fbpx

Pracodawcy Pomorza

ENenglish

Maj w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej

Szanowni Państwo

w załączeniu repertuar majowy Polskiej Filharmonii Bałtyckiej do użycia w najwłaściwszej dla Państwa formie.

 plakat MAJ 2017

W maju różnorodność wydarzeń organizowanych przez PFB sprawia, że każdy Meloman znajdzie coś dla siebie. Na początku i końcu miesiąca (7 i 22-23.05) PFB organizuje koncerty dla najmłodszych w oparciu o muzykę z filmów W. Disneya. Zarówno niedzielny koncert familijny, jak i edukacyjne koncerty dla szkół jak zwykle będą miały za zadanie oswoić najmłodszych z instytucją kultury, jaką jest filharmonia, a przez zabawę wprowadzić ich w świat sztuki.

Maj obfituje także w koncerty organowe. Symfonie F. Nowowiejskiego, zagrane przez mistrzów: Rudolfa Inniga, który na nowo odkrył kunszt kompozytora, prof. Romana Peruckiego, Dyrektora PFB i jego asystenta Macieja Zakrzewskiego, a także czerwcowe i październikowe koncerty z cyklu „Nowowiejski 2017” zostaną zarejestrowane i wydane na płycie CD w całości! Koncerty odbędą się z okazji 140. rocznicy urodzin kompozytora.

Jak co roku PFB zaprasza także do Bazyliki św. Mikołaja w Gdańsku, w której organizowane są koncerty z cyklu „Bliżej Bacha”! Tam, na najpiękniejszym bachowskim instrumencie zagrają międzynarodowej sławy organiści, także z towarzyszeniem innych instrumentów.

14.05 w Sali Koncertowej Orkiestrą Symfoniczną PFB ponownie zadyryguje jej Dyrektor Artystyczny: George Tchitchinadze. Koncert symfoniczny „Pomorskie Talenty. Dyplomanci Akademii Muzycznej w PFB” będzie okazją do wysłuchania młodych talentów z Akademii Muzycznej w Gdańsku: sopranistki Julii Pruszak, akordeonistki Kamili Olas i pianisty Adama Piórkowskiego.

Rok 2017 to także obchody 500-lecia Reformacji w Polsce. 19.05, podczas koncertu z tej okazji, Orkiestrą Symfoniczną PFB zadyryguje wspaniały Daniel Smith. Międzynarodowej sławy soliści-skrzypkowie: Stefan Tarara i Agata Szymczewska wprawią Melomanów w cudowny nastrój. Koncert poprowadzi Krzysztof Zanussi.

PFB przyłączyła się także do Europejskiej Nocy Muzeów! Instytucja kultury zaprasza gdańszczan i turystów do zajrzenia w niedostępne na co dzień miejsca dawnej Hali Turbin na Ołowiance – siedziby Centrum Muzyczno-Kongresowego! Aleksander Masłowski przy dźwiękach muzyki klasycznej opowie uczestnikom o historii miejsca, które będą mieli okazję zwiedzić.

To nie wszystkie wydarzenia, jakie przygotowała na maj Polska Filharmonia Bałtycka. Z całym repertuarem mogą się Państwo zapoznać dzięki załączonemu plikowi.