Pracodawcy Pomorza Extranet Pracodawców Pomorza

<< Lista ogłoszeń
Od Wojewódzki Zespół Reumatologiczny im. Dr J. Titz- Kosko

Zaproszenie przedstawicieli POZ do współpracy w ramach konkursu Ministerstwa Zdrowia.

P.T. Kierownicy POZ województw:

pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, kujawsko-pomorskiego i zachodniopomorskiego

 

 

Zaproszenie do współpracy w celu realizacji Ogólnopolskiego Programu Profilaktyki Pierwotnej i Wczesnego Wykrywania RZS

Sopot, październik 2017 r.

Szanowni Państwo !

W związku z przystąpieniem dwóch szpitali : Pomorskiego Centrum Reumatologicznego im. dr Jadwigi Titz – Kosko w Sopocie Sp. z o.o. oraz Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie Sp. z o.o. do realizacji Projektu pn. „Wczesne Wykrywanie Reumatoidalnego Zapalenia Stawów” (który uzyskał dofinansowanie w ramach Konkursu POWR05.01.00-19.05-00-003/16) - przygotowanego przez Ministerstwo Zdrowia, popieranego również przez Wojewodę Pomorskiego, Pomorski Urząd Marszałkowski oraz NFZ oddział Pomorski - zwracamy się do Państwa z propozycją nawiązania współpracy w zakresie wspólnej realizacji tego Projektu. Współpraca zakłada przekazywanie przez lekarzy Podstawowej Opieki Zdrowotnej do szerszej diagnostyki pacjentów z podejrzeniem zapalenia stawów. W ramach współpracy przeprowadzone zostaną również nieodpłatne szkolenia dla Państwa (zarówno drogą elektroniczną, jak i w formie warsztatów) w temacie związanym z Projektem.

Spotkanie informacyjno-szkoleniowe dla uczestników odbędzie się 3-go listopada 2017 r. w Sali Okrągłej im L. Bądkowskiego UMWP w Gdańsku przy ul. Okopowej 21/27 w godz. 10.00-13.00, na które serdecznie zapraszamy.

Projekt przewiduje również szersze propagowanie wiedzy na temat wczesnego rozpoznawania RZS. Niesie ze sobą wiele aspektów cennych społecznie, dlatego liczymy na szerokie zainteresowanie i serdecznie Państwa zachęcamy do podjęcia współpracy.

Działania nasze skierowane będą, zgodnie z założeniami Projektu, do pacjentów w wieku produkcyjnym zarówno kobiet, jak i mężczyzn, u których stwierdzono bóle stawów i obrzęk co najmniej jednego stawu. Kwalifikacja u lekarza POZ będzie polegała na przeprowadzeniu dwóch  wizyt lekarskich. Następnie, po spełnieniu kryteriów, pacjent zostanie przekazany do naszego ośrodka, gdzie podejmiemy dalszą diagnostykę. Świadczenia Lekarza POZ są objęte gratyfikacją finansową wynikającą z założeń Projektu.

Wszyscy uczestniczący w programie w tym pacjenci, lekarze i pielęgniarki POZ, odniosą niewątpliwe korzyści i pozyskają wiedzę na temat rozpoznawania i leczenia chorób reumatycznych.

Zapraszamy do śledzenia bieżących informacji na naszej stronie internetowej: www.pcrsopot.pl  oraz www.szpital.koscierzyna.pl pod hasłem „RZS” oraz w załączonym materiale.

Nawiązanie współpracy celem wspólnej realizacji Projektu przewidywane jest poprzez podpisanie umowy o współpracy z POZ.

Prosimy o zwrotną informację jeśli jesteście Państwo zainteresowani współpracą oraz uczestnictwem w spotkaniu w dniu 3.11.2017 r.

Dane do kontaktu:

e-mail: wczesnyrzs@pcrsopot.pl

Dr n. med. Małgorzata Sochocka – Bykowska, tel. 58-555-75-81, kom. 501 015 569

Lek.med Aleksandra Multan, tel. 58 555-75-42

Lek.med Grażyna Kot, tel. 58 555-75-72

Lek.med Barbara Licznerska  Chabior tel. 58 555-75-55

 

 

Z poważaniem

 

Barbara Gierak Pilarczyk

Prezes Zarządu

Pomorskie Centrum Reumatologiczne im. dr Jadwigi Titz-Kosko w Sopocie Sp. z o.o.

Zdjęcia