Pracodawcy Pomorza Extranet Pracodawców Pomorza

<< Lista ogłoszeń
Od ULTRA RELATIONS Krzysztof Król

Olivia Centre uruchamia pomoc dla potrzebujących na Ukrainie oraz uchodźców, którzy potrzebują pomocy w Polsce.

Olivia Centre uruchamia pomoc dla potrzebujących na Ukrainie oraz uchodźców, którzy potrzebują pomocy w Polsce.

 

W efekcie rosyjskiej agresji na Ukrainę do Polski napływają tysiące uchodźców. Wielu z nich trafia do Trójmiasta, zatem również w naszym regionie powstaje potrzeba organizacji dla nich wsparcia i zapewnienia środków niezbędnych do życia. 

 

Olivia Centre w partnerstwie z Gdańskim Centrum Wolontariatu uruchamia projekt wyposażania pokojów-poczekalni do opieki nad dziećmi. Pokoje umożliwiają komfortowe nakarmienie, przewijanie i odpoczynek dla dzieci i rodziców w trakcie oczekiwania na dopełnienie formalności w punktach recepcyjnych.

 

Równocześnie w odpowiedzi na zapotrzebowanie zgłoszone przez Polski Czerwony Krzyż Olivia Centre organizuje zbiórkę środków higieny osobistej, żywności i środków opatrunkowych. Zebrane przedmioty będą regularnie transportowane do magazynu prowadzonego przez Polski Czerwony Krzyż, a następnie przekazywane potrzebującym. Punkt jest czyny codziennie, w godzinach 7:00-18:00, w budynku Olivia Prime B przy al. Grunwaldzkiej 472e w Gdańsku. Do zbiórki mogą przyłączyć się nie tylko osoby pracujące na terenie centrum, ale każdy, kto chciałby zaangażować się w tę formę pomocy.

 

Lista potrzeb określonych przez Polski Czerwony Krzyż:

ŻYWNOŚĆ DŁUGOTERMINOWA: konserwy, olej, cukier, makarony, mąka, kasza, ryż, herbata, kawa, słodycze, etc.

KOSMETYKI I CHEMIA: żele pod prysznic, szampony, mydła, szczoteczki i pasty do zębów, kremy ochronne, podpaski, pampersy dla dzieci, płyny do prania, etc.

ŚRODKI OPATRUNKOWE: zwłaszcza na zranienia i oparzenia (np. octenisept, raniseptol, asept, sól fizjologiczna w małych ampułkach - ale nie woda utleniona), hydrożele, całe apteczki ratunkowe, koce termiczne, folie NRC, gazy jałowe, kompresy jałowe, opaski dziane, bandaże elastyczne, środki odkażające, rękawiczki jednorazowe, chusty opatrunkowe sterylne, opaski uciskowe, nożyczki do opatrunków, leki przeciwbólowe.

INNE: NOWE KOCE, ŚPIWORY, NAŁADOWANE POWERBANKI, POŚCIEL, RĘCZNIKI, LATARKI, SPRAWNE TELEFONY KOMÓRKOWE.

Zdjęcia