fbpx

Pracodawcy Pomorza

ENenglish

Konkurs młodych zawodowców pod patronatem Pracodawców Pomorza

Prezes Pracodawców Pomorza Tomasz Limon i wiceprezes Wojciech Szczepański uczestniczyli w dniu 16. kwietnia 2024 w finale Wojewódzkiego Konkursu „NAJLEPSZY W ZAWODZIE”. Odbył on się  w oddziale Centrum Kształcenia Zawodowego Nr 1 przy ul. Sobieskiego 92 w Gdańsku. Gości i młodzież powitała kierownik kształcenia zawodowego Beata Lost.  W konkursie uczniowie szkół ponadpodstawowych rywalizowali ze sobą w trzech branżach: elektrycznej, mechanicznej i spawalniczej.

 

GALA CIESZYŁA SIĘ ŻYCZLIWYM ZAINTERESOWANIEM WŁADZ Z KRĘGÓW BIZNESU I ADMINISTRACJI OŚWIATOWEJ

Od lewej: wizytatorka z Urzędu Miejskiego w Gdańsku Renata Kowalczuk, wiceprezes PP Wojciech Szczepański, prezes PP Tomasz Limon, przewodnicząca „Solidarności”, wizytator Kuratorium Oświaty w Gdańsku Marek Nowicki.

 

Prezes PP Tomasz Limon przypomniał działania tej organizacji mające na celu stymulowanie  rozwoju szkolnictwa zawodowego w Gdańsku i na Pomorzu.

 

Swe stoiska zaprezentowały firmy – członkowie Pracodawców Pomorza, sponsorzy wydarzenia

VBW

BASE Group

CRIST

Pani przy mikrofonie to Beata Lost – kierownik kształcenia zawodowego.  

 

LAUREACI

Konkurs przeprowadzono w trzech konkurencjach: profil spawalniczy , mechaniczny i elektryczny.

W branży mechanicznej miejsce I zajął Jakub Różek ZSP Bytów,  II Michał Knapczyk CKZiU Nr1 w Gdańsku, a  III Jan Krasowski CKZiU Nr1 w Gdyni.

W branży elektrycznej miejsce I zajął Bohdan Voinar ZSE w Gdańsku,  II Andrzej Galiński SOiT Conradinum ,a  III Kostiantyn Roshchuk ZSE w Gdańsku, natomiast w branży spawalniczej miejsce  I zajął Kamil Szymański CKZiU Nr1 w Gdyni,  II Jakub Demczuk SOiT Conradinum,  III Cyprian Kwiatkowski CKZiU Nr1 w Gdańsku;

Przedstawiciele tczewskiej firmy FLEX przygotowali upominki dla wszystkich uczestników finału konkursu, wraz z życzeniami sukcesów w kolejnych zmaganiach konkursowych i w pracy zawodowej.

 

Anna Kłos

Fot. Anna Kłos