fbpx

Pracodawcy Pomorza

ENenglish

Gala Evening 2017 „Pracodawców Pomorza” (+wideo)

bar

Gala_PP_17

Gala Evening 2017 /fot. Agencja Fotograficzna Kosycarz Foto Press KFP

bar

bar

bar

bar

Kim są najlepsi spośród najlepszych, których prezentujemy przed Państwem i rokrocznie nagradzamy podczas Gali Evening „Pracodawców Pomorza”? To nierzadko przedsiębiorcy, którzy wypłynęli ze swoimi firmami na szerokie wody i zdobyli silną pozycję na międzynarodowych rynkach, nie zapominając przy tym o swojej tożsamości. To także przedsiębiorcy, którzy mogą pochwalić się godnymi pozazdroszczenia wynikami gospodarczymi – osoby uczciwe, słowne, zawsze chętne do współpracy. I wreszcie – to ludzie troszczący się o swoich pracowników, dla których pojęcie „społecznej odpowiedzialności biznesu” nie jest sezonową strategią zarządzania firmą lecz naturalnym sposobem prowadzenia biznesu. Połączenie tych cech daje kogoś, kogo z czystym sumieniem możemy nazwać Pomorskim Pracodawcą Roku.

24 lutego 2017 roku w gdańskim Centrum Wystawienniczo-Kongresowym AmberExpo odbyła się Gala Evening „Pracodawców Pomorza” – coroczne święto przedsiębiorczości, połączone z Finałem Konkursu Pomorski Pracodawca Roku. Licznie przybyli ważni goście ze środowiska biznesowego, postaci ze świata polityki, reprezentanci samorządu, kultury i mediów.

Wyjątkowy charakter uroczystości podkreśliła obecność jednego z największych aktorów polskiego kina – Janusza Gajosa. Ten wyjątkowo skromny aktor, który stroni na ogół od wielkich wydarzeń publicznych i błysku fleszy, przyjechał na Galę Evening 2017 aby opowiedzieć o swoim życiu, pracy i pasjach.

bar

bar

Janusz Gajos to jeden z najzdolniejszych absolwentów Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Pracował z największymi nazwiskami polskiego kina, m.in. z Januszem Wajdą, Janem Englertem, Agnieszką Holland, Januszem Morgensternem i Krzysztofem Kieślowskim. Sześciokrotnie otrzymał „Wiktora” – prestiżową nagrodę Akademii Telewizyjnej, jak również wiele innych wyjątkowych wyróżnień przyznawanych za wybitne osiągnięcia aktorskie. Jest także zdobywcą „Busoli”, nagrody tygodnika „Przegląd”, przyznawanej ludziom, którzy są wzorem do naśladowania i pomagają potrzebującym.

W rozmowie z Prezydentem „Pracodawców Pomorza” Zbigniewem Canowieckim, Janusz Gajos (obecny wraz z żoną Elżbietą) nawiązał do specyficznej cechy charakteru aktorów, którzy nierzadko mają w zwyczaju dystansować się względem rzeczywistości:

Wycofanie, tak często przypisywane aktorom, jest istotnym elementem w moim zawodzie. Symbolem ludzi związanych z teatrem jest maska. Jako aktorzy, nie pokazujemy na scenie siebie, lecz określoną sprawę, stan uczuciowy – tłumaczył Janusz Gajos. – Po blisko pięćdziesięciu latach w zawodzie jestem w dalszym ciągu zafascynowany tym, co robię.

Aktorstwo nie jest jedyną pasją Janusza Gajosa. Poza działalnością sceniczną realizuje się także, od wielu lat, jako fotograf. Jego zdjęcia-pejzaże z licznych podróży, portrety i dyskretne kadry uchwycone w przestrzeni teatralnej znalazły się w wielu polskich galerii.

Dopełnieniem obecności Janusza Gajosa w Gdańsku był monodram Teatru Narodowego w Warszawie pt.”Msza za miasto Arras”, który Gdański Teatr Szekspirowski zaprezentował 25 lutego podczas pokazu zamkniętego.

bar

fot. Mateusz Ochocki / KFP

Janusz Gajos w rozmowie z Prezydentem „PP” Zbigniewem Canowieckim.

bar

Przed oficjalnym rozpoczęciem Gali Evening 2017, na scenie pojawił się wybitny polski baryton Leszek Skrla, wykonując utwór „My Way”, będący polską wersją francuskiej piosenki Comme d’habitude z 1967 roku. Jej anglojęzyczną interpretację spopularyzował Frank Sinatra. Leszek Skrla wystąpił wraz z Big Bandem Jana Konopa – trójmiejskiej orkiestry muzyków realizujących ciekawe projekty muzyczne z przestrzeni jazzu.

bar

fot. Mateusz Ochocki / KFP

Leszek Skrla

fot. Mateusz Ochocki / KFP

Jan Konop Big Band

bar

fot. Mateusz Ochocki / KFP

Redaktor Piotr Świąc prowadził ceremonię wręczenia nagród Konkursu „Pomorski Pracodawca Roku 2016 / fot. Mateusz Ochocki / KFP

bar


 Podczas Gali Evening 2017 wręczyliśmy następujące statuetki i wyróżnienia:

„Pomorski Pracodawca Roku 2016”

Nagroda Gospodarcza „Złoty Oxer”

„Primum Cooperatio” (Nade Wszystko Współpraca)

Pracodawca Roku Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot


bar

statuetka 2

bar


⇒  NAGRODZENI W KONKURSIE POMORSKI PRACODAWCA ROKU 2016  ⇐


bar

Konkurs „Pomorski Pracodawca Roku” skierowany jest do wszystkich pomorskich firm bez względu na członkostwo organizacyjne lub brak przynależności do jakiejkolwiek organizacji.  Nagradzamy firmy, które spełniając warunki konkursowe dot. kondycji finansowo – ekonomicznej swoimi działaniami upowszechniają praktyki społecznej odpowiedzialności biznesu oraz są organizatorami miejsc pracy przyjaznych pracownikom.

bar


Kategoria: Małe Przedsiębiorstwo

(do 50 pracowników)

NAGRODA GŁÓWNA I TYTUŁ POMORSKI PRACODAWCA ROKU 2016


bar

Biuro Usługowe Mario w Gdańsku

właściciel Mariusz Grzęda

bar

bar

fot. Mateusz Ochocki / KFP

Mariusz Grzęda / fot. Mateusz Ochocki / KFP

 

Firma powstała w 1997 roku. Realizuje prace konserwacyjno – klinerskie na jednostkach morskich i platform wiertniczych. Zajmuje się czyszczeniem zbiorników i instalacji na morzu i lądzie. Firma posiada wieloletnie doświadczenie w świadczeniu kompleksowych usług począwszy od czyszczenia i wykonania zabezpieczeń antykorozyjnych po usuwanie skutków skażenia środowiska oraz odbiór i utylizację odpadów ropopochodnych.  Ponadto specjalizuje się w wynajmie i dzierżawie sprzętu budowlanego jak również wykonuje wszelkiego typu prace rozbiórkowe. Firma uzyskała certyfikaty ISO 9001:2008, 14001:2004, PN-N-18001:2004. Od początku kooperuje z Grupą Remontowa Holding SA. Wspiera gdański klub Rugby (Mario Ladies Lechia Gdańsk). Wyjątkowo dużą rolę przykłada do warunków i zasad bezpieczeństwa pracy oraz systematycznego podnoszenia kwalifikacji przez pracowników. Zatrudnia ok. 30 osób.

 


Kategoria: Małe Przedsiębiorstwo

POZOSTALI LAUREACI:


bar

ASTE Sp. z o.o. w Gdańsku

Prezes Zarządu Andrzej Stelmasiewicz

Importuje kable i osprzęt kablowy. Spółka już od 1991 roku wprowadza na rynek nowoczesne technologie i łatwe w montażu produkty. Istotną częścią działalności ASTE jest doradztwo w zakresie technik mocowania, ochrony i rozprowadzania kabli. Produkty znajdują szerokie zastosowanie, m.in. w taborze szynowym, budowie statków, motoryzacji, automatyce przemysłowej i budowie maszyn oraz energetyce. Laureat wielu wyróżnień m.in. Gazela Biznesu w 2012 i 2016, w 2013 i 2014 w TOP 100 firm na Pomorzu. Jest firmą odpowiedzialną społecznie. Strategiczny sponsor Fundacji Wspólnota Gdańska, której pomysłodawcą i założycielem jest Prezes Zarządu ASTE.  Pan Andrzej Stelmasiewicz w dowód uznania za działalność na rzecz Gdańska i Gdańszczan już dwukrotnie odbierał nagrodę z rąk Prezydenta Pana Pawła Adamowicza: nagrodę Mecenas Kultury 2007 oraz Darczyńca Roku 2014.Wspiera organizacje pozarządowe działające na polu edukacji, kultury i integracji społecznej. Powstała w 1991 roku. Zatrudnia 25 osób.

bar

bar

fot. Mateusz Ochocki / KFP

Andrzej Stelmasiewicz / fot. Mateusz Ochocki / KFP

bar

MGB Pompy Instalacje Sp. z o.o. w Gdańsku

właściciel Grzegorz Banaszak

Przedsiębiorstwo działa na rynku krajowym od 1990 roku. Od początku działalności prowadzi także dobór, sprzedaż, montaż i autoryzowany serwis pomp i hydroforów. Wykonuje instalacje grzewcze i sanitarne w budynkach mieszkalnych, przemysłowych i użyteczności publicznej oraz w infrastrukturze miejskiej. W ofercie handlowej oprócz pomp znajdują się kotły CO, armatura grzewcza i sanitarna, a także czujniki pływakowe. Posiada własne samochody dostawcze, specjalistyczny transport, nowoczesne maszyny i narzędzia. Dysponuje doświadczoną i wykwalifikowaną kadrą. Realizuje zadania w sposób kompetentny i profesjonalny, przy zachowaniu najwyższych standardów jakości. Jako jedna z nielicznych firm wykonawczych posiada certyfikat ISO 9001:2009. Główni odbiorcy firmy to przede wszystkim deweloperzy, firmy budowlane, przedsiębiorstwa komunalne i przemysłowe, a także klienci indywidualni. W uznaniu osiągnięć firma uzyskała tytuł Przedsiębiorstwa Fair Play 2008 i nagrodę Gryfa Gospodarczego 2008. Zdobyła wyróżnienia w konkursach Pomorski Pracodawca Roku 2010, 2012 i 2014, otrzymała Nagrodę Prezesa NOT w XVI edycji Konkursu o Pomorską Nagrodę Jakości. MGB jest także laureatem konkursu Krajowy Lider Innowacji i Rozwoju – 2012 w kategorii Dynamicznie rozwijająca się firma oraz laureatem konkursu Gazele Biznesu 2015. Zatrudnia 38 osób.

bar

bar

fot. Mateusz Ochocki / KFP

Tomasz Jabłoński, Dyrektor Banku PKO BP (z lewej) wręcza nagrodę Grzegorzowi Banaszakowi / fot. Mateusz Ochocki / KFP

 

OLICON Sp. z o.o. w Gdańsku

Prezes Zarządu Joanna Marczak

Firma założona została w 1987 roku jako jedna z pierwszych spółek w kraju. Początek działalności to podwodne prace malarskie oraz zabezpieczenia antykorozyjne. Od 1990 roku firma zajmuje się dystrybucją profesjonalnych powłok antykorozyjnych. Prowadzi obsługę logistyczną partnerów zagranicznych, Akzo-Nobel – światowego lidera w produkcji farb i zabezpieczeń antykorozyjnych dla przemysłu lądowego i okrętowego oraz Jotun. W 2004 roku firma nabyła nieruchomość i wybudowała magazyn wysokiego składowania o powierzchni 5.000 m2 wraz z zapleczem biurowym. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom odbiorców, w celu lepszego zaspokajania ich potrzeb oraz poprawy zarządzania firma opracowała i wdrożyła system zarządzania jakością zgodny z wymaganiami normy PN-EN ISO 9001:2000. Spółka zatrudnia 32 osoby.

bar

bar

fot. Mateusz Ochocki / KFP

Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk wręcza nagrodę Joannie Marczak, Prezes Zarządu OLICON Sp. z o.o. / fot. Mateusz Ochocki / KFP

 

fot. Mateusz Ochocki / KFP

Od lewej: Tomasz Jabłoński, Dyrektor Banku PKO BP; Mariusz Grzęda, właściciel Biura Usługowego Mario w Gdańsku; Joanna Marczak, Prezes Zarządu OLICON Sp. z o.o.; Grzegorz Banaszak, właściciel gdańskiej firmy MGB Pompy Instalacje Sp. z o.o.; Andrzej Stelmasiewicz, Prezes Zarządu ASTE Sp. z o.o. w Gdańsku; Jerzy Jerkiewicz, Prezes „PP” oraz Mieczysław Struk, Marszałek Województwa Pomorskiego / fot. Mateusz Ochocki / KFP

bar


Kategoria: Małe Przedsiębiorstwo

WYRÓŻNIENIA:


 

Biuro Rachunkowe „Wektor” Jarosław Wróblewski w Gdańsku – właściciel Jarosław Wróblewski

CADevent Sp. z o.o. w Gdańsku – Prezes Zarządu Łukasz Ziółkowski

COMEL Tomasz Hinz w Miastku – właściciel Tomasz Hinz

Food Catering Restauracje i Eventy Piotr Sadowski w Gdańsku – właściciel Piotr Sadowski

Franklin sp. z o.o. sp.k. w Miastku – Prezes Zbigniew Dróżdż

Ośrodek Szkolenia Kierowców „POLDEK” Dagmara Romanowicz w Gdańsku – właściciel Dagmara   Romanowicz

Sky Group w Sopocie – właściciel Adam Zagrobelny

Volanto Sp. z o.o. w Gdyni – Prezes Zarządu Łukasz Olechnowicz

Vivadental Sp. z o.o. w Gdańsku – Prezes Zarządu Violetta Szycik

ZPUH „TEMIS” Tadeusz Skajewski w Chojnicach – właściciel Tadeusz Skajewski

bar

fot. Mateusz Ochocki / KFP

Od lewej: Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk; Prezes Zarządu VIVADENTAL Violetta Szycik; właścicielka Ośrodka Szkolenia Kierowców POLDEK Dagmara Romanowicz; Prezes Zarządu CADevent Sp. z o.o. Łukasz Ziółkowski; właściciel Biura Rachunkowego WEKTOR Jarosław Wróblewski; właściciel COMEL Tomasz Hinz; Prezes Franklin Sp. z o.o. Zbigniew Dróżdż; współwłaściciel Sky Events Group Adam Zagrobelny; Dyrektor Volanto Sp. z o.o. Marek Wojtuszkiewicz; Prezes „PP” Jerzy Jerkiewicz oraz Dyrektor Banku PKO BP S.A. TOmasz Jabłoński.


Kategoria: Średnie Przedsiębiorstwo

(od 51 do 250 pracowników)

NAGRODA GŁÓWNA I TYTUŁ POMORSKI PRACODAWCA ROKU 2016


bar

Szkuner Sp. z o.o. we Władysławowie

Prezes Zarządu Michał Hernik

Szkuner  Sp. z o. o. istnieje od stycznia 1955 roku, jego siedziba mieści się w porcie we Władysławowie. Jest to największy port rybacki w Polsce. Główną działalnością firmy są połowy na wodach Bałtyku oraz przetwórstwo ryb. „Szkuner” jest właścicielem 5 kutrów rybackich, poza tym posiada przestronne hale produkcyjne, nowoczesne maszyny i urządzenia do przetwórstwa ryb, chłodnie składowe na 1200 ton oraz 800 ton, komory zerowe o zdolności przechowywania 200 ton, a także szafy i tunel zamrażalniczy o zdolności zamrażania 80 ton/dobę. Jest producentem przetworów rybnych, świeżych, mrożonych. Produkcja odbywa się zgodnie z wymogami HAACP i  ISO 22000:2005. Główne produkty „Szkunera” to filety świeże i mrożone z dorsza i śledzia, tusze śledziowe świeże i mrożone, szproty świeże i mrożone. Świadczy również usługi w zakresie przetwórstwa rybnego   z  powierzonego surowca. Ponadto istotny element przedsiębiorstwa stanowi stocznia remontowa, która przeprowadza remonty roczne i kapitalne zarówno jednostek własnych jak i obcych armatorów. „Szkuner” zarządza również portem we Władysławowie i świadczy usługi portowe, m. in. usługi przeładunkowe. Obecnie Spółka zatrudnia ok. 225 pracowników.

bar

bar

fot. Mateusz Ochocki / KFP

Prezes Michał Hernik, Prezes firmy Szkuner sp. z o.o. z nagrodą / fot. Mateusz Ochocki / KFP

bar


Kategoria: Średnie Przedsiębiorstwo

POZOSTALI LAUREACI:


bar

Gardner Aerospace Tczew Sp. z o.o. w Tczewie

Dyrektor Zarządzający Rafał Jakubek

Międzynarodowa firma Gardner Aerospace Tczew powstała w 2001r. Produkuje i obrabia części metalowe dla przemysłu lotniczego, komponenty produkowane są z metali miękkich, twardych a także nietypowych , zarówno małe jak i duże. Wytwarza m.in. złącza przegubu, elementy sterowania skrzyniami biegów, komponenty silników lotniczych, korpusy aluminiowe, stalowe i żeliwne, sworznie i tuleje łożyskowe Przedsiębiorstwo posiada wieloletnie doświadczenie oraz zatrudnia wykwalifikowaną kadrę pracowników. Gwarantuje najwyższej jakości elementy oraz komponenty, jak też ich długotrwałą i niezawodną pracę. Obecnie w Tczewie posiada 2 hale produkcyjne o łącznej powierzchni 8000m2. Firma jest częścią Grupy Gardner Aerospace Gardner Group Ltd. jest jednym z największych brytyjskich producentów komponentów na rynki przemysłu lotniczego. Zatrudnia 212 osób.

bar

bar

fot. Mateusz Ochocki / KFP

Rafał Jakubek, Dyrektor Zarządzający Gardner Aerospace Tczew Sp. z o.o. / fot. Mateusz Ochocki / KFP

bar

 GOYELLO Sp. z o.o. w Gdańsku 

Prezes Zarządu Petrus Johannes Horsten

Goyello to polsko-holenderska firma specjalizująca się w dostarczaniu rozwiązań informatycznych tworzonych zgodnie z zasadami metodologii Agile. Była jedną z pierwszych firm z branży IT w Trójmieście. Jej misją jest dążenie do doskonałości w partnerstwie biznesowym w dziedzinie IT.   Goyello to zespół utalentowanych, zaangażowanych i pełnych energii osób. Tworzą go programiści, projektanci, konsultanci, testerzy oprogramowania, project managerowie, kadra zarządzająca oraz zespół wsparcia. Razem realizuje zadania dla klientów z krajów europejskich oraz z Ameryki. Goyello to pracodawca oferujący optymalne warunki rozwoju zawodowego i osobistego. Dbałość o pracowników i klientów oraz troska o wysoką jakość rozwiązań to priorytety firmy. Goyello zdobyło pierwszą nagrodę w kategorii Business Intelligence Trends w konkursie Liderzy IT, zorganizowanym w ramach targów IT Future Expo w Warszawie. Nagrodzony produkt to Advanced Risk Management Suite (ARMS). Jest to samouczący się system, wykorzystujący mechanizmy machine learning. W listopadzie 2016 świętowała swoje 10-lecie. Firma zatrudnia ponad 100 osób.

bar

bar

fot. Mateusz Ochocki / KFP

Katarzyna Szemro, Dyrektor ds. Marketingu w Goyello Sp. z o.o. / fot. Mateusz Ochocki / KFP

bar

Solwit SA w Gdańsku 

Prezes Zarządu Leszek Pankiewicz

Spółka tworzy i testuje rozwiązania informatyczne oraz wykonujemy usługi związane z oprogramowaniem dla m.in. największych na świecie producentów układów scalonych i platform komputerowych oraz globalnych i lokalnych producentów rozwiązań technologicznych dla branży transportowej, telekomunikacyjnej, gospodarki odpadami oraz cyfrowej edukacji. Zespół firmy to kreatywni programiści i menadżerowie, z doświadczeniem wyniesionym z dużych krajowych i międzynarodowych korporacji IT. Solwit znalazło się na 14 miejscu w rankingu największych dostawcy rozwiązań i usług IT dla sektora informatycznego w Polsce, oraz na 26 miejscu w zestawieniu największych dostawców usług outsourcingowych branży IT. Ponadto, zanotowało wysokie pozycje rankingach wskazujących na dynamikę rozwoju przedsiębiorstw. Działa od 2011 roku i obecnie zatrudnia blisko 200 pracowników.

bar

bar

fot. Mateusz Ochocki / KFP

Leszek Pankiewicz, Prezes Zarządu Solwit S.A. / fot. Mateusz Ochocki / KFP

 


Kategoria: Średnie Przedsiębiorstwo

WYRÓŻNIENIA:


bar

Base Group Sp. z o.o. w Koszwałach – Prezes Zarządu Jakub Kaszuba

BAUKRANE Budownictwo Sp. z o.o. Sp. k. w Gdańsku – Prezes Zarządu Daniel Pawłowski

EURO-WENT Sp. z o.o. w Gdańsku – Prezes Zarządu Jerzy Kortas

Koncesjonowana Agencja Ochrony „Gryf” w Chojnicach – Właściciel Włodzimierz Wolski

MEGA S.A. w Gdyni – Prezes Zarządu Andrzej Szulist

SECESPOL Sp. z o.o. w Nowym Dworze Gdańskim – Prezes Zarządu Bartłomiej Siemieńczuk

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Żukowie – Dyrektor Joanna Komorowska

Stowarzyszenie Twórczego Rozwoju DyNaMo w Gdańsku – Prezes Zarządu Kamil Stępiń

WNS POMORZE Sp. z o.o. w Gdańsku – Prezes Zarządu Jacek Kaliszewski

bar

fot. Mateusz Ochocki / KFP

Od lewej: Dyrektor Grupy LOTOS Arkadiusz Kawecki; Dyrektor Zakładu Opieki Zdrowotnej Żukowo Joanna Komorowska; Z-ca Dyrektora Generalnego Secespol Sp. z o.o. Jolanta Liszewska; Prezes Zarządu MEGA S.A. Andrzej Szulist; właściciel Koncesjonowanej Agencji Ochrony GRYF Włodzimierz Wolski; Członek Zarządu Euro-Went Sp. z o.o. Sławomir Kortas; Prezes Zarządu Baukrane Budownictwo Sp. z o.o. Daniel Pawłowski; Prezes Zarządu Base Group Sp. z o.o. Jakub Kaszuba; Wiceprezes Zarządu Stowarzyszenia Twórczego Rozwoju DYNAMO Maja Molska; Prezes „PP” Jerzy Jerkiewicz i Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk.

bar


Kategoria: Duże Przedsiębiorstwo

(powyżej 250 pracowników)

NAGRODA GŁÓWNA I TYTUŁ POMORSKI PRACODAWCA ROKU 2016


bar

Intel Technology Poland Sp. z o.o. w Gdańsku

Prezes Zarządu Ryszard Dyrga

Firma produkuje procesory opracowując niezwykle nowatorskie rozwiązania. Spółka przesuwa granice możliwości inteligentnych, połączonych z siecią technologii, zdolnych poprawiać jakość życia ludzi na całym świecie. Tworzy podzespoły obecne w najnowszych urządzeniach oraz technologiach odpowiedzialnych za niezawodne działanie chmur obliczeniowych. Firma promuje różnorodność w miejscu pracy i zrównoważony rozwój. Wspiera edukację i jednostki oświatowe. Intel jest obecny na rynku od 1970 roku i ma swoje oddziały na całym świecie, jednak Gdańskie Centrum Badawczo-Rozwojowe jest jednym z 23 największych laboratoriów Intela w Europie. Sukces Intela w Polsce oparty jest na wiedzy, umiejętnościach i doświadczeniu studentów oraz absolwentów polskich uczelni technicznych- także Politechniki Gdańskiej, której studenci rozpoczynają swoje pierwsze doświadczenia zawodowe w Intelu. Grono około 108 000 pracowników Intela z całego świata uzupełniają również doświadczeni programiści z Trójmiasta oraz całej Polski. To oni pracują nad rozwojem najnowocześniejszych technologii i dążą do tego, aby nasze życie stawało się coraz łatwiejsze, doskonalsze i bardziej pasjonujące. Wspólnie tworzymy innowacyjne rozwiązania, które znajdują zastosowanie w ogromnej ilości urządzeń elektronicznych. Najlepszym przykładem są powstające nowe generacje mikroprocesorów – coraz tańsze, szybsze ale jednocześnie bardziej wydajne i energooszczędne, które dają coraz więcej możliwości przyszłemu użytkownikowi. Atrakcyjność Intela jako pracodawcy potwierdzają przyznawane mu nagrody: marzec 2014, 2015 oraz 2016 – Intel zdobywa 1. miejsce w plebiscycie „Pracodawca dla Inżyniera” zorganizowanego przez Stowarzyszenie Studentów BEST przy okazji Inżynierskich Targów Pracy. Intel Technology Poland został kilkakrotnie wybrany najlepszym pracodawcą w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej w ramach badań przeprowadzonych przez Aon Hewitt w 2011, 2013 i 2014 roku. Zatrudnienie oddziału w Gdańsku to 1815 osób.

bar

bar

fot. Mateusz Ochocki / KFP

Krzysztof Jurczyk, Dyrektor Operacyjny Intel Technology Poland Sp. z o.o. w Gdańsku / fot. Mateusz Ochocki / KFP

bar


Kategoria: Duże Przedsiębiorstwo

POZOSTALI LAUREACI:


barMarcopol Sp. z o.o. Producent Śrub w Chwaszczynie

Prezes Zarządu Jerzy Brzeziński

„Marcopol” Sp. z o.o. to wiodący producent i dostawca elementów złącznych dla wielu gałęzi przemysłu w Polsce i na całym świecie. Założona w 1985 roku firma posiadająca oddziały w 12 polskich miastach oraz 4 filie zagraniczne, w tym na Litwie, w Estonii i w Rosji. Dostarcza swoje produkty dla wielu branż, do uznanych marek w świecie – od mebli po przemysł stoczniowy.  Marcopol pomaga klientom zmniejszyć koszty zamawiania, obsługi i magazynowania elementów złącznych, a także optymalne dopasowanie ich do wymagań partnerów. Laureat wielu nagród. Marcopol od początku swojego istnienia angażuje się w akcje społeczne. Pomaga licznym organizacjom pożytku publicznego, fundacjom, szpitalom oraz hospicjom. Marcopol to sponsor licznych wydarzeń kulturalnych, w tym Festiwalu Dobrego Humoru oraz spektakli dla dzieci w szpitalach województwa pomorskiego. Finansowe wsparcie otrzymała także Scena Letnia Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni Orłowie. Sponsoruje również imprezy sportowe, m.in. Bieg Bursztynowy, zawody jeździeckie i rozgrywki piłkarskie. Firma rodzinna Marcopol z siedzibą w Chwaszczynie zatrudnia ponad 500 osób.

bar

bar

fot. Mateusz Ochocki / KFP

Z prawej: Dyrektor Zarządzający Marcopol Sp. z o.o. Piotr Pierowicz

bar

NFM Production Sp. z o.o. w Lęborku

     Prezes Zarządu Małgorzata Dombrowska 

NFM Production Sp. z o.o. to polska firma z całościowym kapitałem norweskim zlokalizowana w północnej Polsce w Lęborku i Potęgowie. Od 2001 roku spółka projektuje i produkuje wyposażenie dla służb mundurowych, a dzięki wysokiej jakości i nowoczesnym rozwiązaniom jej oferta doceniana jest przez odbiorców na całym świecie.  Produkuje specjalistyczną odzież taktyczną oraz osłony balistyczne, wykorzystywane m.in. w kamizelkach kuloodpornych. Z produktów NFM na co dzień korzystają elitarne jednostki wojskowe i porządkowe. 97% produkcji trafia na eksport, w tym gros na rynek norweski. To uznanie i rozpoznawalność marki NFM przekłada się każdego roku na kontrakty dla armii i policji wielu krajów oraz ciągle rosnący wolumen projektów produkcyjnych. Główne obszary działania NFM Production to produkcja tekstylna i ochrona balistyczna. Posiada ponad 130 zarejestrowanych praw związanych z szeroko rozumianą własnością intelektualną i współpracuje z licznymi centrami badawczo-rozwojowymi. Firma zatrudnia 280 pracowników oraz wspiera reintegrację zawodową ponad 20 bezrobotnych poprzez kooperację z lokalnymi Centrami Integracji Społecznej.

bar

bar

fot. Mateusz Ochocki / KFP

Maciej Grabski, Prezes Olivia Business Centre (z lewej) przekazuje statuetkę Małgorzacie Dombrowskiej, Prezes Zarządu NFM Production Sp. z o.o. w Lęborku / fot. Mateusz Ochocki / KFP

barZakłady Porcelany Stołowej LUBIANA SA w Łubianie

Prezes Zarządu Zbigniew Andrzejewski

Zakłady Porcelany Stołowej LUBIANA SA to nowoczesny producentem porcelany stołowej oferujący wyroby na najwyższym, światowym poziomie. Swoją działalność prowadzi nieprzerwanie od 1969 roku.Wyspecjalizował się w produkcji białej, twardej porcelany o wysokich parametrach jakościowych. Charakteryzuje się wysoką wydajnością – produkujemy około 3 500 000 sztuk wyrobów miesięcznie. To największy europejski producent porcelany stołowej. „Lubiana” S.A. to również właściciel Polskich Fabryk Porcelany „Ćmielów” i  „Chodzież” S.A. Grupa „Lubiany” – to 82% polskiego potencjału produkcji porcelany– razem około 20 tys.  ton wyrobów rocznie. „LUBIANA” S.A. może poszczycić się doskonałą opinią wśród zagranicznych i polskich klientów, szerokim wachlarzem kolekcji i recepturami na najwyższym światowym poziomie. Rocznie firmę opuszcza 14.500 tysięcy ton porcelany z tego aż 70%  trafia za granicę. Długoletnie doświadczenie w obsłudze zagranicznych rynków sprzyja rozwojowi eksportu naszych wyrobów – obecnie prowadzimy sprzedaż aż w 40 krajach na całym świecie. Posiada własne centra projektowe i konstruktorskie, co sprawia, że Firmę charakteryzuje duża dynamika nowych wdrożeń, jednocześnie stale współpracuje ze studiami projektowymi w Niemczech i Włoszech. Zatrudnienie 1567 osób.

bar

bar

fot. Mateusz Ochocki / KFP

Prezes Zarządu Zakładów Porcelany Stołowej LUBIANA SA Zbigniew Andrzejewski (z prawej) odbiera statuetkę z rąk Marszałka Województw Pomorskiego Mieczysława Struka / fot. Mateusz Ochocki / KFP

bar


Kategoria: Duże Przedsiębiorstwo

WYRÓŻNIENIA:


bar

Flextronics International Poland Sp. z o.o. w Tczewie

Dyrektor Generalny Andrzej Połojko

GPEC sp. z o.o. w Gdańsku

Członek Zarządu Marcin Lewandowski

Okręgowe Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Gdyni

Prezes Zarządu Janusz Różalski

Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Centrum Techniki Morskiej S.A. w Gdyni

Prezes Zarządu Andrzej Kilian

Progres Sp. z o.o. Sp. K. w Gdańsku

Prezes Zarządu Piotr Zając

Przedsiębiorstwo Handlowo Produkcyjne „Bagietka” Sp. z o.o. w Chojnicach

Właściciel Jolanta Agacki

Samodzielny Publiczny Specjalistyczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Lęborku

Dyrektor Lidia Kodłubańska

Szpital Miejski w Miastku Sp. z o.o.

Prezes Zarządu Renata Kiempa

Worthington Industries Poland – STAKO Sp. z o.o. w Słupsku

Członek Zarządu Dominik Fryczyński

bar

fot. Mateusz Ochocki / KFP

Od lewej: Prezes Olivia Business Centre Maciej Grabski; Prezes Szpitala Miejskiego w Miastu Sp. z o.o. Renata Kiempe; Dyrektor Szpitala Samodzielnego Publicznego Specjalistycznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Lęborku Lidia Kodłubańska; Członek Zarządu Gdańskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. Marcin Lewndowski; Dyrektor Generalny Flextronics International Poland Sp. z o.o. Andrzej Połojko; Prezes Zarządu Okręgowego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Gdyni Sp. z o.o. Jakub Różalski; Prezes Ośrodka Badawczo-Rozwojowego Centrum Techniki Morskiej S.A. Andrzej Kilian; V-ce Prezes Zarządu Progres Sp. z o.o. Cezary Maciołek; właściciele Przedsiębiorstwa Handlowo-Produkcyjnego Bagietka Sp. z o.o. Jolanta i Krzysztof Agaccy; Prezes „PP” Jerzy Jerkiewicz i Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk.

bar

bar

OLYMPUS DIGITAL CAMERA


Nagroda Gospodarcza „Złoty Oxer”


bar

Nagroda specjalna, przyznawana za konsekwencję i determinację w budowaniu własnej firmy. Doceniamy przedsiębiorcę, który dzięki swoim umiejętnościom i wiedzy oraz konsekwencji i determinacji w realizacji wizji rozwojowej firmy i przyjętych celów strategicznych zbudował przedsiębiorstwo będące dumą środowiska gospodarczego Pomorza.

bar

Nagrodzeni:

Ireneusz Ćwirko oraz Krzysztof Kulczyckizałożyciele Stoczni CRIST

bar

bar

fot. Mateusz Ochocki / KFP

Od lewej: Krzysztof Kulczycki, Ireneusz Ćwirko/ fot. Mateusz Ochocki / KFP

bar

Są to autorzy sukcesu Stoczni CRIST SA, którą założyli wspólnie w 1990 roku. Zaczynali od urządzeń wentylacyjnych, później realizowali elementy jednostek pływających, a po kilku latach zbudowali pchacze barek. Crist jest obecnie jedną z największych polskich stoczni. W 2010 roku nabyli suchy dok, największą w rejonie południowego Bałtyku suwnicę oraz tereny do prefabrykacji kadłubów. Przez ostatnie 20 lat działalności stocznia Crist osiągnęła silną pozycję w produkcji wyspecjalizowanego sprzętu stoczniowego w segmentach urządzeń hydrotechnicznych oraz jednostek pływających dla największych światowych odbiorców. Stocznia rozwija się na rynku offshore oraz budowy specjalistycznych statków i konstrukcji do obsługi nie tylko farm wiatrowych, ale także platform wiertniczych. Stan zatrudnienia w CRIST wraz z współpracownikami to ok. 2 tys. osób.

bar

Zdzisław Sochacki – założyciel firmy TERMIKA Sp. z o.o.

Firma rozpoczęła działalność w 1997 roku. Jako Prezes zarządzał firmą przez blisko 20 lat. Dzięki determinacji i konsekwencji rozwinął doskonale funkcjonującą firmę z branży wentylacyjno-klimatyzacyjnej. Początkowo zatrudniał tylko 4 pracowników i przy pomocy rodziny i przyjaciół sukcesywnie rozwijał firmę. Dzięki specjalizacji oraz doskonałej jakości oferowanych usług firma otrzymuje od wielu lat  zamówienia z Norwegii, Francji , Wielkiej Brytanii, a nawet z Singapuru i Peru. Firma uczestniczy w realizacji dużych inwestycji typu elektrociepłownie i spalarnie śmieci. Ostatnio również w Polsce w Bydgoszczy, Szczecinie i Poznaniu. Realizuje również kompleksową izolację cieplną ciepłociągów, pieców, kotłów i zbiorników. Przykładem może być np. Huta Miedzi w Głogowie. Firma posiada teren o powierzchni 1,5 ha, dzięki czemu możliwy jest rozwój firmy która zatrudnia obecnie blisko 300 pracowników. Obecnie firmą zarządza syn założyciela firmy Maciej pełniący funkcję Prezesa Zarządu.

bar

bar

fot. Mateusz Ochocki / KFP

Przy mikrofonie – Zdzisław Sochacki / fot. Mateusz Ochocki / KFP

bar

Primum Cooperatio_statetka


Nagroda „Primum Cooperatio” (Nade Wszystko Współpraca)


bar

Nagrodą i statuetką wyróżniane są osoby reprezentujące pomorskie środowisko akademickie, za wybitne osiągnięcia naukowe połączone z udokumentowaną działalnością w zakresie wdrożeń własnego dorobku naukowego w gospodarce. Przedsiębiorcy promują tym samym naukowców, którzy rozumiejąc potrzeby gospodarki w sposób aktywny, swoją twórczą myślą i doświadczeniem przyczyniają się do wspierania i realizowania innowacyjnych przedsięwzięć gospodarczych.

bar

Nagrodzony:

Prof. dr hab. inż. Janusz Rachoń (Politechnika Gdańska)

Profesor nauk chemicznych, Rektor Politechniki Gdańskiej w latach 2002-2008, Senator RP VII kadencji. Od 2000 roku wyniki swoich badań wdraża w praktyce dzięki współpracy z Zakładami Farmaceutycznymi POLPHARMA SA. Jest autorem innowacyjnych metod wytwarzania hydroksybisfosfonianów, leków na osteoporozę. Dzięki wdrożeniu patentów prof. Janusza Rachonia, Z. F. Polpharma SA w Starogardzie Gdańskim są wiodącym producentem tych związków chemicznych na świecie. W konsekwencji, ze względu na niskie koszty tych technologii, leki te są „na każdą kieszeń” dla polskich pacjentów chorych na osteoporozę. Profesor jest autorem około 150 artykułów naukowych i referatów kongresowych, 4 rozpraw monograficznych, wielu patentów oraz wdrożonych technologii.

bar

fot. Mateusz Ochocki / KFP

Wicemarszłek Senatu RP Bogdan Borusewicz (z lewej) wręcza nagrodę specjalną prof. dr. hab. inż. Januszowi Rachoniowi / fot. Mateusz Ochocki / KFP

bar

Wyróżnienie:

dr hab. inż. Bożenna Teresa Kawalec-Pietrenko, Prof. UG, Prezes Pomorskiej Rady FSNT NOT w Gdańsku 

 • za współpracę z przemysłem i działalność wdrożeniową otrzymała nagrodę zespołową II stopnia w Konkursie Mistrza Techniki Rady Wojewódzkiej NOT w Gdańsku, nagrodę dyrektora Gdańskich Zakładów Rafineryjnych oraz odznakę nadaną przez Ministra Przemysłu Chemicznego i Lekkiego;
 • współpraca z Fabryką Kwasu Cytrynowego w Pelplinie – modernizacja linii technologicznych oraz prace nad nowym klejem zbrojonym włóknami poliamidowymi i odpowiednikiem tynku akrylowego;
 • współpraca z Zakładami Chemii Gospodarczej „Pollena” w Gdańsku – instalacja do usuwania surfaktantów ze ścieków;
 • ekspertyzy dla przemysłu;
 • współpraca z przemysłem mleczarskim: odzyskiwanie białka serwatkowego;
 • organizacja konferencji na potrzeby przemysłu.

bar

dr hab. Bogdan Banecki, Prof. UG

Prof. dr hab. Bogdan Banecki współpracuje z wieloma podmiotami gospodarczymi, z którymi zostały wdrożone nowe produkty lub rozwiązania:

 • Spółdzielnia Pszczelarska APIS w Lublinie – opracowana i wdrożona metoda pozwala na wykrycie sulfonamidów w pasiekach, które miały podawane antybiotyki;
 • Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne Synteza Sp. z o.o. – wdrożenie metody oznaczania zawartości substancji czynnej, tożsamości i rozpadu chlorowodorku fenylefryny w produkcie leczniczym;
 • Biovico Sp. z o.o. – w wyniku wdrożenia nowych immunomodulujących oraz przeciwbakteryjnych nutraceutyków opracowano maść dermatologiczną ThymoXan;
 • Laboratorium Genloxa Sp. z o.o. – opracowanie metody analizy stężenia wybranych leków cytostatycznych – analogów puryn w osoczu;
 • Polish Snail Holding sp.j. – opracowanie innowacyjnego żelu dermo-ochronnego opartego o aktywne substancje śluzu ze ślimaka;
 • Solinea Sp. z o.o. sp.k. – prace nad zastosowaniem nowej metody transportu substancji czynnych poprzez użycie liposomów i mikromiceli.

bar

fot. Mateusz Ochocki / KFP

Prof. dr hab. Bogdan Banecki

bar

 

Nagroda Specjalna Obszaru Metropolitalnego


Nagroda

Pracodawca Roku Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot


bar

TREFL SA

Założyciel/Członek Rady Nadzorczej Kazimierz Wierzbicki

Pan Kazimierz Wierzbicki założył firmę Trefl SA w 1985 roku. Głównym obszarem działalności Grupy Trefl jest produkcja i dystrybucja puzzli, gier planszowych oraz kart do gry. Trefl SA od 2008 roku prowadzi także dystrybucję modeli samochodzików SIKU i jest wyłącznym dystrybutorem elektronicznych zabawek edukacyjnych marki VTech w Polsce. Grupa kapitałowa Trefl posiada też spółki dystrybucyjne na Węgrzech, Ukrainie i w Czechach. Ważną domeną działalności Grupy Trefl jest również rozwijanie sportu na Pomorzu. Obecnie firma posiada trzy spółki sportowe, które wspierają drużyny: Trefl Sopot (koszykówka męska) oraz Lotos Trefl Gdańsk (siatkówka męska) i PGE Atom Trefl Sopot (siatkówka żeńska). Wszystkie drużyny uczestniczą obecnie w rozgrywkach ligowych na najwyższym szczeblu w Polsce. Trefl posiada też spółkę mediową Baltic Media Group. W jej skład wchodzi codzienna telewizja internetowa Pomorska TV oraz internetowa telewizja sportowa Trefl TV. Istotnym elementem strategii Grupy Trefl jest społeczna odpowiedzialność biznesu przejawiająca się w szczególnej dbałości o bezpieczeństwo wszystkich produktów, wspieraniu drużyn i inicjatyw sportowych, trosce o środowisko naturalne oraz pomocy organizacjom dobroczynnym. Grupa Trefl zatrudnia ponad 500 pracowników. Produkty Trefla są eksportowane do 50 krajów świata.

bar

bar

fot. Mateusz Ochocki / KFP

Kazimierz Wierzbicki, Założyciel/Członek Rady Nadzorczej Trefl S.A. / fot. Mateusz Ochocki / KFP

bar

medal


Złoty Medal

Za Zasługi dla „Pracodawców Pomorza”


barPaweł Adamowicz – Prezydent Miasta Gdańska

bar

fot. Mateusz Ochocki / KFP

Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz (z lewej) oraz Prezydent Miasta Wejherowa Krzysztof Hildebrandt.

bar

Krzysztof Hildebrandt – Prezydent Miasta Wejherowa

bar

fot. Mateusz Ochocki / KFP

Prezydent Miasta Wejherowa, Krzysztof Hildebrandt (z prawej) odbiera Medal i gratulacje od Prezydenta „PP” Zbigniewa Canowieckiego

bar

Kazimierz Smoliński – Sekretarz stanu w Ministerstwie Budownictwa i Infrastruktury

bar

fot. Mateusz Ochocki / KFP

Drugi od lewej: Sekretarz stanu w Ministerstwie Budownictwa i Infrastruktury Kazimierz Smoliński

bar

W tym miejscu zakończyliśmy oficjalną część uroczystości. Po uroczystej kolacji uczestnicy Gali Evening 2017 mieli okazję do zabawy na parkiecie przy akompaniamencie Jan Konop Big Band oraz solistów Leszka Skrli i Pawła Ruszkowskiego. Prowadzącym tę część naszego wydarzenia był Tomasz Podsiadły.

bar


MULTIMEDIA DO POBRANIA


ZDJĘCIA

TUTAJ (MOŻLIWOŚĆ WYBORU POSZCZEGÓLNYCH ZDJĘĆ)

TUTAJ (PLIK RAR 1,82 GB)

FILMY

WIDEO PROMOCYJNE FIRM NAGRODZONYCH (PLIK RAR – 1,16 GB) 

bar


SERWIS FOTOGRAFICZNY WYKONANY PRZEZ:

Agencja Fotograficzna Kosycarz Foto Press


ZDJĘCIA W NASZEJ GALERII (SLAJDER) 


 

 

 

PLANSZADVD

 


Informacje prasowe z Gali:


barhttp://www.dziennikbaltycki.pl/strefa-biznesu/a/gala-evening-z-nagrodami-pomorski-pracodawca-roku-2016-zdjecia-wideo,11824461/

http://biznes.trojmiasto.pl/Pracodawcy-Pomorza-nagrodzili-najlepszych-na-Gali-Evening-n110386.html

http://radiogdansk.pl/wiadomosci/item/57326-niektorzy-potrafia-nawet-swoim-pracownikom-kupic-mieszkanie-pomorski-pracodawca-roku-wybrany-zdjecia

http://kartuzy.info/wiadomosc,29652,Zukowski-SPZOZ-wyrozniony-w-konkursie-Pomorski-Pracodawca-Roku-2016.html

https://www.pb.pl/pomorscy-pracodawcy-roku-855555