fbpx

Pracodawcy Pomorza

ENenglish

Forum Kobiet Pracodawców Pomorza warsztatowo w Amber Side!

 

Forum Kobiet Biznesu Pracodawców Pomorza, w odświeżonej formule i z nową energią, rozpoczęło wczoraj swoją działalność kreatywnym spotkaniem warsztatowym. Miejscem jego realizacji była Restauracja Amber Side w gdańskim centrum wystawienniczo-konferencyjnym Amber Expo. 

Blisko 30 uczestniczek zebrało się we wspólnej przestrzeni twórczej aby ustalić, w jakim kierunku, przy użyciu jakich narzędzi oraz w jakim obszarze merytorycznym będą dalej rozwijać działalność Forum.

Szkolenie i rozwój członkiń Forum Kobiet Biznesu zostało oddane w ręce trzech wszechstronnych trenerek biznesowy: Igi Kopeć, Katarzyny Sobieckiej i Anny Marii-Wiśniewskiej. Więcej o nich przeczytać można w notkach biograficznych znajdujących się w końcowej części tego tekstu. 

 

Spotkanie miało charakter w stu procentach warsztatowy – mówi doradca biznesowa Iga Kopeć, jedna z trzech osób prowadzących spotkanie: – Tym wydarzeniem zainicjowałyśmy działalność Forum Kobiet Pracodawców Pomorza. Warsztaty zostały podzielone na dwa segmenty. Podczas pierwszego, poza prezentacjami uczestniczek, opracowane zostały wartości wspólne charakteryzujące wszystkie trzy grupy projektowe. Było to tzw. „koło wartości” naszego Forum. Drugi segment był czasem pracy przy użyciu metody World Cafe nad celami i konkretnymi propozycjami działań w trzech filarach naszego Forum: networkingu, rozwoju pasji i edukacji. World Cafe to nazwa całościowej strategii komunikacji, metoda służąca uporządkowaniu dyskusji – wymiany informacji i pomysłów oraz określenia potrzeb i oczekiwań wszystkich zaangażowanych stron – dodaje Iga Kopeć.

                

MODERATORKI ZAJĘĆ WARSZTATOWYCH 

 

 

Katarzyna Sobiecka

Certyfikowana trenerka, coach ICF, trenerka metody osiągania celów „Metoda Biegun” oraz Points of You, aktualnie studentka psychologii na SWPS. Praktyk działań marketingowych oraz sprzedaży z ponad 20 letnim stażem, swoim doświadczeniem dzieli się ze słuchaczami studiów podyplomowych w Wyższej Szkole Bankowej. Od kliku lat wspiera kobiety prowadząc warsztaty w projektach „MAM MOC” i „MOGĘ, POTRAFIĘ, ODKRYWAM” dzięki którym wzmacniają i rozwijają swój potencjał. 

 

 

 

 

 

Anna-Maria Wiśniewska

Autorka książki „Twój wizerunek w social media. Workbook&Terminarz”. Wykładowca w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku. Od ponad 5 lat pracuje z markami osobistymi i firmowymi doradzając i budując Strategie wizerunkowe. Prowadziła szkolenia dla m.in. Banku Santander, Allcon Budownictwo, Uniwersytetu Gdańskiego, ASBiRO, Rotary czy wielu agencji nieruchomości. Współprowadziła audycję Wakacyjne social media w Radio Gdańsk. Była mentorką w kilku projektach, w tym – międzynarodowych. Jest pomysłodawczynią akcji #WiecejDziewczyn, która wspiera kobiety w ich publicznej aktywności. Można ją znaleźć na www.annamariawisniewska.pl.

 

 

 

 

Iga Kopeć

Doradca biznesowy z 10-letnim doświadczeniem zorientowanym wokół prowadzenia projektów związanych z rozwojem działalności gospodarczych. Zajmuje się zarówno tworzeniem nowych przedsiębiorstw, jak i projektowaniem produktów i usług dla MŚP. W pracy wykorzystuje umiejętność prowadzenia procesów z wykorzystaniem metodologii Design Thinking oraz metodyk zarządzania projektami. Jest certyfikowanym coachem ICF. Posiada praktykę zawodową w tworzeniu, realizacji i zarządzaniu projektami – głównie finansowanymi z UE. Współpracowała  z wieloma branżami (m.in. produkcyjną, turystyczną, transportową, szkoleniowo-doradczą). Obecnie prowadzi dwie firmy – w zakresie szkoleń i doradztwa, jest specjalistką ds. wsparcia biznesowego i promocji PES w projekcie Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej oraz doradcą w zakresie Planów Rozwoju w ramach projektu Strategicznie Doskonali.