fbpx

Pracodawcy Pomorza

ENenglish

Drużyna „Biegojazdy” walczyła o Sensoryczny Ogród Marzeń

W dniach 26 -31.05 czworo pracowników Zespołu Placówek Specjalnych w Tczewie biegło i jechało rowerem z Wieliczki do Tczewa. Pokonali ponad 620 km przez Jędrzejów, Radomsko, Łódź, Włocławek, Grudziądz. Celem było zdobycie środków na stworzenie Sensorycznego Ogrodu Marzeń dla wychowanków Przedszkola Specjalnego Nr 3 w Tczewie. Organizatorem akcji był Zespół Placówek Specjalnych i Stowarzyszenie na Rzecz Szkolnictwa Specjalnego w Tczewie. 

W dzień poprzedzający rozpoczęcie zmagań Drużyna „Biegojazdy” została zaproszona przez Kopalnię Soli „Wieliczka” na uroczystość przekazania symbolicznych bryłek soli, które mają stanowić podwaliny pod tężnię w ogrodzie sensorycznym oraz na spacer po tężni solankowej.

Drużyna „Biegojazdy” dziennie pokonywała około 100 km. Na trasie dołączali do nich Kluby Biegacza, Kluby Rowerowe, mieszkańcy mijanych po drodze miejscowości. Nie zawsze było łatwo  – trasy rowerowe czasami bardzo piaszczyste, czy porośnięte gąszczem roślin a trzeciego dnia podczas etapu rowerowego ulewa. Uczestnicy akcji nie poddali się. Trudne warunki atmosferyczne czy ukształtowanie terenu nie przeszkodziły w realizacji przedsięwzięcia. Każdego dnia wychowankowie i pracownicy przedszkola przesyłali filmiki i zdjęcia.

31 maja dotarli na teren Zespołu Placówek Specjalnych w Tczewie. Tam czekali na nich goście m.in. Starosta Tczewski p. Mirosław Augustyn, Prezydent Tczewa p. Mirosław Pobłocki, Dyrekcja szkoły, koledzy i koleżanki z pracy, rodzina, przyjaciele oraz ci, dla których biegli – przedszkolaki. Tego dnia z okazji Dnia Dziecka i powitania Drużyny „Biegojazdy” pracownicy Zespołu Placówek Specjalnych przygotowali Festyn, podczas którego wystąpił zespół Drossel.

Drużyna „Biegojazdy” wróciła do Tczewa, jednak zbiórka środków na stworzenie sensorycznego ogrodu nadal trwa. Akcję można wspierać poprzez przekazywanie środków na konto Stowarzyszenia na Rzecz Szkolnictwa Specjalnego w Tczewie z dopiskiem „Biegojazda” lub poprzez portal Zrzutka.pl „Biegojazda po sensoryczny ogród marzeń”.

Ambasadorami akcji zostali aktorka  p. Joanna Kulig  i kierowca rajdowy p. Krzysztof Hołowczyc. Tytuł Przyjaciela zgodziła się przyjąć p. Anna Dymna. Patronat objęli: Starosta Tczewski p. Mirosław Augustyn, Prezydent Miasta Tczew p. Mirosław Pobłocki, portal Wyborcza.pl Trójmiasto, Radio Gdańsk i Kopalnia Soli „Wieliczka”.