Badania naukowe wskazują, że wysokie zapracowanie pracowników często jest związane z niską efektywnością pracy oraz niską produktywnością firmy. Coraz więcej zakładów pracy zgłasza zapotrzebowanie na konkretne metody czy formy pomocy w celu wspierania swoich pracowników w problemach przeciążenia pracą, stresu oraz coraz wyższych wymagań na rynku pracy. Jako naukowcy wychodzimy tym potrzebom naprzeciw w ramach podejmowanego projektu badawczego.
Zapraszamy do wzięcia udziału w międzynarodowym projekcie naukowym, którego celem jest zdiagnozowanie poziomu zapracowania pracowników. Projekt badawczy: „Pożądanie pracy – wyznaczniki osobowościowe i mechanizmy regulacyjne” obejmuje dwa kraje: Polskę oraz Niemcy i jest współfinansowany przez Narodowe Centrum Nauki w Krakowie (2011/01/M/HS6/02567):
https://sites.google.com/site/pozadaniepracy/
Każda organizacja zostanie objęta badaniem z wykorzystaniem profesjonalnych, międzynarodowych narzędzi autorstwa znanych Profesorów i ekspertów. W efekcie badania może zostać opracowany dla organizacji raport zawierający wyniki, interpretację oraz praktyczne rekomendacje dotyczące wspierania zdrowia pracowników.
|
Organizacja badań
Badanie trwa około 30 minut (1 osoba) i powtarzane są dwa razy z odstępem trzymiesięcznym. Badania zawierają metody diagnostyczne bazujące na najnowszych osiągnięciach naukowych i stosowane w praktyce w wielu dziedzinach takich jak coaching, doradztwo czy terapia. Badanie polega na wypełnieniu kilku kwestionariuszy dotyczących różnych przekonań, doświadczeń życiowych oraz stanu zdrowia i przebiega w całości w formie elektronicznej. Każdy z pracowników może dobrowolnie podjąć decyzję o uczestnictwie w badaniach. Podczas całego badania dostępny będzie konsultant z ramienia projektu.
Bezpieczeństwo i ochrona danych pracowników oraz organizacji
- Badania przeprowadzane będą anonimowo i z zachowaniem całkowitej poufności danych (osoby badane posługują się anonimowym kodem).
- Wyniki badań dla konkretnej organizacji prezentowane będą wyłącznie w raporcie przeznaczonym dla organizacji. Zbiorcze wyniki (z całego projektu) zostaną przeanalizowane i opublikowane bez możliwości identyfikacji organizacji, z których pochodzą.
Kto prowadzi badania?
W projekcie uczestniczą następujący pracownicy naukowi:
Dr. Kamila Wojdyło, Uniwersytet Gdański – kierownik projektu (http://sites.google.com/site/kamilawojdylo/)
Prof. Dr. Julius Kuhl, Universität Osnabrück, Niemcy
(www.psycho.uni-osnabrueck.de/fachgebiete/dpp)
Prof. Dr. Nicola Baumann, Universität Trier, Niemcy
(www.uni-trier.de/index.php?id=5983)
Dr. Jacek Buczny, SWPS, Sopot
(http://sites.google.com/site/jacekbuczny/)
Dr. Barbara Bętkowska-Korpała, UJ Collegium Medicum
Dlaczego warto wziąć udział w badaniach?
(1) W raporcie zwrotnym mogą Państwo dowiedzieć się, jaki potencjał oraz możliwości rozwojowe cechują pracowników Państwa firmy:
– Jakie czynniki przyczyniają się do przepracowania pracowników?
– Jak pracownicy Państwa firmy mogą lepiej wykorzystać własny potencjał w celu skuteczniejszego radzenia sobie z przeciążeniem pracą, stresem oraz obciążeniami?
Wymienione informacje diagnostyczne stanowią na rynku coachingowym kosztowny produkt sprzedaży, natomiast Państwa firma ma możliwość ich otrzymania bezpłatnie – jako podziękowanie za udział w badaniach.
(2) Na podstawie uzyskanych rezultatów badawczych zostaną opracowane treningi/szkolenia dotyczące radzenia sobie z wysokim zaangażowaniem, w których będą mogli uczestniczyć pracownicy Państwa firmy.
(3) Udział firmy w projekcie jest możliwością promocji medialnej danej firmy w zakresie dbałości o zdrowie pracowników oraz w zakresie współpracy w prestiżowym międzynarodowym ministerialnym projekcie naukowym.
Kierowników/Dyrektorów firm prosimy o zgłoszenie zainteresowania udziałem w badaniach. W celu zgłoszenia firmy do badań uprzejmie prosimy o kontakt na adres mailowy: psykw@univ.gda.pl.
W razie pytań pozostaję do dyspozycji w kontakcie telefonicznym oraz mailowym.
Z wyrazami szacunku,
Dr Kamila Wojdyło,
Universytet Gdański
Kierownik projektu “Pożądanie pracy”
e-mail: psykw@univ.gda.pl
tel: 606934244
strony web: http://sites.google.com/site/kamilawojdylo/