fbpx

Pracodawcy Pomorza

ENenglish

Od lipca nowe loty z Gdańska do Londynu

 

Można planować zagraniczne wakacyjne podróże. Brytyjskie Linie Lotnicze poinformowały, że od lipca br. uruchamiają regularne połączenia na trasie Gdańsk-Londyn, po raz pierwszy na lotnisko Heathrow, największe lotnisko Europy.

Loty z Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy do Londynu wystartują  2 lipca i będą realizowane do 26 września 2021 trzy razy w tygodniu: w środy, piątki i niedziele.

 

– Uruchomienie regularnych lotów na londyńskie lotnisko Heathrow, ogromny hub przesiadkowy, to szansa dla naszych pasażerów na wiele lotów międzynarodowych i międzykontynentalnych – cieszy się Tomasz Kloskowski, prezes Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy. – Liczymy także na to, że brytyjscy turyści teraz jeszcze chętniej będą odwiedzać Gdańsk i Pomorze. To także wydarzenie ważne dla branży morskiej, która wysyła swoich pracowników do portów na całym świecie.

– Ten nowy kierunek będzie popularny wśród osób odwiedzających przyjaciół i krewnych. To połączenie zaoferuje także wspaniałe wycieczki do Gdańska w bardzo dobrym czasie, bo odloty będą tuż przed weekendem, a powroty w niedzielę – powiedział Neil Chernoff, dyrektor ds. Siatki Połączeń i Sojuszy British Airways.

Pasażerowie mogą już dokonywać rezerwacji lotów za pośrednictwem strony ba.com. Na trasie z Gdańska do Londynu będą latać samoloty British Airways typu Airbus 320, z 180 miejscami pasażerskimi na pokładzie. Nowe połączenie British Airways to pierwsze połączenie Gdańska z lotniskiem Heathrow. Brytyjski przewoźnik wraca do Gdańska po 20 latach, bo od kwietnia 1998 do października 2001 roku latał do Londynu, ale na lotnisko Gatwick. Niezależnie od ww. linii cały czas z gdańskiego lotniska do Londynu latają samoloty Wizz Air oraz Ryanair.


Oprac. Anna Kłos w oparciu o inf. Portu Lotniczego Gdańsk