Pracodawcy Pomorza Extranet Pracodawców Pomorza

<< Lista ogłoszeń

Polski Korpus Korporacyjny - zapraszamy do rejestracji

Mamy przyjemność poinformować Państwa o rozpoczęciu procesu naboru do Polskiego Korpusu Korporacyjnego www.polskikorpus.pl. Główną ideą korpusu jest profesjonalizacja rad nadzorczych poprzez stworzenie elitarnego zasobu potencjalnych kandydatów na członków rad nadzorczych. Dotyczy to zarówno kandydatów do rad nadzorczych spółek Skarbu Państwa, JST czy sektora prywatnego. Osoba widniejąca w bazie ma dostęp do ogłoszeń o prowadzonych aktualnie naborach do rad nadzorczych. Dodatkowo członek korpusu, zwiększa swoje szanse na uzyskanie oferty od konkretnego organu właścicielskiego np. jednostki samorządu terytorialnego poprzez figurowanie w bazie korpusu. To pierwszy w Polsce branżowy serwis traktowany jako platforma corporate governance, w którym dochodzi do spotkania osób uprawnionych do zasiadania w radach nadzorczych i tych powierzających nadzór właścicielski.

Główne korzyści to:
  • oszczędność czasu
  • bieżące informacje o toczących się naborach do rad nadzorczych
  • dostęp do panelu wiedzy
  • e-learning
  • powiązania C2B, B2B
  • zwiększone szanse na otrzymanie oferty zasiadania w radzie nadzorczej bezpośrednio od powierzającego nadzór
 

Dla osób indywidualnych posiadających uprawnienia do zasiadania w radach nadzorczych bądź zwolnionych z obowiązku zdawania państwowego egzaminu (rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 7 września 2004r. w sprawie szkoleń i egzaminów dla kandydatów na członków rad nadzorczych spółek, w których Skarb Państwa jest jedynym akcjonariuszem Dz. U. Nr 198 poz. 2038 ze zm.) na stronie serwisu www.polskikorpus.pl istnieje możliwość rejestracji i wstąpienia do bazy korpusu.

Bierzemy udział w procesach uzupełniania oraz oceny Rad Nadzorczych, jak również z nowo tworzonymi organizacjami - pomagając im w komponowaniu składu Rad Nadzorczych, najbardziej dla nich odpowiednich z perspektywy wyzwań biznesowych oraz ewoluującego ładu korporacyjnego. Dlatego właścicieli i organy właścicielskie zachęcamy do kontaktu celem wypracowania satysfakcjonujących warunków współpracy.