fbpx

Pracodawcy Pomorza

ENenglish

Listopad w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku

 

Już w tę niedzielę, 6 listopada, ruszamy z kolejną odsłoną KONCERTU FAMILIJNEGO pt. PROJEKT CHOPIN. Podczas tego multimedialnego widowiska pokażemy animacje stworzone przez BreakThru Films – producent oscarowego „Piotrusia i wilka”, gdy na żywo zostaną wykonane etiudy Chopina. W rolę taperów wcielą się Łukasz Mikołajczyk i Robert Marat.

W repertuarze listopadowym pierwsze skrzypce gra jednak… fortepian! Podczas kolejnej odsłony Gdańskiej Jesieni Pianistycznej usłyszymy laureatów Konkursu Chopinowskiego i międzynarodowe sławy. W trakcie koncertu inaugurującego tegoroczną edycję Gdańskiej Jesieni Pianistycznej – 18 listopada – usłyszymy dzieła Mozarta i Rachmaninowa w mistrzowskim wykonaniu laureata XVII Międzynarodowego konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie i kontrowersyjnej postaci świata muzycznego Georgija Osokinsa – oraz wyjątkowego gruzińskiego dyrygenta o niezwykłym muzycznym smaku – George’a Tchitchinadze.

Natomiast 25 listopada, podczas Koncertu Mistrzowskiego na scenie pojawi się Orkiestra Symfoniczna PFB pod dyrekcją José Maria Florêncio i światowej klasy pianistka Yulianna Avdeeva – zwyciężczyni XVI Konkursu Chopinowskiego. W programie pojawią się utwory J. Sibeliusa i F. Mendelssohna-Bartholdy’ego.

Na zakończenie, 29 listopada na scenie Sali Koncertowej pojawią się Leszek Możdżer i Gwilym Simcock. Finał Gdańskiej Jesieni Pianistycznej to prawdziwa uczta dla miłośników muzyki fortepianowej i jazzowej!

Zachęcy także do przeprowadzenia wywiadów z gwiazdami, fotorelacji i recenzji – w tym przypadku także służę akredytacjami i pomocą w organizacji rozmów! 

Document-page-001

plakat LISTOPAD 2016 PFB-page-001