fbpx

Pracodawcy Pomorza

ENenglish

Podsumowanie Targów Możliwości Inwestycyjnych w Gdyni

 

Pragniemy przypomnieć, że „Pracodawcy Pomorza” objęli patronatem „Targi Możliwości Inwestycyjnych„, które w odbyły się 5 listopada w Gdyni, w Mercure Gdynia Centrum. Ich organizatorem była firma należąca do naszej organizacji – Iroglobal Sp. z o.o.

Dziś publikujemy krótką relację wideo z tego wydarzenia (produkcja: TVGDYNIA.pl):

„Targi Możliwości Inwestycyjnych” były okazją do spotkań ludzi i firm zainteresowanych szeroko pojętymi, innowacyjnymi inwestycjami. Uczestnicy oprócz współtworzenia prezentacji mogli posłuchać wywiadów, uczestniczyć w konkursach, współuczestniczyć w networkingu i oglądać sztukę.

Samo wydarzenie poprzedziła rozbudowana kampania reklamowa, w której uczestniczyli również „Pracodawcy Pomorza”, reprezentowani przez Prezydenta Zbigniewa Canowieckiego:

Targi Możliwości Inwestycyjnych, które odbyły się w Hotelu Mercure Gdynia Centrum 5 listopada 2016 r. były okazją do spotkań ludzi i firm zainteresowanych szeroko pojętymi, innowacyjnymi inwestycjami. Uczestnicy oprócz współtworzenia prezentacji mogli posłuchać wywiadów, uczestniczyć w konkursach, współuczestniczyć w networkingu i oglądać sztukę.

Otwarcie Targów, z właściwą sobie swadą uczynił moderator wydarzenia Ireneusz Osiński – mówca, mentor biznesowy i łowca talentów, wykładowca Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku, działający w Fundacji na rzecz rozwoju talentów.

Pierwszą prezentację przeprowadził Piotr Zygmanowski z INC Domu Maklerskiego S.A. ,który omówił kompleksowe usługi firmy w ramach pierwotnych oraz wtórnych emisji publicznych i prywatnych papierów wartościowych na wielu rynkach.

Następnie Jacek Wieczorkowski – Prezes Gdyńskiej Grupy Finansowej S.A. przedstawił działania firmy, będącej pomostem łączącym potrzeby kapitałowe przedsiębiorców i inwestorów indywidualnych.

Potem inwestycje w fundusze inwestycyjne omówił Wiceprezes SATURN TFI S.A. – Bogdan Duszek podkreślając politykę opartą na bezpieczeństwie inwestycji, najwyższej jakości obsługi, dyskrecji oraz zaufaniu.

Po przerwie pierwszy swoją prezentację rozpoczął Andrzej Sikorski z PKO BP podkreślając, że innowacje są stałym elementem działania tego banku, zarówno w sferze koncepcji, jak i produktów oraz skutecznego łączenia tradycji z nowoczesnymi rozwiązaniami.  

Mennicę Wrocławską przedstawił Piotr Kwiecień przypominając, że w zmieniającym się świecie warto pamiętać o tym, co stałe i stabilne. I tutaj wywód przeprowadzony był w kontekście złota i jego walorów – sprawdzony sposób na doskonałe zabezpieczenie majątku.

Z kolei Maciej Leściorz z CMC Markets pokazywał nowoczesne narzędzie wspomagające inwestowanie, bo za pośrednictwem platformy transakcyjnej klienci mogą to czynić na ponad 10 tysięcy sposobów na rynkach walut, akcji, obligacji, surowców i towarów.

 Po kolejnej przerwie Marek Tatała z Forum Obywatelskiego Rozwoju przybliżył nam misję działania FOR, czyli wspieranie działalności społecznej, naukowej i oświatowej, prowadzonej na rzecz rozwoju instytucji demokratycznych w Polsce. Flagowe projekty to: Licznik Długu Publicznego, Komiksy Ekonomiczne oraz Szkoły Leszka Balcerowicza. 

Fachowcy.pl ustami Damiana Górki pokazał nam, że firmy w Internecie są widoczne nie tylko w wyszukiwarkach i katalogach, ale także korzystają z najnowszych technologii opartych na algorytmach sztucznej inteligencji.

Nazywamy się Profit Plus i jesteśmy dla Was, to dewiza działania Macieja Stępy. W czasie oryginalnej prelekcji bez mikrofonu, ani razu nie wspomniał on o produkcie firmy koncentrując się na inwestowaniu w najdoskonalszy instrument, czyli we własny mózg.

Po kolejnej przerwie ubezpieczenia dla wymagających pokazał Maciej Szpakiewicz skupiając się na przedstawieniu pionierskiej firmy Lloyd’s działającej od 328 lat i będącej najstarszą organizacją ubezpieczeniową na świecie.

Inwestowanie w siebie, a dokładnie w naukę języków obcych było przedstawione w czasie prezentacji firmy Germanicus LangueBox, która od lat uczy komunikacji.

Czy efektywne jest inwestowanie w plantacje drzew? Odpowiedział nam na to – Jakub Ślosarczyk z iPaulownia Polska sp. z o.o. Możemy założyć plantacje drzew rosnących najszybciej na świecie, dających aluminiowe drewno, z ośmiokrotną odnawialnością produkcji korzeni po ścięciu drzew – hybryd uzyskiwanych metodą in vitro.

I wreszcie w ostatniej prezentacji Michał Chmieliński przedstawił nam stworzoną przez siebie markę King’s Field zajmującą się szyciem na miarę. Prelegent uzmysłowił nam konieczność korzystania w biznesie z doradztwa wizerunkowego.

Na kolacji, oprócz doskonałej kuchni i swobodnych już rozmów, czekała na nas jeszcze jedna niespodzianka – występ firmy Carving-Art., która zajmuje się szeroko pojętą sztuką dekorowania owoców i warzyw.


Tekst: Arkadiusz Brzęczek