fbpx

Pracodawcy Pomorza

ENenglish

Promocja książki prof. Dariusza Filara – „Na mieliźnie”

Pracodawcy Pomorza

zapraszają na promocję książki

profesora Dariusza Filara

„Na mieliźnie”

10 stycznia 2023, g. 16.00 

siedziba Pracodawców Pomorza

Aleja Zwycięstwa 24, Gdańsk

 

Na mieliźnie to kolejna książka Dariusza Filara poświęcona gospodarczym i społecznym problemom naszego kraju. Prof. Filar nie ma wątpliwości, że podążając błędnym kursem Polska znalazła się u progu katastrofy. Pisze m.in. o malejącej stopie inwestycji, o pogłębiającym się zadłużeniu państwa i galopującej inflacji, o niewydolności instytucji, o ubóstwie, o trudnej sytuacji sektora energetycznego i o problemach, wobec których stoi polskie rolnictwo.

Czy uda nam się zejść z mielizny? Autor daje nieco nadziei w zakończeniu książki, wskazując na konkretne działania, które mogłyby na powrót wprowadzić polską gospodarkę na właściwą drogę.


Książka Dariusza Filara to dowód na to, jak znakomite rezultaty daje połączenie talentu literackiego i zdolności analitycznych. Gorąco polecam.

Leszek Balcerowicz


To książka dla każdego, kogo interesuje i martwi stan polskiej gospodarki. Czytelnik znajdzie w niej przenikliwe i bardzo aktualne omówienie głównych błędów polityki gospodarczej. I jest to przedstawione w mistrzowskiej formie językowej.

Jerzy Hausner


Dariusz Filar

– do 2016 roku profesor nadzwyczajny Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Gdańskiego. Gościnnie wykładał również w University of Michigan w Ann Arbor, Wydziale Artes Liberales Uniwersytetu Warszawskiego i Central European University.

Przez szereg lat związany z praktyką gospodarczą i polityką ekonomiczną. W latach 1999-2004 główny ekonomista banku Pekao SA, w latach 2004-2010 członek Rady Polityki Pieniężnej NBP II kadencji, a w latach 2010-2014 Rady Gospodarczej przy Prezesie Rady Ministrów.

Równolegle z pisarstwem ekonomicznym uprawia twórczość w obszarze literatury pięknej. Jego najnowsze książki to zbiór opowiadań „Jeszcze jedna podróż Guliwera” (2014) oraz powieści „Drugie wejrzenie” (2015) i „Szklanki żydowskiej krwi” (2020).


Spotkanie bezpłatne

Wymagana rejestracja