fbpx

Pracodawcy Pomorza

ENenglish

Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku z inicjatywą

 

„Twój zysk, Twój rozwój – urzędy pracy dla pracodawców” – pod tym tytułem, Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku, przy wsparciu powiatowych urzędów pracy, realizuje projekt dla pracodawców działających w województwie pomorskim.

Cykl spotkań ma charakter informacyjny – pracodawcy będą informowani o Krajowym Funduszu Szkoleniowym, z którym wiążą się perspektywy finansowania rozwoju zawodowego i dofinansowania kształcenia ustawicznego pracodawców i pracowników. Oprócz tego, pracodawców powinna zainteresować możliwość refundacji kosztów zatrudnienia młodych pracowników. Na tym nie wyczerpie się jednak tematyka – zostaną przedstawione alternatywne formy finansowych i pozafinansowych form wsparcia.

 

Zapisy na spotkania:

k_szymanski@wup.gdansk.pl

58 32 64 863

 

W kalendarzu spotkań widnieją następujące daty i miejsca: 

14.03.2016 (11:00-13:00)

Malbork, Centrum Kultury i Edukacji Szkoła Łacińska. Spotkanie z myślą o pracodawcach powiatów malborskiego, nowodworskiego, sztumskiego i kwidzyńskiego;

16.03.2016 (11:00-13:00)

Słupsk, Słupski Inkubator Technologiczny. Spotkanie z myślą o pracodawcach powiatów wejherowskiego, puckiego, kartuskiego oraz miasta Gdyni i Sopotu;

31.03.2016 (11:00-13:00)

Chojnice, Centrum Edukacyjno-Wdrożeniowe. Spotkanie z myślą o pracodawcach powiatów chojnickiego, człuchowskiego, kościerskiego i starogardzkiego;

11.04.2016 (11:00-13:00) 

Gdańsk, Sky Club w Olivia Business Centre. Spotkanie z myślą o pracodawcach powiatów gdańskiego, kartuskiego i tczewskiego.

 

Strona projektu:

http://www.wup.gdansk.pl/artykul/twoj-zysk-twoj-rozwoj-urzedy-pracy-dla-pracodawcow.html

Krajowy Fundusz Szkoleniowy na stronach Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej: 

http://psz.praca.gov.pl/-/55453-krajowy-fundusz-szkoleniowy

 

Za Wortalem Publicznych Służb Zatrudnienia:

Krajowy Fundusz Szkoleniowy stanowi wydzieloną cześć Funduszu Pracy, przeznaczoną na dofinansowanie kształcenia ustawicznego pracowników i pracodawców, podejmowanego z inicjatywy lub za zgodą pracodawcy. Celem utworzenia KFS jest zapobieganie utracie zatrudnienia przez osoby pracujące z powodu kompetencji nieadekwatnych do wymagań dynamicznie zmieniającej się gospodarki. Zwiększenie inwestycji w potencjał kadrowy powinno poprawić zarówno pozycję firm jak i samych pracowników na konkurencyjnym rynku pracy.

Pracodawca starający się o dofinansowanie kosztów kształcenia ustawicznego musi wnieść wkład własny w wysokości 20% kosztów, zaś 80% kosztów kształcenia ustawicznego sfinansuje KFS. W przypadku mikroprzedsiębiorstwa, tj. pracodawcy zatrudniającego do 10 osób, ze środków KFS można sfinansować 100% kosztów kształcenia ustawicznego. Jednak całość dofinansowania środkami KFS nie może przekroczyć wysokości 300% przeciętnego wynagrodzenia w danym roku na jednego uczestnika.

Wsparcie kształcenia ustawicznego środkami KFS udzielane jest na zasadach pomocy de minimis.

 


 

Autor

Maciej Michniewski

Pracodawcy Pomorza

m.michniewski@pracodawcypomorza.pl