Pracodawcy Pomorza Extranet Pracodawców Pomorza

<< Lista ogłoszeń
Od ULTRA RELATIONS Krzysztof Król

Olivia Yacht Club – rejsy po Zatoce Gdańskiej nie tylko latem

Zdjęcia z rejsów: https://1drv.ms/u/s!Ak6vnk2kpo84ifAJuAWb4XDaSsulHA?e=1pJMeT

 

Olivia Yacht Club – rejsy po Zatoce Gdańskiej nie tylko latem. Olivia zaprasza na jesienno-zimowe żeglowanie, które zainauguruje już w najbliższy weekend Rejsem Niepodległości.

 

Olivia Yacht Club to inicjatywa, która zrodziła się w 2018 roku i zrzesza miłośników rekreacji na wodzie z grona pracowników firm, mających swoje siedziby w Olivia Centre w Gdańsku. Zrzesza nie tylko doświadczonych żeglarzy, ale również adeptów, którzy w ten sposób chcą rozpocząć swoją przygodę z morzem. Od tego roku spotkania miłośników żeglarstwa będą trwały cały rok, również w okresie jesienno-zimowym.

 

Koniec sezonu turystycznego przypada na początek października. Zdejmowane jest na zimę oznakowanie toru wodnego na podejściu do portu, zamykane sezonowe restauracje oraz niektóre nawodne stacje paliwowe. Oznacza to także, że Zatoka Gdańska jest niemal pusta, wiatr dopisuje, a żeglarzom towarzyszą wyjątkowe, jesienno-zimowe widoki – mówi Maciej Kotarski, Dyrektor Wynajmu Olivia Centre.

 

Obecnie trwają przygotowania do rejsu z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, który odbędzie się 13. listopada. Liczymy, że w ten sposób uda nam się uczcić tę ważną dla nas wszystkich datę w szczególny sposób i stworzyć inicjatywę celebrowania niepodległości na pokładzie jachtów również w kolejnych latach. Na najbliższy rejs zapraszamy nie tylko chętnych spróbowania swoich sił na wodzie, ale również inne jednostki, które chcą się włączyć w tę inicjatywę. Rejs rozpocznie się w Marinie Sopot, skąd grupa obierze kurs na wody Zatoki Gdańskiej. Start planowany jest o godzinie 10., a powrót 13. Zapisy możliwe są na stronie www.oliviacentre.com/events – mówi Maciej Olszewski, organizujący aktywności dla Rezydentów Olivii.

 

Społeczność miłośników sportów wodnych w Olivia Centre należy do największych sekcji sportowych funkcjonujących w tym największym w Polsce centrum biznesowym. Miejsca na każdy kolejny rejs rozchodzą się w zaledwie kilkanaście minut od ogłoszenia terminu. Za każdym razem jest to nie lada gratka. Olivia Yacht Club to projekt który został stworzony wspólnie ze złotym medalistą igrzysk olimpijskich Mateuszem Kusznierewiczem, a wśród kadry instruktorów znaleźli się również medaliści mistrzostw Polski, Europy i świata, zatem młodzi adepci sportów wodnych mieli okazję rozwijać swoje pasje pod okiem profesjonalnej kadry żeglarskiej.

 

Ideą przewodnią stworzenia Olivia Yacht Club była chęć popularyzacji tej dyscypliny jako formy rekreacji dostępnej dla każdego. Na pokłady jachtów nierzadko wkraczają osoby, które wcześniej nie miały styczności z żeglarstwem, a po pierwszych rejsach zapisują się na kolejne. W jego ramach realizowane są również kursy żeglarskie, dzięki czemu każdy ma możliwość zdobycia patentu. Co więcej, uczestnicy rejsów stworzyli również zintegrowaną społeczność, która rozwija się poza klubem. Często to właśnie sport pozwala poznać się ludziom pracującym w jednym budynku, a czasem nawet w jednej firmie. Dzięki klubowi zaczęłam poznawać wartość żeglowania po morzu, nad którym mieszkam całe moje życie – mówi Magdalena Śmigiel z agencji reklamowej Yazgot, żeglująca już od 3 lat. Co więcej, zaczęliśmy wspólnie organizować rejsy poza klubem, na które przychodzi coraz więcej ludzi także spoza Olivii. Te spotkania to czysta radość i przyjemność czerpania z morza pełnymi garściami - dodaje Magdalena Śmigiel.

 

Podobnie swoje doświadczenia z rejsów opisuje jeden z jego najczęstszych uczestników, Grzegorz Poźniak, Sales Manager z firmy p-Beep: Rejsy organizowane w ramach Olivia Yacht Club są doskonałym sposobem na odpoczynek i relaks po całym tygodniu pracy. Nic nie dostarcza mi tak dużo energii niż obcowanie z naturą, a tej mamy w Trójmieście bardzo dużo. Rejsy to zawsze pełen profesjonalizm m.in. w dobrze załogi, skipperów a także samych jachtów. Często udaje nam się pływać na największych i najnowocześniejszych jachtach pod okiem najlepszych żeglarzy. Kilka lat temu decydując się na wynajem przestrzeni biurowej w Olivia Business Center a dokładniej w przestrzeni O4 Coworking, nie spodziewałem się, że będą czekały na nas takie atrakcje, które z czasem okazały się być bardzo cenną wartością dodaną. -dodaje Grzegorz Poźniak. Poza samym relaksem, a także możliwością podszkolenia swoich umiejętności żeglarskich najcenniejszą wartością jest możliwość poznania nowych, ciekawych ludzi, którzy z czasem mogą stać się naszymi klientami, kontrahentami bądź przyjaciółmi. Kilka lat spędzonych w O4 Coworking / Olivia Business Center przekonało mnie, że to miejsce to nie tylko przestrzeń biurowa, lecz także ogromna społeczność, która pomaga mi się rozwijać nie tylko na tle biznesowym, lecz także w innych aspektach naszego życia.

Zdjęcia