Bezpłatne szkolenie:
„Rola skutecznej komunikacji w zapobieganiu konfliktom”
Gdańsk, 15 listopada 2019, g. 9.00-16.00
Pracodawcy Pomorza
Aleja Zwycięstwa 24
Szanowni Państwo,
Zapraszamy serdecznie na bezpłatne szkolenie o tym, w jaki sposób, dzięki skutecznej komunikacji interpersonalnej, zmniejszać ryzyko konfliktów lub zapobiegać ich eskalacji.
W rzeczywistości firmowej dla dużej części pracowników i liderów dzień pracy to ciągła komunikacja interpersonalna – rozmowy z innymi pracownikami, telefony do innych działów, rozmowy z klientami, z przełożonymi, zebrania projektowe, zebrania informacyjne, narady strategiczne.
Każda z tych sytuacji może stać się potencjalnym źródłem konfliktu, ponieważ duży odsetek konfliktów inicjowany jest lub utrzymywany przez niekonstruktywną komunikację. Jednocześnie dzięki doskonaleniu swoich kompetencji komunikacyjnych jesteśmy w stanie budować w relacjach ze współpracownikami nie tylko porozumienie ale także zaangażowanie, inicjatywę i kreatywność.
W trakcie tego szkolenia poznają Państwo najważniejsze komunikacyjne „punkty zapalne”, których warto unikać. Dowiedzą się Państwo w jaki sposób budować komunikaty, które nie dolewają oliwy do ognia i jak konstruktywnie reagować w trudnych sytuacjach komunikacyjnych. Będziecie mieli też Państwo okazję do refleksji jakie czynniki na poziomie całej firmy mogą budować komunikacyjną kulturę organizacyjną sprzyjającą profilaktyce konfliktów.
Gdańsk, 15 listopada 2019, ZAPISZ SIĘ >
Program:
09:00-09:15 Rejestracja i kawa powitalna
09:15-10:45 Komunikacyjne źródła konfliktów
- Rola komunikacji w inicjowaniu i utrwalaniu konfliktów interpersonalnych
- Etapy budowania psychologicznego „oporu” – dlaczego czasem nie zgadzam się ze wszystkim, co mówi „X-ński” nawet jeśli jeszcze nie rozpoczął zdania?
- 4 toksyny komunikacyjne i ich wpływ na relacje prywatne, zawodowe i kulturę organizacyjna firm
10:45-11:00 Przerwa kawowa
11:00-12:45 Najważniejsze narzędzia komunikacyjne w profilaktyce konfliktów
- Kiedy pytania budują porozumienie a kiedy dolewają oliwy do ognia? Rodzaje pytań i zasady ich stosowania.
- Budowanie komunikatów „niskiego ryzyka konfliktowego” – o co zadbać przekazując informacje aby minimalizować ryzyko inicjowania lub eskalacji konfliktu.
- Najważniejsze zasady reagowania na toksyny komunikacyjne, krytykę, presję, manipulację, opór.
12:45-13:15 Lunch
13:15-14:50 „Trudne rozmowy” w pracy
- Ćwiczenie prowadzenia krótkich rozmów w potencjalnie konfliktowych sytuacjach .
- Omówienie najważniejszych zasad prowadzenia rozmów „interwencyjnych”.
14:50-15:00 Przerwa kawowa
15:00-15:45 Firmowe strategie komunikacyjne a profilaktyka konfliktów
- Czynniki wpływające na komunikacyjną kulturę organizacyjną.
- Przykady procedur i dobrych „nawyków” firmowych zmniejszających szanse powstawania lub silnego eskalowania konfliktów.
15:45-16:00 Podsumowanie i zakończenie szkolenia
Zapraszamy do rejestracji!
Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.
UWAGA! Szkolenie jest skierowane do średnich pracodawców (50 -249 pracowników) – udział bezpłatny. Koszty udziału w szkoleniu pokrywane są ze środków UE. Uczestnicy szkolenia będą poproszeni o podanie podstawowych danych osobowych oraz danych o firmie, które nie będę nigdzie upubliczniane i wykorzystywane będą wyłącznie w celu ewaluacji projektów dofinansowanych z EFS.
Prowadząca:
Dagmara Kanik-Kłoczko Coach
trenerka kompetencji biznesowych i rozwoju osobistego. Absolwentka psychologii zarządzania i innowacji na Uniwersytecie Jagiellońskim. Od 2002 roku projektuje i realizuje programy rozwojowe dla indywidualnych klientów, zespołów i całych organizacji. Prowadzi też projekty diagnostyczne i interwencyjne oraz superwizje i konsultacje dla trenerów i coachów, indywidualny coaching biznesowy i life coaching. Realizuje projekty o charakterze coachingu grupowego i team coachingu. Jako trenerka specjalizuje się w pracy z kadrą zarządzającą i najczęściej wspiera swoich klientów w zakresie rozwoju umiejętności przywódczych, menedżerskich, zarządzania zmianą, zarządzania konfliktem, komunikacji, wykorzystania narzędzi coachingowych w zarządzaniu zespołem, współpracy w zespole i rozwoju osobistego. Realizowała projekty rozwojowe m. in. dla: Amica SA, Żywiec Zdrój S A, Statoil, Ericpol Telecom, Scanmed SA, Saint Gobain Glass Polska, Accenture, Black Red White, Wojas Trade, Moto Profil, Colian, Zbyszko Company, Polska Grupa Materiałów Budowlanych, Ghelamco, Laboratoires Expanscience, Gothaer, Mercer, Budimex, Sandvik Mining and Constructions, Instytut Adama Mickiewicza, Urząd Miasta w Katowicach, Stowarzyszenie Wiosna.