fbpx

Pracodawcy Pomorza

ENenglish

Sukcesy, wyzwania, życzenia – wigilia „PP” w Teatrze Szekspirowskim

 

 

 

Refleksje nad minionym i nadchodzącym, moc życzeń – to wszystko w aurze nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Wczoraj, 20 grudnia, w gdańskim Teatrze Szekspirowskim przygotowaliśmy tradycyjne spotkanie wigilijne dla przedsiębiorców, przedstawicieli państwowych i samorządowych, ludzi kultury, mediów. Wśród setek gości nie zabrało właścicieli i pracowników wielu firm członkowskich naszej organizacji – zarówno tych z długim stażem, jak i dopiero co zrzeszonych.

 

Zgromadzonych przywitał ze sceny Jerzy Jerkiewicz, Prezes Zarządu „Pracodawców Pomorza”, dziękując za muzyczne wprowadzenie Chórowi Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego pod dyrygenturą Błażeja Połoma. Zabierający głos w następnej kolejności Zbigniew CanowieckiPrezydent organizacji, w symboliczny sposób otworzył wydarzenie, przyjmując od Komendanta ZHP Chorągwi Gdańskiej Artura Glebko Betlejemskie Światło Pokoju. Ten wyjątkowy symbol przybył aż z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem. 

 

 

Niech te wyjątkowe rodzinne święta mijają wam w atmosferze wyciszenia i refleksji, a rok 2019 przyniesie miłość, radość i same sukcesy – tak brzmiały życzenia Prezydenta Zbigniewa Canowieckiego, który jeszcze przed przekazaniem głosu kilku zaproszonym mówcom, przekazał kilka istotnych informacji dotyczących działalności Pracodawców Pomorza” i partnerów organizacji. Grudzień 2018 rok jest miesiącem zamykającym rok funkcjonowania inicjatywy „Pracodawców Pomorza” pn. „Biznes dla kultury, kultura dla biznesu”.

Przypomnijmy, że jest to działanie mające na celu promocję środowiska sztuki i młodych artystów różnych dziedzin artystycznych, dążące do związania ich z mecenatem pełnionym przez biznes. I własnie dużego podsumowania tego projektu dokonał czwartkowego wieczora Zbigniew Canowiecki, informując: Sukces akcji „Biznes dla kultury, kultura dla biznesu” przyczynił się do ustanowienia przez Radę „Pracodawców Pomorza” nagrody specjalnej, którą wręczymy już 1 marca 2019 roku, podczas tradycyjnej Gali Evening naszej organizacji. 

Jakie wyzwania, pod kątem wspierania i intensywnej promocji partnerskiej czekają organizację w przyszłym roku? O tym też mówił Prezydent Canowiecki: – Rok 2019 ustanawiamy rokiem mediacji. Jak Państwo wiecie, z inicjatywy Pracodawców Pomorza” i Regionalnej Izby Gospodarczej Pomorza, w czerwcu 2016 powstało Pomorskie Centrum Arbitrażu i Mediacji. Centrum, wspólnie z Wydziałem Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego oraz Sądem Okręgowym w Gdańsku, zainicjowało działanie pn. „Biznes wybiera mediacje”. Uważam, że większość sporów zaistniałych w naszym środowisku można rozstrzygać w formie sądowej i pozasądowej mediacji. Na wniosek kapituły programu „Biznes wybiera mediacje” ustanowiliśmy nagrodę specjalną, którą będziemy mieli przyjemność wręczyć również podczas Gali Evening 1 marca przyszłego roku.

Z życzeniami do zgromadzonych wystąpili m.in.: Zastępca Prezydenta Miasta Gdańska ds. polityki gospodarczej Aleksandra Dulkiewicz, Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk i Ks. Biskup Zbigniew Zieliński z Archidiecezji Gdańskiej. Zapraszamy do zapoznania się z wystąpieniami wspomnianych osób w wideo znajdującym się na początku tej relacji.

Wyjątkowym upominkiem wigilijnym uroczystości był specjalny kalendarz ze zdjęciami pomorskich artystów, przygotowany przez Fundację Oko-Lice Kultury.

W przestrzeni foyer Teatru Szekspirowskiego można było ponadto odnaleźć stoisko bazaru palestyńskiego w ramach działania Palestyna Art Alert oferujące np. rękodzieło czy produkty ceramiczne i haftowane. Palestyna Art Alert jest nazwą oddolnej inicjatywy gromadzącej społeczników zdeterminowanych do pomocy osobom potrzebującym na terenie Palestyny. Pierwsza odsłona Art Alert odbyła się w 2017 roku, a jej celem było zgromadzenie środków dla ofiar wojny w Syrii. 

 


G A L E R I A – KOSYCARZ FOTO PRESS

POBIERZ GALERIĘ