Kancelaria Ostrowski i Wspólnicy
oraz Patroni wydarzenia
zapraszają na seminarium
MAR – rewolucja, czy ewolucja
ZARZĄDZANIE INFORMACJĄ POUFNĄ
ODPOWIEDZIALNOŚĆ CZŁONKÓW ZARZĄDU
12 grudnia 2016
godzina 10:00
miejsce szkolenia – Hotel Haffner Sopot (ul. Haffnera 59, Sopot)
Seminarium kierowane jest do Członków Zarządu Spółek publicznych oraz osób odpowiedzialnych za wypełnianie obowiązków informacyjnych w Spółkach publicznych.
PRELEGENCI
Paweł Cioban, radca prawny, wspólnik, Kancelarii Ostrowski i Wspólnicy sp.k., zarządzający Oddziałem Kancelarii w Gdyni. Specjalizuje się w prawie gospodarczym. Zajmuje się w szczególności prawem rynku kapitałowego oraz prawem rynków finansowych. Zapewnia bieżącą obsługę prawną podmiotów z branży finansowej. Uczestniczy w przygotowywaniu i przeprowadzaniu transakcji w ramach rynku kapitałowego. Uczestniczył, jako doradca prawny, w prowadzeniu procesów inwestycyjnych prowadzonych przez fundusze kapitałowe. Członek rad nadzorczych spółek publicznych. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji oraz studiów europejskich w Centrum Studiów Europejskich Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ukończył Podyplomowe Studia Prawa Rynku Kapitałowego na Uniwersytecie Warszawskim oraz Podyplomowe Studia Prawa Podatkowego na Uniwersytecie Gdańskim. Radca prawny od 2011 roku. Współautor opinii prawnej z dnia 31 października 2013 r. na temat nowych ram prawnych w działalności banków spółdzielczych w Polsce, stanowiącej podstawę koncepcyjną zrzeszenia zintegrowanego przyjętego jako model działalności BPS S.A. w stanowisku Rady Zrzeszenia BPS S.A. z dnia 17 grudnia 2013 r. i w stanowisku Zgromadzenia Prezesów Zrzeszenia BPS S.A. z dnia 18 grudnia 2013 r. oraz w strategii BPS S.A. na lata 2014 -2017. Współautor projektu ustawy o zmianie ustawy z 7 grudnia 2000 r. o funkcjonowaniu banków spółdzielczych, ich zrzeszaniu się i bankach zrzeszających wersji z 18 kwietnia 2014 r. w zakresie dotyczącym głównie zrzeszenia zintegrowanego. Konsultant zarządów banków spółdzielczych.
, radca prawny, współpracujący z Kancelarią Ostrowski i Wspólnicy sp.k. Od 1997 r. czynny zawodowo radca prawny, w roku 2014 uzyskał tytuł doktora habilitowanego nauk prawnych. Od kilkunastu lat łączy praktykę radcowską dla biznesu z pracą naukową, koncentrującą się na prawie karnym gospodarczym i prawie karnym skarbowym. Dzięki szerokiemu doświadczeniu zawodowemu i naukowemu – specjalista od karnych elementów w aktywności każdego przedsiębiorcy. Autor wielu publikacji, czy też opinii prawnych na indywidualne potrzeby Klientów. Przygotowywał i prowadził szereg szkoleń dla sędziów, prokuratorów i innych odbiorców. Autor dwóch istotnych monografii: o oszustwie i nadużyciu zaufania ( tzw. przestępstwie menadżerskim ) – kluczowych przestępstw w aktualnej rzeczywistości gospodarczej, współautor do komentarza Prawo o rynku kapitałowym (red. M. Wierzbowski, L. Sobolewski i P. Wajda), gdzie analizował i komentował sankcje administracyjne na rynku kapitałowym. Współautor komentarza do dyrektyw akcyzowych (red. K. Lasiński-Sulecki), gdzie analizował kwestie unijnych standardów w zakresie efektywnej ochrony interesów fiskalnych.
Mateusz Gawryś, aplikant radcowski, doktorant WPiA UG, Kancelaria Ostrowski i Wspólnicy sp.k. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Ukończył Podyplomowe Studia Doradztwa Podatkowego na Wydziale Zarządzania Politechniki Gdańskiej. Ukończył aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Gdańsku. Doktorant na WPiA UniwersytetuGdańskiego w Katedrze Prawa Handlowego i Międzynarodowego Prawa Prywatnego. Zainteresowania zawodowe koncentruje przede wszystkim wokół prawa gospodarczego oraz prawa rynków kapitałowych. Na co dzień zajmuje się bieżącą obsługą prawną spółek publicznych.
Koszt uczestnictwa w seminarium wynosi 500 zł + VAT. Dla członków „Pracodawców Pomorza zniżka 10%.
Prosimy o przesłanie potwierdzenia uczestnictwa w seminarium (imię i nazwisko uczestnika seminarium, adres email, dane firmy niezbędne do wystawienia faktury VAT) wraz z dowodem wpłaty do dnia 5 grudnia 2016, na adres email: gdynia@ostrowski-legal.net. Faktury za uczestnictwo zostaną przesłane pocztą w przeciągu 7 dni od daty seminarium.
Wpłat prosimy dokonywać na rachunek: 55 1500 1751 1217 5005 1161 0000 (BZWBK V/O Toruń)
Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, o udziale w seminarium decyduje kolejność zgłoszeń.