fbpx

Pracodawcy Pomorza

ENenglish

Badanie ankietowe na temat anomii pracowniczej

Na prośbę Prezydenta Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej Pana Andrzeja Malinowskiego przekazujemy poniżej prośbę i informację dotyczące ankiety na temat anomii pracowniczej czyli przywłaszczania przez pracowników mienia pracodawcy

 

To niezwykle groźne zjawisko jest przyczyną dużych strat ponoszonych przez przedsiębiorców. Biorąc udział w badaniu przyczynicie się Państwo do pogłębienia stanu wiedzy na temat tego zagadnienia w Polsce. Państwa zaangażowanie umożliwi wypracowanie skutecznych metod walki z tym niebezpiecznym i powszechnym zjawiskiem.

Celem Projektu jest bowiem przygotowanie rekomendacji prawniczych oraz finansowych przeciwdziałających zjawisku anomii pracowniczej.

W ankiecie poruszona jest także kwestia korupcji, będącej jednym z największych problemów występujących m.in. na szeroko pojętym styku biznesu i państwa. Im większa jej skala, tym słabsze jest państwo. Dlatego zdiagnozowanie przyczyn korupcji i możliwości jej wyeliminowania powinno leżeć w interesie wszystkich przedsiębiorców.

Wyniki ankiety posłużą do przygotowania obszernego Raportu, który zostanie zaprezentowany podczas konferencji z cyklu „Czwartki na Brukselskiej”. W dyskusji nad zjawiskiem weźmie udział wybitne grono ekspertów, przedsiębiorcy, a także przedstawiciele wysokiego szczebla administracji publicznej.

 

Na świecie zjawisko anomii pracowniczej badane jest od lat 80. ubiegłego wieku. W Polsce wciąż brakuje rzetelnych i wiarygodnych opracowań na ten temat. Z szacunkowych danych wynika jednak, że zjawisko to dotyka aż 90 proc. firm. Roczne straty z tego tytułu (jedynie w handlu detalicznym) szacuje się na 1,7 mld zł (dane za rok 2011). Dlatego dalsze pozostawanie biernym wobec tego problemu oznacza nie tylko dawanie przyzwolenia na zachowania społecznie patologiczne, ale spowoduje realne obniżenie konkurencyjności polskiej gospodarki.

 

W związku z powyższym prosimy Państwa o  wypełnienie ankiety dostępnej pod linkiem  http://indicator.pl/cawi/24031b.php

 

Zgodnie z międzynarodowym kodeksem badawczym ESOMAR, wszystkie Państwa odpowiedzi są anonimowe i zostaną użyte jedynie do zestawień statystycznych.
Termin zakończenia badania 30 czerwca 2012 r.