fbpx

Pracodawcy Pomorza

ENenglish

Gra Biznesowa WiWAG organizowana przez Pracodawców Pomorza

 „Pracodawcy Pomorza” w dniach 21-25 października 2013 byli współorganizatorami gry biznesowej „WiWAG” skierowanej do uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych

 

„WiWAG gra ekonomiczna ” co to takiego?

Program edukacyjny „WiWAG gra ekonomiczna ” to sześciodniowe warsztaty przedsiębiorczości w języku angielskim. Idea programu oparta jest na autorskiej licencji szwajcarskiej fundacji Schmidheiny Foundation in Switzerland (www.stephanschmidheiny.net), która od kilkudziesięciu lat realizuje to przedsięwzięcie dla młodzieży z Niemiec, Szwajcarii i Słowacji.

Dzięki współpracy Pracodawców Pomorza z niemiecką organizacją Kaufmannschaft zu Lübeck program „WiWAG ” został po raz pierwszy zorganizowany w Polsce dla trójmiejskiej młodzieży w dniach 21-25.10.2013r.

 

Kryteria wyboru młodzieży do programu:

 

  • uczniowie liceów i techników w wieku 17-19 lat,
  • swobodne komunikowanie się w języku angielskim,
  • poziom nauki umożliwiający ich zwolnienie z zajęć szkolnych w terminie warsztatów z możliwością indywidualnego uzupełnienia wiedzy z programu szkolnego,
  • zainteresowania związane z przedsiębiorczością oraz szeroko pojętym samorozwojem i kreatywnością.

 

Co daje młodzieży udział w „WiWAG  grze ekonomicznej” ?

 

  • możliwość doskonalenia języka angielskiego, w tym języka biznesowego – przez 5 dni,
  • poznanie i zrozumienie w praktyce mechanizmów rynkowych oraz zależności działających podczas prowadzenia firmy,
  • możliwość  wzajemnego poznania  się grupy młodzieży  biorącej udział w projekcie,
  • kontakt z lokalnymi menadżerami, którzy asystują młodzieży podczas programu oraz prowadzą wykłady biznesowe,
  • pogłębienie zdolności do pracy w grupie.

 

Jak przebiegają  warsztaty ekonomiczne  „ WiWAG ” ?

Kilkunastoosobowa grupa młodzieży wcielili się w rolę pracowników międzynarodowych firm i spędzi 5 dni w prawdziwym otoczeniu biznesowym Organizacji  „Pracodawcy  Pomorza”.    Do dyspozycji młodzieży oddano centrum  konferencyjno-szkoleniowe  siedziby  Pracodawców oraz zaplecze  przestrzeni biurowej.

                                                  

Młodzież została podzielona na sześcioosobowe zespoły tworzące firmę produkcyjną. Każdego dnia będą walczyła o rozwój swojej firmy, ulepszała swój produkt, zarządzała finansami i ryzykiem, sprzedawała to co wytworzyły. Praca zespołowa oraz atmosfera konkurowania umożliwi integrację grup  oraz wypracowanie umiejętności zarządzania czasem i wywiązywania się z zadań grupowych.

 

Warto wspomnieć, że młodzież prowadziła firmy w oparciu o rzeczywiste warunki rynkowe kreowane przez program komputerowy, który nie będzie ułatwiał życia młodym przedsiębiorcom lecz znacznie je komplikował.

 

W grze brali udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z Trójmiasta: Liceum nr III w Gdyni, Liceum nr III w Gdańsku, Zespół Szkół Łączności, PSB, Zespół Szkół Chłodniczych i Elektronicznych.