Pracodawcy Pomorza Extranet Pracodawców Pomorza

<< Lista ogłoszeń
Od STOWARZYSZENIE ORGANIZACJI ZATRUDNIAJĄCYCH CUDZOZIEMCÓW WE!COME

Stowarzyszenie Organizacji Zatrudniających Cudzoziemców We!come zaprasza do współpracy

Szanowni Członkowie Pracodawców Pomorza,

miło mi przedstawić Państwu Stowarzyszenie We!come, które powstało w 2022 roku. 

Kim jesteśmy?

Jesteśmy Stowarzyszeniem Organizacji Zatrudniających Cudzoziemców. Zrzeszamy więc firmy, w których pracują obcokrajowcy i tych, którzy utożsamiają się z naszymi wartościami. Jesteśmy unikalną organizacją tego typu na skalę Polski. Jednym z najważniejszych punktów naszej misji jest przeciwdziałanie nielegalnemu zatrudnieniu. Wspieramy firmy, dla których etyka jest fundamentem ich działalności.

Co robimy? 

Przede wszystkim reprezentujemy interesy naszych Członków. Procedury związane z legalizacją pracy i pobytu są niejednokrotnie czasochłonne i skomplikowane. Chcemy mówić o tym z czym mierzą się polscy pracodawcy, którzy uzupełniają swoją kadrę pracownikami zza granicy. Budujemy bazę wiedzy, edukujemy społeczeństwo, pracowników i pracodawców.  Monitorujemy rynek pracy, prognozy i analizujemy trendy. Promujemy firmy członkowskie i polski rynek pracy. Poza tym współpracujemy z innymi organizacjami pozarządowymi, które wspierają cudzoziemców w aklimatyzacji, asymilacji i dostępnie do edukacji.

Dlaczego?

Stowarzyszenie We!come to misja. Misja, żeby Polska za kilka(naście) lat była gotowa na poradzenie sobie z sytuacją gospodarczą. W obliczu starzejącego się społeczeństwa zapotrzebowanie na pracowników będzie ciągle rosło. Teraz jest moment na to, żeby przygotować procedury, programy wsparcia i politykę na to co nadejdzie.

Dla kogo?

Z jednej strony dla pracodawców, ponieważ nasze działania zmierzają do nowelizacji obowiązującego prawa i przepisów. Jako organizacja pozarządowa możemy opiniować decyzje, regulacje i rozporządzenia. Jeśli obowiązujące prawo będzie bardziej przyjazne, mniej skomplikowane i czasochłonne to pracodawcy będą zatrudniać chętniej obcokrajowców, szybciej znajdą odpowiedniego kandydata gotowego podjąć pracę.

Z drugiej strony działamy także dla pracowników- obcokrajowców. Jeśli środowisko pracy w Polsce będzie przyjazne, cudzoziemcy będą chcieli zostać w kraju dłużej, bo warunki życia będą im odpowiadać. Otrzymają pracę zgodną ze swoimi kwalifikacjami i nie będą traktować naszego kraju jako przystanku do lepszego życia.

Zapraszamy do współpracy. Stwórzmy razem lepszą przyszłość dla pracowników obcokrajowców!

 

 

Więcej szczegółów, ofertę i benefity płynące z członkostwa chętnie przedstawimy podczas rozmowy. 

 

kontakt@stowarzyszenie-welcome.pl

+48 693 035 829

stowarzyszenie-welcome.pl

 

Zdjęcia