fbpx

Pracodawcy Pomorza

ENenglish

Gala Evening 2018 „Pracodawców Pomorza”!

 

Gala Evening „Pracodawców Pomorza” pozostaje największym biznesowym wydarzeniem tej rangi na Pomorzu. Od lat związana nierozłącznie z Finałem Konkursu „Pomorski Pracodawca Roku”, daje naszej organizacji możliwość przyznania prestiżowych nagród i wyróżnień osobom i firmom, które w ponadprzeciętny sposób – zarówno poprzez uzyskiwanie budzących podziw wyników ekonomiczno-gospodarczych, jak i wzorowe przestrzeganie, a także rozwijanie zasad społecznej odpowiedzialności biznesu – wpływają na kondycję oraz rozwój gospodarczy naszego regionu.

„Pomorski Pracodawca Roku” to przyznawany w kilku kategoriach tytuł, będący synonimem wiarygodnego i wartościowego pracodawcy. Takiego pracodawcy, którego śladem mogą podążać młodzi przedsiębiorcy, niestrudzenie tworzący każdego dnia mikro, małe, średnie i duże przedsiębiorstwa w granicach województwa pomorskiego.

W tym roku spotkaliśmy się na Gali Evening już 26 stycznia, tradycyjnie w gdańskim Amber Expo. Zjawiło się ponad 700 znamienitych gości, pośród których nie zabrakło reprezentantów władz państwowych, polityków, samorządowców, przedstawicieli korpusu dyplomatycznego, jak również ludzi nauki i kultury oraz dziennikarzy z kluczowych pomorskich redakcji. Powitaliśmy m.in. Wicepremiera RP i Ministra Nauki i Szkolnictwa Szkolnego Jarosława Gowina, Sekretarza Stanu w Ministerstwie Infrastruktury Kazimierza Smolińskiego, Podsekretarza w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Ryszarda Zarudzkiego oraz Prezydent Konfederacji Lewiatan Henrykę Bochniarz.

Gościem specjalnym prowadzonej przez redaktora Piotra Świąca uroczystości był prof. Jerzy Stuhr, wybitny aktor i reżyser, wieloletni Rektor Akademii Teatralnej w Krakowie, którego różnorodna i złożona twórczość przyciąga kolejne pokolenia oddanych widzów – zarówno tych podziwiających jego występy teatralne, jak i kolejne zapadające w pamięć kreacje aktorskie na dużym ekranie ekranie. Uzupełnieniem dla obecności prof. Stuhra – a przy tym upominkiem specjalnym dla uczestników Gali Evening – była nowa książka aktora pt. „Moje smoki na dobre i na złe”, wzbogacona autografem autora.

O działalności charytatywnej prof. Stuhra – która była jednym z wątków rozmowy z Prezydentem „Pracodawców Pomorza” dr. Zbigniewem Canowieckim – można było dowiedzieć się więcej z drugiego upominku przygotowanego na ten wieczór, którym była publikacja Fundacji „Między Niebem a Ziemią”, zawierająca wywiad z naszym gościem specjalnym. Prof. Stuhr dzień później wystąpił przed widzami Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego na specjalnym pokazie słynnego monodramu „Kontrabasista”.

Gala Evening to oczywiście nie tylko czas nagród dla biznesu, ale również nieskrępowanej karnawałowej zabawy. Po zakończeniu części oficjalnej i uroczystej kolacji, gości przywitała Orkiestra Jan Konop Big Band wraz solistkami Joanną Kniter i Izabelą Krasucką, a także zespół „Rock & Rollersi” z wokalem w wykonaniu Tomasza Chyły. Część muzyczną, która przyciągnęła na parkiet dziesiątki par, poprowadził Tomasz Podsiadły.


PODCZAS GALI EVENING 2018 WRĘCZYLIŚMY NASTĘPUJĄCE STATUETKI I WYRÓŻNIENIA:


– „Pomorski Pracodawca Roku 2017”–

– Nagroda Gospodarcza „Złoty Oxer” –

 –„Primum Cooperatio”, czyli Nade Wszystko Współpraca – Nagroda Specjalna im. Prof. Bolesława Mazurkiewicza –

 –Przedsiębiorca Odpowiedzialny i Wrażliwy Społecznie – Nagroda Specjalna przyznawana w ramach projektu „Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej Dobra Robota na subregion metropolitalny” –

– Pracodawca Roku 2017 Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot –


statuetka-2-966x1024

Konkurs „Pomorski Pracodawca Roku” skierowany jest do wszystkich pomorskich firm bez względu na członkostwo organizacyjne lub brak przynależności do jakiejkolwiek organizacji. Nagradzamy firmy, które spełniając warunki konkursowe dot. kondycji finansowo – ekonomicznej swoimi działaniami upowszechniają praktyki społecznej odpowiedzialności biznesu oraz są organizatorami miejsc pracy przyjaznych pracownikom.


NAGRODZENI W KONKURSIE POMORSKI PRACODAWCA ROKU 2017


 Nagroda główna i tytuł „Pomorski Pracodawca Roku 2017”

kategoria: przedsiębiorstwo zatrudniające powyżej 250 pracowników


Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń ERGO Hestia S.A.


Prezes Zarządu: Piotr Maria Śliwicki / rok założenia: 1991 / siedziba: Sopot

Przez 26 lat od momentu powstania firma w wyniku stałego, dynamicznego rozwoju została jednym z liderów rynku ubezpieczeń w Polsce. Według oceny Klientów Spółki Grupy ERGO Hestia zapewniają najwyższy standard ochrony majątku i życia. ERGO Hestia wyznacza kierunki rozwoju polskiego rynku ubezpieczeniowego i zdobywa uznanie klientów oraz partnerów biz­nesowych dzięki innowacyjności i wysokiej jakości likwidacji szkód. Blisko 2 500 pracowników Grupy pracuje dla 3,2 miliona klientów indywidualnych oraz firm – od małych i średnich przedsiębiorstw po największe korporacje. (https://www.ergohestia.pl/)

Od lewej: Dyrektor Personalna STU ERGO Hestia S.A. Joanna Wszeborowska; Prezes „Pracodawców Pomorza” Jerzy Jerkiewicz; Prezydent Konfederacji Lewiatan Henryka Bochniarz oraz Prezes Base Group Jakub Kaszuba / fot. Kosycarz Foto Press

Od lewej: Dyrektor Personalna STU ERGO Hestia S.A. Joanna Wszeborowska; Prezes „Pracodawców Pomorza” Jerzy Jerkiewicz; Prezydent Konfederacji Lewiatan Henryka Bochniarz oraz Prezes Base Group Jakub Kaszuba / fot. Kosycarz Foto Press

Wyróżnieni w kategorii przedsiębiorstwo zatrudniające powyżej 250 pracowników:


International Paper-Kwidzyn Sp. z o.o.


Lider w produkcji papieru i celulozy w Europie. Zakład powstawał w latach 70-tych, a od 1992 r. jest częścią International Paper, największej na świecie korporacji produkującej papier, która rozpoczęła – trwający po dziś dzień – proces modernizacji i wprowadzania innowacji. Obecnie firma zatrudnia ponad 1800 pracowników i jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych firm społecznie odpowiedzialnych w regionie.

Wiceprezes International Paper-Kwidzyn Sp. z o.o. Aneta Muskała /fot. Express Biznesu

Wiceprezes International Paper-Kwidzyn Sp. z o.o. Aneta Muskała /fot. Express Biznesu


Marcopol Sp. z o.o.


Wiodący producent i dostawca elementów złącznych dla wielu gałęzi przemysłu w Polsce i na całym świecie. Firma posiada 12 oddziałów w Polsce oraz 4 filie zagraniczne. Dostarcza swoje produkty dla wielu branż: od przemysłu meblarskiego po stoczniowy. Dzięki wykorzystywaniu nowoczesnych systemów zarządzania pomaga swoim klientom zmniejszać koszty zamawiania, obsługi i magazynowania. Jest firmą rodzinną zatrudniającą ponad 500 osób.

Od lewej:  Prezes Base Group Jakub Kaszuba, Dyrektor Marcopol Sp. z o.o. Katarzyna Janicka i Wiceprezes International Paper-Kwidzyn Sp. z o.o. Aneta Muskała / fot. Express Biznesu

Od lewej: Prezes Base Group Jakub Kaszuba, Dyrektor Marcopol Sp. z o.o. Katarzyna Janicka i Wiceprezes International Paper-Kwidzyn Sp. z o.o. Aneta Muskała / fot. Express Biznesu


Omida S.A.


Omida S.A. została założona przez Bartłomieja Glinkę i Marka Rostkowskiego. W ciągu 7 lat stworzyli strukturę, która stała się znaczącą i uznaną marką w branży Transport-Spedycja-Logistyka. Obecnie Omida jest w stanie zapewnić kompleksową obsługę z zakresu każdej gałęzi transportu oraz spedycji w kraju i za granicą. W 2017 roku otworzono pierwsze zagra­niczne biuro w Hamburgu, a w planach znajdują się kolejne placówki we Francji i Szwecji. Firma zatrudnia łącznie ponad 500 osób.

Prezes Omida S.A. (w środku) odbiera wyróżnienie z rąk Prezesa „PP” Jerzego Jerkiewicza /fot. Express Biznesu

Prezes Omida S.A. Bartłomiej Glinka odbiera wyróżnienie z rąk Prezesa „Pracodawców Pomorza” Jerzego Jerkiewicza /fot. Express Biznesu


 Nagroda główna i tytuł „Pomorski Pracodawca Roku 2017”

kategoria: przedsiębiorstwo zatrudniające od 51 do 250 pracowników


 Izohan Sp. z o.o.


Prezes Zarządu: Paweł Ziembiński / rok założenia: 1998 / siedziba: Gdynia

Izohan to gdyńska, dynamicznie rozwijająca się spółka, której początki sięgają 1989 roku. Od początku istnienia zajmuje się produkcją materia­łów do hydroizolacji. Wprowadzając na rynek nowoczesne technologie i rozwiązania, stała się ekspertem w dziedzinie hydroizolacji oraz chemii budowlanej. Od 2006 roku Izohan działa w strukturach Grupy Atlas. Obecnie firma posiada pięć marek: IZOHAN, IZOLEX, IZOLMAT, NEXLER i IZOLMIX. W firmie pracuje blisko 250 osób. Izohan posiada najszerszą ofertę w branży chemii budowlanej i hydroizolacji. (https://www.izohan.pl/pl/)

Od lewej: Prezes „PP” Jerzy Jerkiewicz; Wiceprezes International Paper-Kwidzyn sp. z o.o. Aneta Muskała; Prezes Zarządu Olivia Business Centre Maciej Grabski i Wiceminister Infrastruktury Kazimierz Smoliński / fot. Express Biznesu

Od lewej: Prezes „PP” Jerzy Jerkiewicz; Wiceprezes Zarządu Izohan Sp. z o.o. Hanna Bruss; Prezes Zarządu Olivia Business Centre Maciej Grabski i Wiceminister Infrastruktury Kazimierz Smoliński / fot. Express Biznesu


 Wyróżnieni w kategorii przedsiębiorstwo zatrudniające od 51 do 250 pracowników:


Femax Sp. z o.o. Sp.K.


Femax – to 13 placówek sprzedaży, prawie 140 pracowników, 19 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni magazynowej i ekspozycyjnej, 3 marki własne oraz 140 tysięcy produktów od 120 wiodących polskich i światowych dostawców. Asortyment obejmuje systemy instalacji sanitarnych, wodno-kanalizacyjnych i centralnego ogrzewania. Oferta Femaxu zawiera mate­riały do wyposażenia łazienek i kuchni oraz płytki ceramiczne, materiały techniki grzewczej i systemy solarne.

Prezes Zarządu Femax Sp. z o.o. Sp.K. Krzysztof Dolny (z prawej) odbiera wyróżnienie z rąk Prezesa Zarządu Olivia Business Centre Macieja Grabskiego (fot. Kosycarz Foto Press)

Prezes Zarządu Femax Sp. z o.o. Sp.K. Krzysztof Dolny (z prawej) odbiera wyróżnienie z rąk Prezesa Zarządu Olivia Business Centre Macieja Grabskiego (fot. Kosycarz Foto Press)


Sevenet S.A.


SEVENET S.A. od 1997 roku zajmuje się dostawą zaawansowanych rozwiązań teleinforma­tycznych dla przedsiębiorstw i instytucji w Polsce. Siedziba spółki znajduje się w Gdańsku. Obecnie posiada oddziały w 5 największych miastach Polski i zatrudnia 109 osób na umo­wę o pracę. Firma nawiązała współpracę partnerską z największymi światowymi markami takimi jak Cisco czy Microsoft.

Prezes Zarządu Sevenet S.A. Rafał Chomicz (z prawej) odbiera wyróżnienie z rąk Ministra Kazimierza Smolińskiego (fot. Kosycarz Foto Press)

Prezes Zarządu Sevenet S.A. Rafał Chomicz (z prawej) odbiera wyróżnienie z rąk Ministra Kazimierza Smolińskiego (fot. Kosycarz Foto Press)


Zakład Wytwórczy Aparatów Elektrycznych Sp. z o.o.


Spółka założona przez pracowników byłego zakładu ABB ZWAR w Lęborku. Spółka posiada polski kapitał i swoją produkcję realizuje w oparciu o polską myśl techniczną. Obecnie czo­łowy producent aparatury średniego i wysokiego napięcia dla energetyki. Systematycznie wdraża nowe wyroby uzyskując stały wzrost sprzedaży krajowej i eksportowej. Powierzchnia produkcyjna wynosi 2,9 tys. m2. Spółka zatrudnia 75 osób.

Z prawej: Prezes Zarządu Zakładu Wytwórczego Aparatów Elektrycznych Sp. z o.o. Wacław Markowiak /fot. Kosycarz Foto Press

Z prawej: Prezes Zarządu Zakładu Wytwórczego Aparatów Elektrycznych Sp. z o.o. Wacław Markowiak /fot. Kosycarz Foto Press


 Nagroda główna i tytuł „Pomorski Pracodawca Roku 2017”

kategoria: przedsiębiorstwo zatrudniające od 10 do 50 pracowników


Przedsiębiorstwo Prod.-Usługowe Izobud Sp. z o.o. 


Prezes Zarządu: Anna Górska / rok założenia: 1989 / siedziba: Gdańsk

Główny przedmiot działalności to handel materiałami budowlanymi. Misją firmy jest świadczenie wysokiej jakości usług w branży budowlanej i dostar­czanie na rynek najlepszych produktów, zapewniając przy tym profesjonalną obsługę, transport i rozładunek. Cele realizowane przez przedsiębiorstwo od wielu lat to na pierwszym miejscu tworzenie dobrego, przyjaznego miejsca pracy dla pracowników, bycie dobrym sąsiadem dla gminy i spo­łeczności lokalnych. Izobud Sp. z o.o. zatrudnia obecnie 36 pracowników.

Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Prod.-Usługowego Izobud Sp. z o.o. Anna Górska /fot. Kosycarz Foto Press

Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Prod.-Usługowego Izobud Sp. z o.o. Anna Górska /fot. Kosycarz Foto Press


Wyróżnieni w kategorii przedsiębiorstwo zatrudniające od 10 do 50 pracowników:


Baccate Robert Antonowicz


Baccate to gdańska firma cukiernicza powstała w maju 2010 r. Od początku działalności firma skupiała się na produkcji najwyższej jakości wyrobów oraz doskonaleniu sztuki cukierniczej. Produkty firmy Baccate serwują najlepsze hotele i restauracje w Trójmieście. Firma oferuje także produkty spersonalizowane pod potrzeby zamawiających. Firma zatrudnia 15 pracow­ników i planuje rozbudowę części produkcyjnej firmy.

Ze statuetką Robert Antonowicz, właściciel firmy Baccate /fot. Kosycarz Foto Press

Ze statuetką Robert Antonowicz, właściciel firmy Baccate /fot. Kosycarz Foto Press


Monolit IT Sp. z o.o. 


Monolit IT to gdyńska spółka technologiczna. Od początku działalności firmy jej najważniejszą wartością byli pracownicy. Firma zatrudnia ponad 20 osób realizując złożone, dedykowane projekty informatyczne dla klientów polskich i międzynarodowych. Pracownicy z wielolet­nim doświadczeniem są cenionymi ekspertami z zakresu wytwarzania oprogramowania oraz projektowania i budowy infrastruktury IT.

W środku Prezes Zarządu Monolit IT Sp. z o.o. Tomasz Ostaszewski /fot. Kosycarz Foto Press

W środku Prezes Zarządu Monolit IT Sp. z o.o. Tomasz Ostaszewski /fot. Kosycarz Foto Press


Tritum Group


Tritum Group działa w szerokim spektrum usług finansowych oraz nieruchomości two­rząc nowoczesną przestrzeń oraz nowe możliwości rozwoju. Firma powstała 10 lat temu. Jednym z flagowych osiągnięć spółek skupionych w ramach grupy jest budowa kompleksu Tritum Business Park w Gdyni Orłowie. Firma realizuje program przyjaznego pracodawcy rozwijając możliwości działania swoich pracowników.

Z prawej strony Maciej Suchocki, Prezes Zarządu Tritum Group

Z prawej strony Marcin Suchocki, Prezes Zarządu Tritum Group /fot. Kosycarz Foto Press


Nagroda główna i tytuł „Pomorski Pracodawca Roku 2017”

kategoria: przedsiębiorstwo zatrudniające do 9 pracowników


Netz Sp. z o.o.


Prezes Zarządu: Ireneusz Ziomkowski / rok założenia: 1993 / siedziba: Gdańsk

Firma Netz od ponad 24 lat zajmuje się outsourcingiem usług IT dla bizne­su, dostarczając zaawansowane i nowoczesne rozwiązania. Ukształtowała swoją pozycję w branży IT dzięki nieustannemu podnoszeniu kwalifikacji swoich pracowników i jakości usług. Indywidualne podejście, profesjonalne doradztwo, kompetencje zespołu zaowocowały stabilnym i ciągłym rozwo­jem przedsiębiorstwa oraz licznymi sukcesami branżowymi m. in. wyróżnie­nia jak Partner Roku IBM, Partner Roku Lenovo czy Partner Roku Microsoft.

Dyrektor Netz Sp. z o.o. Justyna Duchnowska / fot. Kosycarz Foto Press

Dyrektor Netz Sp. z o.o. Justyna Duchnowska / fot. Kosycarz Foto Press


Wyróżnieni w kategorii przedsiębiorstwo zatrudniające do 9 pracowników:


CADEvent Sp. z o.o.


CADevent od 2012 roku dostarcza swoim klientom cyfrowe modele produktów, oraz uła­twia kontakty producentów materiałów budowlanych z projektantami różnych branż. Idąc z duchem czasu firma sukcesywnie podnosiła swoje kompetencje w dziedzinach IT i druku 3D, w efekcie czego spółka stała się czołowym dostawcą rozwiązań desktopowych druku 3D i usług rapid prototyping w naszym regionie. Świadczenie usług na najwyższym poziomie CADevent zawdzięcza doświadczonej kadrze.

Z prawej strony Prezes Zarządu CADEvent Sp. z o.o. Łukasz Ziółkowski odbiera statuetkę z rąk Prezesa „Pracodawców Pomorza” Jerzego Jerkiewicza /fot. Kosycarz Foto Press

Z prawej strony Prezes Zarządu CADEvent Sp. z o.o. Łukasz Ziółkowski odbiera statuetkę z rąk Prezesa „Pracodawców Pomorza” Jerzego Jerkiewicza /fot. Kosycarz Foto Press

 


Dachy Patryk Bianga


Dachy Patryk Bianga to wyspecjalizowana hurtownia pokryć dachowych, której filar stano­wi sprzedaż dedykowanych produktów dla klientów indywidualnych oraz firm dekarskich. Partnerami są wiodące marki, jak choćby Braas , Roben, Fakro, Velux, Balex-Metal, Pruszyński, Ruukki. Firma prowadzi jedną z najbardziej wyspecjalizowanych firm z branży w Lęborku oferując klientom obsługę na najwyższym poziomie. Firma wspiera lokalny sport oraz ini­cjatywy społeczne.

Od lewej: Prezes „PP” Jerzy Jerkiewicz, Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Ryszard Zarudzki, właściciel firmy Dachy Patryk Bianga, Prezes Zarządu CADEvent Sp. z o.o. Łukasz Ziółkowski i Dyrektor Taxomatic Joanna Tyczyńska/ fot. Kosycarz Foto Press

Od lewej: Prezes „PP” Jerzy Jerkiewicz, Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Ryszard Zarudzki, właściciel firmy Dachy Patryk Bianga, Prezes Zarządu CADEvent Sp. z o.o. Łukasz Ziółkowski i Dyrektor Taxomatic Joanna Tyczyńska/ fot. Kosycarz Foto Press


OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 „Złoty Oxer”

Danuta i Andrzej Przybyło – Browar Amber Sp. z o.o. Sp.K.

 Nagroda specjalna przyznawana za wizję, konsekwencję i determinację w budowaniu własnej firmy.

Nazwa nagrody pochodzi od niezwykle trudnej do pokonania przeszkody w zawodach hipicznych – Oxera. Sport ten kojarzony jest z elegancją, sukcesem i najwyższą jakością, do których to przedsiębiorcy zawsze dążą. Ta wyjątkowa nagroda przyznawana jest osobom będącym wzorem dla naszego środowiska gospodarczego, które dzięki własnej inicjatywie, uporowi i determinacji, zbudowały od podstaw firmę pomimo licznych przeszkód i wyzwań. Firmę o silnej wizji rozwojowej, rozwijanej w oparciu o przyjęte cele strategiczne.

W 1994 roku Państwo Danuta i Andrzej Przybyło podjęli decyzję o budowie browaru Amber w Bielkówku. Od początku działalności ideą była kontynuacja bogatej tradycji browarniczej Pomorza. Był to czas kiedy polskie browarnictwo niezależne przegrywało konkurencję z globalnymi graczami wchodzącymi na polski rynek. Browar Amber był jednym z nielicznych browarów, które podjęły się trudnego zadania odbudowy tradycji warzenia piwa zgodnie z zasadami rzemiosła.

Danuta i Andrzej Przybyło z Browaru Amber Sp. z o.o. Sp.K.

Danuta i Andrzej Przybyło z Browaru Amber Sp. z o.o. Sp.K. /fot. Kosycarz Foto Press


Primum Cooperatio_statetka

 

 „Primum Cooperatio”, czyli Nade Wszystko Współpraca

Nagroda Specjalna im. Prof. Bolesława Mazurkiewicza


Prof. dr hab. inż. Andrzej Czyżewski


Nagrodą Primum Cooperatio wyróżniane są osoby reprezentujące pomorskie środowisko akademickie, za wybitne osiągnięcia naukowe połączone z udokumentowaną działalnością w zakresie wdrożeń własnego dorobku naukowego w gospodarce. Przedsiębiorcy promują tym samym naukowców, którzy rozumiejąc potrzeby gospodarki w sposób aktywny, swoją twórczą myślą i doświadczeniem przyczyniają się do wspierania i realizowania innowacyjnych przedsięwzięć gospodarczych.

Prof. dr hab. inż. Andrzej Czyżewski kieruje Katedrą Systemów Multimedialnych i specjalnością naukową inżyniera dźwięku i obrazu na Wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej. Pod kierunkiem Profesora zrealizowano dziesiątki projektów badawczych, badawczo-wdrożeniowych, badawczo-rozwojowych zarówno krajowych, jak i międzynarodowych. Dorobek naukowy Profesora przekracza 600 publika­cji, z których ponad 80 stanowią artykuły w prestiżowych czasopismach naukowych oraz rozdziały w książkach zagranicznych.

Jest autorem 24 patentów krajowych i 5 międzynarodowych zgłoszeń patentowych oraz kilkunastu wdrożeń. Jednym z jego wielkich projektów jest IDENT – Multimodalny, biometryczny system weryfikacji tożsamości klienta bankowego, realizowany przy współpracy PKO BP oraz pomorskiej firmy Microsystem. Technologia bazuje na unikatowych, odrębnych dla każdego człowieka cechach. Wiele realizowanych projektów jest adoptowanych w różnych dziedzinach życia, np. Cyber-Oko, umożliwiające chorym komunikację ze światem zewnętrznym. W ostatnim okresie swojego życia z tego dobrodziejstwa korzystał również Profesor Bolesław Mazurkiewicz.

Prof. dr. hab. Andrzej Czyżewski / fot. Kosycarz Foto Press

Prof. dr. hab. Andrzej Czyżewski / fot. Kosycarz Foto Press


Wyróżnienia „Primum Cooperatio”


Prof. ASP, dr hab. Iwona Dzierżko-Bukal


Prowadzi Pracownię Architektury Pasywnej na Wydziale Architektury i Wzornictwa w gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych. Jest Pełnomocnikiem Rektora ds. Komercjalizacji. W ramach samo­dzielnej praktyki projektowej wykonuje projekty architektoniczne, wystawiennicze, wnętrza, obiekty wzornictwa przemysłowego, meble oraz z zakresu architektury krajobrazu. Autorka wielu patentów w zakresie wzornictwa przemysłowego. Współpracuje ściśle z biznesem m.in. w zakresie projektów badawczych i realizacji zagospodarowania przestrzeni publicznej. Ostatnio, w ramach programu badawczego DESIGN FOR WELFARE, realizuje projekt badawczy SMART CITY SEAT – INFRASTRUCTURE – projekt dotyczy nowatorskiej koncepcji rozwiązywa­nia problemów infrastrukturalnych związanych z ruchem pieszych po drogach publicznych.

W środku dr hab. Iwona  Dzierżko-Bukal, Prof. ASP /fot. Kosycarz Foto Press

 Dr hab. Iwona Dzierżko-Bukal, Prof. ASP /fot. Kosycarz Foto Press


Prof. UG, dr hab. Robert Bęben


Profesor nadzwyczajny na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego. Tematyka badań prowadzonych przez prof. Bębna obejmuje takie obszary, jak: marketing inwestorski, seg­mentacja rynku, a w ostatnich latach również marketing inwestycji infrastrukturalnych i turystykę. Od początku kariery zawodowej łączył pracę naukową z praktyką gospodar­czą. W 2006 r. założył spółkę konsultingową Grupa EGEA, w ramach której przyczynił się do powstania i rozwoju wielu innowacyjnych przedsiębiorstw, m.in. tworzonych przez Fundusz Kapitałowy ARP. Swoją wiedzę i doświadczenia wykorzystuje także jako członek rad nadzor­czych spółek kapitałowych, w tym spółki powołanej przez Uniwersytet Gdański do komercja­lizacji wyników badań naukowych. Jest współzałożycielem i Prezesem Pomorskiego Instytut Naukowego im. Prof. B. Synaka.

Dr hab. Robert Bęben, Prof. UG (z prawej), otrzymuje wyróżnienie z rąk Wicepremiera Jarosława Gowina / fot. Kosycarz Foto Press

Dr hab. Robert Bęben, Prof. UG (z prawej), otrzymuje wyróżnienie z rąk Wicepremiera Jarosława Gowina / fot. Kosycarz Foto Press


Statuetka metropolitalna 2.0

 Pracodawca Roku 2017

Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot

Nagroda przyznawana przez Prezesa Zarządu Obszaru Metropolitalnego – Prezydenta Miasta Gdańska Pawła Adamowiczadla firmy z obszaru metropolitalnego, która dokonała znaczącego rozwoju w zakresie inwestycji oraz zwiększenia zatrudnienia.


LPP S.A.


Założona w 1991 roku przez Marka Piechockiego i Jerzego Lubiańca, jest jedną z najdynamiczniej roz­wijających się firm odzieżowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Posiada w swoim portfo­lio 5 marek – Reserved, House, Cropp, Mohito, Sinsay. Od 26 lat konsekwentnie prowadzi działalność w Polsce i za granicą. Jej sieć sprzedaży obejmuje blisko 1700 sklepów zlokalizowanych w 20 krajach. LPP tworzy ponad 25000 miejsc pracy w swoich biurach i strukturach sprzedaży w Polsce, krajach Europy, Azji i Afryki. Przedsiębiorstwo od początku swojego istnienia związane jest z Gdańskiem, gdzie znajduje się jego centrala. LPP należy do prestiżowego indeksu MSCI Poland i jest jedną z 20 najwięk­szym firm notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych.

Przemysław Lutkiewicz, Wiceprezes LPP S.A. / fot. Kosycarz Foto Press

Przemysław Lutkiewicz, Wiceprezes LPP S.A. / fot. Kosycarz Foto Press


OWES

 Przedsiębiorca Odpowiedzialny i Wrażliwy Społecznie 

Nagroda specjalna przyznawana w ramach projektu „Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej Dobra Robota na subregion metropolitalny”, dla firm i podmiotów ekonomii społecznej zaangażowanych w działalność społecznej odpowiedzialności biznesu.

Zwycięzca w kategorii „Podmiotów Ekonomii Społecznej”:


Fundacja Innowacji Społecznej


Fundacja, której prezesem jest Piotr Wróblewski powstała w 2012 roku i jest operatorem 3 firm spo­łecznych: hotelu So Stay ***, kawiarni Kuźnia oraz bistro Centrala. W swojej aktywności Fundacja łączy działalność biznesową z odpowiedzialnością społeczną. W swoich firmach tworzy miejsca pracy dla wychowanków placówek wychowawczych. Obecnie zatrudnienie wynosi 34 osoby w tym 50% to wychowankowie systemu pieczy zastępczej.

Prezes Fundacji Innowacji Społecznej Piotr Wróblewski (z lewej) odbiera statuetkę z rąk Prezydenta Miasta Gdańska Pawła Adamowicza / fot. Kosycarz Foto Press

Prezes Fundacji Innowacji Społecznej Piotr Wróblewski (z lewej) odbiera statuetkę z rąk Prezydenta Miasta Gdańska Pawła Adamowicza / fot. Kosycarz Foto Press


zwycięzca w kategorii „Firma”:


Orbis S.A. Region Północny


W Trójmieście Grupa Orbis S.A. reprezentowana jest przez 7 hoteli oferujących 1306 pokoi. Dyrektorem Regionu Północnego jest Sylwia Gadomska. Grupa Orbis jest największą siecią hoteli w Europie Środkowo-Wschodniej oferującą 20 000 pokoi w ponad 120 hotelach, jest wyłącznym licencjodawcą marek Accor Hotels w 16 krajach. Hotele działają pod markami: Sofitel, MGallery by Sofitel, Pullman, Novotel, Mercure, ibis, ibis Styles i ibis budget. Orbis został założony w 1920 roku. Od 1997 roku spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie i zatrudnia dzisiaj ponad 4 000 osób w tym 500 osób w Trójmieście. Prezesem Zarządu Grupy Orbis S.A. jest Gilles Clavie.

Dyrektor Orbis S.A. Regionu Północnego Sylwia Gadomska / fot. Kosycarz Foto Press

Dyrektor Orbis S.A. Regionu Północnego Sylwia Gadomska / fot. Kosycarz Foto Press


Wyróżnieni w kategorii „Podmiotów Ekonomii Społecznej”:Fundacja Spółdzielnia Socjalna Dalba z Pucka


Powołana przez Miasto Puck, Gminę Krokowa i Puckie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym działająca na rzecz osób niepełnosprawnych. Dalba prowadzi Browar Spółdzielczy – pierwszy w Polsce i szósty na świecie browar, gdzie większość pracowników to osoby niepełnosprawne.

Z prawej strony Prezes Spółdzielni Socjalnej Dalba z Pucka Janusz Golisowicz / fot. Kosycarz Foto Press

Z prawej strony Prezes Spółdzielni Socjalnej Dalba z Pucka Janusz Golisowicz / fot. Kosycarz Foto Press


Gdańska Spółdzielnia Socjalna z Gdańska


Podmiot ekonomii społecznej powołanym przez siedem organizacji pozarządowych, którego celem jest aktywizacja zawodowa osób wykluczonych oraz tworzenie kolejnych spółdzielni socjalnych.

Katarzyna Salewicz z Gdańskiej Spółdzielni Socjalnej z Gdańska / fot. Kosycarz Foto Press

Katarzyna Salewicz z Gdańskiej Spółdzielni Socjalnej z Gdańska / fot. Kosycarz Foto Press


Wyróżnieni w kategorii „Firma”:


Vivadental Sp. z o.o. w Gdańsku


Vivadental to międzynarodowy ośrodek kliniczny, edukacyjny i naukowo badawczy, specjalizujący się w implantologii stomatologicznej i leczeniu estetycznym, zaangażowany w działalność charytatywną i prospołeczną.

Dyrektor Vivadental Sp. z o.o. w Gdańsku Jolana Leśniewska / fot. Kosycarz Foto Press

Dyrektor Fundacji Vivadental Jolana Leśniewska / fot. Kosycarz Foto Press


Zakład Utylizacyjny Sp. z o.o. w Gdańsku


Zakład Utylizacyjny rozpoczął działalność w 1992r. Obecnie to nowoczesny i bezpieczny zakład zagospodarowania odpadów zatrudniający 256 pracowników. Aktywnie współpracuje ze społecznością lokalną w zakresie edukacji proekologicznej.

stripe

MINISTER

ETI

HESTIA


MULTIMEDIA DO POBRANIA:


Zdjęcia:  Agencja Kosycarz Foto Press / Express Biznesu 

Filmy: komplet wideo materiałów promocyjnych o nagrodzonych (1,40 GB)


NAPISALI O NAS:


Express Biznesu – Gala Evening Pracodawców Pomorza 2018

https://radiogdansk.pl/wiadomosci/item/71627-ergo-hestia-izohan-izobud-netz-oraz-lpp-to-pomorscy-pracodawcy-roku-2017

https://biznes.trojmiasto.pl/Trojmiejskie-akcenty-na-Gali-BCC-n120676.html

http://www.gdansk.pl/biznes/Gala,a,99818

http://trojmiasto.wyborcza.pl/trojmiasto/7,35612,22951160,znamy-najlepszych-pomorskich-pracodawcow-2017.html?disableRedirects=true

http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1100591,gowin-dla-tempa-rozwoju-gospodarczego-wazne-otoczenie-spoleczne.html

http://www.pulshr.pl/employer-branding/tytuly-pomorskiego-pracodawcy-roku-2017-przyznane,50577.html

http://nowoczesnafarma.pl/Nagrody-w-Konkursie-Pomorski-Pracodawca-Roku-2017.html


1

23.01