fbpx

Pracodawcy Pomorza

ENenglish

Finał konkursu PRACODAWCA PRZYJAZNY CUDZOZIEMCOM

 

Obcokrajowcy –  jest ich coraz więcej na polskim rynku pracy, nieraz borykają się z różnego typu trudnościami, nie zawsze są uczciwie traktowani. O to, aby ich praca była satysfakcjonująca, zarówno dla nich jak zatrudniających, starają się dbać instytucje takie jak PRACODAWCY POMORZA i GDAŃSKI URZĄD PRACY.

Popularyzacji dobrych praktyk służy, organizowany od kilku lat, konkurs PRACODAWCY PRZYJAŹNI CUDZOZIEMCOM. Przekazanie nagród za rok  2020 miało miejsce 29 kwietnia. Wręczającymi byli: prezes PP TOMASZ LIMON i dyrektor GUP ROLAND BUDNIK.

 

Laureaci:

  • Najważniejszy laur, czyli statuetkę zdobyła firma Profit4You, która funkcjonuje od 2016 roku, obsługuje międzynarodowych liderów branży logistycznej oraz produkcyjnej, działa w branży outsourcingu pracowników ze Wschodu i Środkowej Azji i obecnie zatrudnia blisko 1 000 osób z 12 państw, pochodzących z m.in.: Ukrainy, Białorusi, Turkmenistanu, Azerbejdżanu, Armenii, Uzbekistanu, Rosji,  Mołdawii, Kazachstanu, Gruzji, Nigerii oraz Tadżykistanu.  W tej istnej Wieży Babel głównymi językami komunikacji są: rosyjski, ukraiński i uzbecki.  Profit4You zapewnia obcokrajowcom wsparcie w zameldowaniu, założeniu konta w banku czy sprowadzeniu do Polski rodziny. Firma prowadzi też wielojęzyczne kanały w mediach społecznościowych, a także wydaje szereg wielojęzycznych materiałów ułatwiających przybyszom życie i pracę w Gdańsku.

 

Dyrektor R. Budnik wręcza statuetkę przedstawicielowi firmy PROFIT4YOU

 

  • Wyróżnienie otrzymała firma reprezentanta branży IT – JohnnyBros. Firma, powstała w roku 2009 i zajmuje się tworzeniem aplikacji internetowych – od projektu, przez programowanie po pozycjonowanie. Jej kierownictwo wierzy, że zgrany zespół i przyjazna atmosfera są kluczem do sukcesu, dlatego dba o samopoczucie pracowników, pomagając im zachować równowagę między zyciem zawodowym a prywatnym. Jak ogólnie wiadomo, branża internetowa jest z natury międzynarodowa, a przyjaznego wsparcia potrzebują przede wszystkim prcownicy spoza Polski. Dzięki temu każdy z nich może starać się o dwumiesięczny płatny urlop regeneracyjny, wysokie dofinansowanie do kursów hobbistycznych oraz korzystać z wynajmowanych przez firmę boisk i obiektów sportowych.

 

Prezes PP Tomasz Limon i dyrektor GUP Roland Budnik honorują firmę IT – Johnny Bross

 

 Satysfakcję z osiągnięć laureatów podzielają główni organizatorzy konkursu:

  • Tomasz Limon, prezes Pracodawców Pomorza, przewodniczący kapituły konkursu, w swym wystąpieniu podkreślił, że ta, największa w woj. pomorskim organizacja biznesowa (ok. 1 000 członków), zawsze dbała o społeczną odpowiedzialność biznesu. Tegoroczni zwycięzcy konkursu są doskonałym przykładem tego, jak pracodawca może dbać o swoich pracowników, nawet w tak trudnym czasie, w jakim wszyscy się znaleźliśmy w związku z pandemią COVID-19 – Stosowane przez tegorocznych laureatów rozwiązania z pewnością warte są polecenia oraz nagrodzenia. Dodał też, że organizacja PRACODAWCY POMORZA, działająca już od 30 lat, urządza w czerwcu 2022 roku Jubileuszową Galę, na którą już dziś laureatów zaprasza. Jubileuszowe obchody rozpoczną się wcześniej –  we wrześniu br. wielkim koncertem w Filharmonii Bałtyckiej, dedykowanym służbie zdrowia, która tak ofiarnie i długotrwale walczy z covidową epidemią.
  • Roland Budnik, dyrektor Gdańskiego Urzędu Pracy zaznaczył, że aby być dobrym pracodawcą , trzeba dbać o każdego pracownika, bez względu na kraj jego pochodzenia. Wyłącznie firmy, w których kultura organizacyjna jest na wysokim poziomie, a szacunek i otwartość względem zatrudnianych osób jest codziennością, mogą uważać się za w pełni wartościowe, a także godne zaufania, tylko takie przedsiębiorstwa zasługują na tytuł Pracodawcy Przyjaznego Cudzoziemcom Dodał też, że to dzięki pracy, również cudzoziemskich pracowników, mogą rozwijać się miasta i inne jednostki samorządowe, nie mówiąc o przedsiębiorstwach.

 

Laureaci z dyrektorem Rolandem Budnikiem (pierwszy z prawej) i prezesem PP Tomaszem Limonem (pierwszy z lewej), obok wicedyrektor GUP Ewa Olszewska

Anna Kłos