fbpx

Pracodawcy Pomorza

ENenglish

Spotkanie autorskie z prof. Leszkiem Balcerowiczem

pobranelogo-aram

Forum Obywatelskiego Rozwoju  oraz Fundacja im. Arkadiusza Rybickiego

 zapraszają na spotkanie autorskie z prof. Leszkiem Balcerowiczem,

poświęcone jego najnowszej książce: „Balcerowicz. Trzeba się bić. Opowieść biograficzna”.

 Trzeba się bićLeszek Balcerowicz (ur. 1947); ekonomista, profesor Szkoły Głównej Handlowej (SGH) w Warszawie; MBA w St. John`s University w Nowym Jorku; autor reform ekonomicznych w Polsce rozpoczętych po upadku komunizmu w 1989 r.; wicepremier i minister finansów w pierwszym niekomunistycznym rządzie Polski po II Wojnie Światowej; doktor honoris causa kilkunastu uczelni krajowych i zagranicznych; autor ponad 100 publikacji o tematyce ekonomicznej wydanych w kraju i za granicą; wyróżniany prestiżowymi nagrodami i odznaczeniami polskimi i międzynarodowymi, w tym – Orderem Orła Białego – najwyższym polskim odznaczeniem państwowym, które otrzymał w 2005 r. za wkład w transformację ustrojową w Polsce. Wicepremier i minister finansów, 1989-1991 i 1997-2000; przewodniczący Unii Wolności, 1995-2000; przewodniczący Rady Fundacji i Rady Naukowej Centrum Analiz Społeczno-Ekonomicznych (CASE), 1992 – 2000. W latach 2001-2007 prezes Narodowego Banku Polskiego, założyciel Fundacji Forum Obywatelskiego Rozwoju – FOR, w której pełni funkcję Przewodniczącego Rady, od 2007 do chwili obecnej.

Z książki dowiemy się m.in.:

Jakim dzieckiem był Leszek Balcerowicz? Dlaczego bił się ze starszymi chłopakami? W jaki sposób nauczył się 5 języków obcych? Po co z kuzynem szli piechotą 60 kilometrów z Włocławka do Torunia? W jakiej dyscyplinie sportowej zdobył tytuł mistrza Polski? O czym marzył w młodości? Dlaczego został ekonomistą? Jak doszło do tego, że został wicepremierem w przełomowym rządzie Tadeusza Mazowieckiego? Jak wyglądały kulisy wprowadzania „planu Balcerowicza”? O co się bił podczas działalności publicznej? Dlaczego nie lubi socjalizmu? Jak tłumaczy powody kryzysów w kapitalistycznym świecie? Jaką ma receptę na dobre państwo? Kiedy Polska może dogonić Zachód? 

Spotkanie poprowadzi Grzegorz Kuleta.

Spotkanie połączone z promocją książki odbędzie się w środę, 1 października 2014r. o godzinie 18.30 w Sopockiej Szkole Wyższej (ul. Rzemieślnicza 5, Sopot), Aula 116/116.

Wstęp wolny.

Organizatorzy: Forum Obywatelskiego Rozwoju  oraz Fundacja im. Arkadiusza Rybickiego

Partnerzy: 1 wersja wielobarwna na białym tleSSW

Osoby zainteresowane uczestnictwem w spotkaniu proszone są o potwierdzenie swojej obecności

Zgłoś się/Zapisz się

 Serdecznie zapraszamy