fbpx

Pracodawcy Pomorza

ENenglish

Spotkanie świąteczne „Pracodawców Pomorza”

 

Poniedziałek był dla wielu pomorskich przedsiębiorców wyjątkową chwilą, gdyż tego wieczoru „Pracodawcy Pomorza” zaprosili na swoje tradycyjne spotkanie świąteczne w Teatrze Szekspirowskim w Gdańsku.

Zgromadzonych gości powitał Prezes „Pracodawców Pomorza” Tomasz Limon, który po podziękowaniu za przybycie zaprosił na scenę Prezydenta organizacji Zbigniewa Canowieckiego. W chwilę później głos zabrał gość specjalny uroczystości – Prezydent Konfederacji Lewiatan Maciej Witucki, który jeszcze kilka godzin wcześniej gościł w siedzibie „Pracodawców Pomorza” na specjalnym spotkaniu z jej władzami i zaproszonymi przedsiębiorcami. Maciej Witucki na deskach sceny teatralnej podkreślił historyczną rolę Gdańska w reformacji ustrojowej, zapraszając przy tym do uczestnictwa w działaniach na rzecz przedsiębiorców w najbliższych miesiącach.

O współpracy na rzecz przedsiębiorstw oraz wspólnych inicjatywach opowiedzieli także Prezydent Sopotu Jacek Karnowski i Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk. W imieniu Prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz głoś zabrał jej zastępca Alan Aleksandrowicz. Oficjalną część uroczystości zamknęły słowa Ks. Biskupa Zbigniewa Zielińskiego, który po swojej przemowie dokonał poświęcenia opłatków.

Uroczystość zawierała w sobie jeszcze jeden ważny symboliczny moment – Komendant Gdańskiej Chorągwi ZHP Artur Glebko przekazał na ręce Zbigniewa Canowieckiego „Betlejemskie Światło Pokoju”, które niesione rękoma skautów przybyło do stolicy Pomorza ze Słowacji.

W drugiej części spotkania świątecznego przyszedł czas na wzajemne składanie życzeń oraz poczęstunek. W holu głównym Teatru na gości czekały liczne stoiska przedsiębiorstw z obszaru ekonomii społecznej, aktywnie wspieranego przez otoczenie przedsiębiorców „Pracodawców Pomorza”.