Pracodawcy Pomorza Extranet Pracodawców Pomorza

<< Lista ogłoszeń
Od PKO Bank Polski S.A. Regionalny Oddział Detaliczny w Gdańsku

Multimodalny biometryczny system weryfikacji tożsamości klienta bankowego

Serdecznie zapraszamy do udziału w pionierskim projekcie „Multimodalny biometryczny system weryfikacji tożsamości klienta bankowego”. Badanie przeprowadzane jest wspólnie przez PKO Bank Polski, firmę technologiczną Microsystem oraz Katedrą Systemów Multimedialnych Politechniki Gdańskiej.

Jest to projekt o charakterze naukowym -badawczym, realizowany przy wsparciu grantu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

60 Oddziałów PKO Banku Polskiego wyposażono w stanowiska biometryczne weryfikujące tożsamość klienta na podstawie jego niepowtarzalnych cech. W czasie weryfikacji tożsamości wykonywany jest: skan naczyń krwionośnych dłoni, skan twarzy, pobranie próbek głosu, Klient dodatkowo składa podpis biometryczny.

Celem prowadzonego badania jest przetestowanie prototypu stanowiska do weryfikacji biometrycznej. Dane biometryczne Klientów pozostawione w ramach badania nie trafiają do systemów banku – są przechowywane w banku w formie zanonimizowanej na oddzielnym serwerze. Na podstawie samych danych niemożliwe jest odtworzenie przez osobę trzecią oryginalnych cech osobniczych. Po zakończeniu badania i po etapie oceny projektu - 31 grudnia 2018 r. wszystkie zebrane dane zostaną skasowane.

 

Serdecznie zapraszamy do wizyt w oddziałach i Regionalnym oddziale PKO Banku Polskiego i przetestowania nowych technologii, które są przyszłością nie tylko dla polskiej bankowości.