Pracodawcy Pomorza Extranet Pracodawców Pomorza

<< Lista ogłoszeń
Od Gdańska Organizacja Turystyczna

Nowy produkt Gdańskiej Organizacji Turystycznej

Gdańska Organizacja Turystyczna z dumą prezentuje…

…kolejne produkty z gdańskiej linii słodyczy. Tym razem, to czekolada mleczna i gorzka w unikatowych, gdańskich opakowaniach. 

 

15151269_1364983650179085_1808444020_n (2)

 

- „W tym roku zdecydowaliśmy się na Smak Tradycji - tradycyjnie produkowanej czekolady mlecznej i gorzkiej, połączonej z pięknymi opakowaniami, na których znajduje się Gdańsk ze starych pocztówek. Cieszymy się, że wraz z partnerami udało nam się stworzyć gdańską linię słodyczy, która promuje nasze miasto w kraju i za granicą ”-  podkreślił Łukasz Wysocki, prezes GOT.

Historia linii gdańskich słodyczy rozpoczęła się jesienią zeszłego roku. W ramach projektu „Słodki Gdańsk” powstały czekolady o smaku whisky i kawy oraz marcepanu. Każda zapakowana w piękne opakowanie, zdobione obrazami gdańskiej malarki Magdy Benedy z dedykowanym opisem profesora Andrzeja Januszajtisa. Czekolady wyprodukowała gdańska Fabryka Czekolady Bałtyk.


- „Jak tu nie kochać Gdańska skoro jego tradycje mają smak czekolady? - stwierdził Konrad Mickiewicz, prezes ZPC Bałtyk. Cieszymy się, że nasza rodzima, gdańska fabryka czekolady może być częścią niezwykle bogatej historii miasta i przede wszystkim nadal ją współtworzyć” – dodał.15135707_1364983633512420_2133180687_n

Wiosną 2016 roku do gdańskich słodyczy dołączyły karmelki owocowe. Trzeba przyznać, że nowy produkt szybko podbił podniebienia smakoszy i zyskał duże uznanie. 

Zachęcona sukcesem słodyczy, Gdańska Organizacja Turystyczna postanowiła przygotować kolejny, słodki produkt. Tym razem pod marką ”Smak Tradycji”. Są to dwie czekolady – gorzka i mleczna, wyprodukowane przez Bałtyk według ich tradycyjnej receptury. Opakowanie każdej z nich zostało specjalnie zaprojektowane w oparciu o cztery pocztówki. Każda z nich przedstawia Gdańsk, widziany oczami artystów malarzy… sprzed ok. 100 lat! Za aranżację graficzną odpowiedzialna była Magda Beneda.

- „Dla poprzedniej edycji gdańskich słodyczy namalowałam obrazy, które ozdobiły opakowania czekolad, pralinek i karmelków. Teraz, w nowej serii znajdą się czekolady "opakowane" w starodawne pocztówki Gdańska w graficznej aranżacji, którą dla nich stworzyłam”- podsumowała efekty swojej pracy Magda Beneda.

Wszystkie słodycze można kupić  w punktach Informacji Turystycznej w Gdańsku:

    • Gdańskie Centrum Informacji Turystycznej, ul. Długi Targ 28/29 Gdańsk
    • Informacja Turystyczna i Lotniskowa w Porcie Lotniczym im. Lecha Wałęsy w Gdańsku-Rębiechowie, ul. Słowackiego 200
    • Punkt Informacji Turystycznej, Podwale Grodzkie 8

 

Od 3 grudnia będą dostępne na Jarmarku Bożonarodzeniowym w domku Gdańskiej Organizacji Turystycznej.

Zapraszamy także do zamawiania produktów poprzez zamówienia wysyłane na adres mailowy got@visitgdansk.com oraz przez sklep internetowy sklep.visitgdansk.com


Czekamy na Państwa i … życzymy smacznego!

Więcej informacji www.visitgdansk.com oraz Michał Brandt (michal.brandt@visitgdansk.com, 888-163-042)

Zdjęcia