Już połowa marca, powoli odczuwamy przedświąteczną atmosferę. Dostosowując się do ogólnego nastroju proponujemy skromniejszy program koncertowy.
- 15.03.2013 r. piątek godz. 19.00 kolejny koncert Mariusza Michalskiego. „W kręgu ballady jazzowej i swingu”. Usłyszymy zarówno znane i lubiane kompozycje jak zupełnie nowe utwory , przy ciepłym głosie artysty udany wieczór mają Państwo zagwarantowany.
- 2. 17.03.2013 r. niedziela godz. 19,00 ponownie powitamy na scenie niesamowitego muzyka – Piotra Kajetana Matczuka – fortepian, wokal
któremu będzie towarzyszył Tomasz Nowik – kontrabas, w programie „Rozmowa z piramidami i niespodzianki”. Jego pierwsza płyta w zeszłym roku rozeszła się w ciągu miesiąca. To niesamowite jakie powodzenie ma jego twórczość do teksów polskich romantyków!
- 17.03.2013 r. niedziela o godz. 13,00 spektakl dla dzieci. Zapraszamy na godzinne przedstawienie Teatrzyku TRIKOMIKO. Zobaczymy widowisko barwne, śmieszne, różnorodne przepełnione skeczami, żonglerką i iluzją, a wszystko na wesoło i z przymrużeniem oka. W „Zaczarowanym świecie cyrku” będą konkursy i wspólna zabawa.
Zdjęcia z tych koncertów oddających nastroje możecie Państwo zobaczyć na naszej stronie www.facebookcafealegoria.pl.
Wszystkich chętnych do uczestniczenia w naszych wieczorach koncertowych
bardzo prosimy o wcześniejsze rezerwowanie miejsc
i przybycie o pół godziny przed koncertem.
To pozwala naszym kelnerkom na szybkie zebranie zamówień i sprawną obsługę, a później spokojne koncentrowanie się Gości na występie artystów.
Po 18.40 miejsca rezerwowane będą udostępniane osobom zgłaszającym się bezpośrednio przed spektaklami, czy koncertami.
W przypadku rezygnacji i zmiany Waszych planów na ten wieczór, prosimy także o telefon, gdyż wtedy niepotrzebnie odmawiamy Gościom, którzy przychodzą na koncert bez wcześniejszej zapowiedzi.
Telefon dla zgłaszania rezerwacji miejsc 790 671 168; 691 081 958
Serdecznie zapraszamy
Beata i Włodzimierz Dębscy
KONCERT Mariusza Michalskiego – wocal
Program: „W kręgu ballady jazzowej i swingu”.
15.03.2013 r. piątek godz. 19.00
Cafe Alegoria
Gdańsk ul. Partyzantów 9
Ciepłe wykonania tych znanych standardów sprawią Państwu radość w ten piątkowy wieczór. W kolejnym występie w Cafe Alegoria usłyszymy między innymi znane i lubiane kompozycje:
This masquerade,
Quiet nights
You’ve Got a friend.
Bądź moim natchnieniem,
What a wonderful world,
How deep is your love,
Quando, Quando
Singing in the rain,
You are the sunshine of my life
I‘ve got you under my skin,
Mariusz Michalski w czasie studiów na Politechnice Gdańskiej uczył się śpiewu w Gdańskim Studio Piosenki przy PRTV, w klasie Jacka Ujazdowskiego i Renaty Gleinert . W 1980 wygrał gdańskie kwalifikacje (w kategorii solistów) do Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie ze swoimi autorskimi utworami ( jurorami w Gdańsku byli wówczas Jonasz Kofta i Jerzy Derfel). Śpiewanie to powrót po latach do miłości życia. Śpiew to wielka pasja, na której realizację ma obecnie nareszcie trochę czasu. Zawodowo realizuje się jako manager – właściciel firmy medycznej. Wiele lat też zastanawiał się nad powrotem do pasji. Swój „comeback” do śpiewania konsultował m.in. z Andrzejem Nanowskim, Anią Domrzalską , Janem Konopem – znakomitymi wykładowcami Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Pracuje nad głosem z Hanią Woźniak, utalentowana wokalistką (podopieczną Pani Ani Domrzalskiej z AM w Gdańsku) Półfinalista (top 40) X-Factor – pierwszej polskiej edycji. Koncertuje wspólnie z założonym w 2011 The Sound Project w gdańskich i sopockich klubach m.in. Trops, Pick&Roll,z jednego z koncertów została zrealizowana również transmisja radiowa (sopotradio) W 2011 oraz 2012 wystąpił (z The Sound Project) na urodzinach Prezydenta Lecha Wałęsy w Pałacu Opatów.
Wstęp 15,00 zł
KONCERT – Piotr Kajetan Matczuk – fortepian, wokal
Tomasz Nowik – kontrabas
W programie „Rozmowa z piramidami i niespodziaki”
17.03.2013 niedziela godz. 19,00
Cafe Alegoria
Gdańsk ul. Partyzantów 9
Piotr Kajetan Matczuk zwycięzca VI Festiwalu Piosenki Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego Nadzieja, zaprezentuje w swoim opracowaniu nowoczesne i dynamiczne aranżacje, składający się z tekstów polskich poetów okresu romantyzmu: Słowackiego, Mickiewicza, Norwida i Asnyka.
Usłyszymy wybór z tych piosenek, które znalazły się na płycie wydanej przez Wytwórnię MTJ o tytule Rozmowa z piramidami – autorstwa Piotra Kajetana Matczuka (premiera płyty odbyła się 10 października w Warszawie). Oprócz tego zabrzmią utwory Włodzimierza Wysockiego, Jacquesa Brela i Jacka Kaczmarskiego.
O „Rozmowie z piramidami” tak pisał Rafał Żebrowski, siostrzeniec Zbigniewa Herberta:
(…) Dlaczego więc romantyzm? Wszak to w Polsce nie tylko nurt kulturowy, czy epoka w dziejach literatury, ale i tożsamość narodowa. Kiedy wraz z upadkiem Rzeczpospolitej Obojga Narodów w przeszłość odszedł duch sarmacki, któremu skrycie niejeden z nas dochowuje wierności (np. Jarosław Marek Rymkiewicz), bynajmniej nie powstała próżnia, choć wiele na to wskazywało. Pamiętnikarze zaświadczają, że w końcu XIX w. ludzie pytali bliźnich i samych siebie, co to panie teraz z nami będzie… oraz skrupulatnie kupowali tytuły hrabiowskie od obcych – swoich cesarzy. Jednak nieco tylko później ich synowie szarżowali w wąwozie Somosierry, zawsze „rozumni szałem”. W prezentacji ducha romantyzmu, jaką jest Rozmowa z piramidami, wielkie sprawy uciemiężonego narodu, ludzkości, czy problemy metafizyczne przeplatają się z opowieściami o miłości. Robiono zaś to w ten sposób, by – tak jak w życiu i literaturze – nie były to dwa obce sobie żywioły, lecz by współgrały.
Puszkin ujął tę jedność w triadę pojęć: „I naród mnie po wieczny czas w sercu swym utwierdzi, za to że lutnią w ten nielitościwy wiek, wysławiać wolność śmiał i wzywał miłosierdzia, i szlachetności uczuć strzegł”. Romantyzm w istocie jest bowiem wielką opowieścią o podróży i nieprzypadkowo tym toposem często się wówczas posługiwano. Wędrówka owa przez przestrzeń i czas, często w ucieczce przed losem lub samym sobą, bądź po drogach wygnania, zawsze była szlakiem ku pięknu i prawdzie, tak jak winno być w życiu, a dobór wierszy programu czyni temu zadość…”
Płyta , której ukazanie się było opatrzone patronatem TV 2 została okazała się hitem, sprzedanym w ciągu miesiąca.
Tomasz Nowik – muzyk sesyjny, gitarzysta basowy, kontrabasista. Doświadczenie muzyczne zdobywał w Polsce i za granicą gdzie występował jako lider własnego zespołu NOVI TRIO. Współpracował z wieloma formacjami trójmiejskiej sceny muzycznej i nie tylko (Julia Vikman Band, zespół Lotyń, Naman Group, The Regulators). Występował m.in. z Ewą Bem, Ewą Urygą, Grażyną Łobaszewską. Na stałe współpracuje z Jan Konop Big Band, The Sound Project. Piotr Kajetan Matczuk zaprosił jego do nagrania wspólnie z zespołem płyty „Rozmowa z Piramidami”, która okazał się bestselerem i został nakład sprzedany w ciągu jednego miesiąca.
W naszej kawiarni, ten jeden z najzdolniejszych kontrabasistów nie tylko w trójmieście, występował już kilka razy, między innymi z „Mietkiem Blues Band” i „Porto Nuevo”
Wstęp 15,00 zł
Serdecznie zapraszamy
Włodzimierz Dębski