzyczne. – podsumowuje Rafał Marcyniuk, z Olivia Star Top, jednego ze współorganizatorów koncertu.

Całe wydarzenie przygotowywane było od jesieni 2020 roku. W jego realizację zaangażowanych było ponad 70 osób, a za część muzyczną i techniczną organizację koncertu odpowiedzialna była agencja Live, która znana jest z cyklu Męskie granie, realizowanego przez ten sam skład osobowy od ponad 11 lat. Podczas wydarzenia Olivia Stars, premierowo zostały użyte najnowsze lampy efektowe gdyńskiej firmy Portman Lights o nazwie Mantis. Urządzenie gdyńskiego producenta, którego sprzętu używa się do oświetlenia koncertów m. in Stinga, Coldplay czy Eda Sheerana, zostało użyte w tle sceny środowego wydarzenia, dzięki czemu wieczór zyskał jeszcze bardziej magiczny charakter. Ciąg dalszy nastąpi! - potwierdza Arek Stolarski, właściciel agencji Live. Dzisiaj, dzień po wydarzeniu mogę to z przekonaniem stwierdzić. Naprawdę było dobrze. Ze smakiem, z klasą, ale bez zadęcia. Największą wartością dla mnie było to, że pracowaliśmy z trójmiejskimi ekipami. Począwszy od artystów, których Irek Wojtczak pięknie wymyślił i zaprosił do współpracy, przez support techniczny, który poskładany przez Bartka Cnotę zdał egzamin celująco, po niezwykłą przestrzeń ze światowej klasy zapleczem i obsługą. Działamy dalej, głowa pełna pomysłów, bo z takimi ludźmi można marzyć. Dziękuję wszystkim za to! - dodaje Arek Stolarski.

 

Na otwarcie eventu w lobby budynku Olivia Star, wystąpiła Józefina, w latach 2010-2013, wokalistka Variusz Manx. Na pianinie akompaniował Jej Łukasz Sztaba, brat dyrygenta Adama Sztaby, a w trakcie afterparty dla gości został przygotowany set DJ-a TomTom, wykonany wspólnie z Agnieszką Rassa Rassalską.

 

Koncert rejestrowało 10 kamer i dron, filmujący budynek z zewnątrz, dzięki czemu już od 13. czerwca wydarzenie będzie można zobaczyć na platformie Player.pl

 

Uczestnicy pierwszego koncertu w cyklu Olivia Stars wzięli udział w pełni zaplanowanym wieczorze wrażeń muzycznych, estetycznych i kulinarnych, nad którym pracowali najlepsi specjaliści w swoich branżach. Obecnie Olivia Star Top, Gabi Drzewiecka i agencja Live pracują nad drugim wydarzeniem w cyklu Olivia Stars, które zostanie publicznie ogłoszone w najbliższych tygodniach.

 

 

Zdjęcia