fbpx

Pracodawcy Pomorza

ENenglish

Projekt STUDKANT łączy Gdańsk z Kaliningradem

 

Aleksandra Kociałkowska, członkini Pracodawców Pomorza, prezes Europejskiej Fundacji Ochrony Zabytków z siedzibą w Gdańsku, mimo zamkniętych ze wschodem granic i obostrzeń covidowych organizuje w dn. 7-8 października br. Konferencję Inaugurująca Projekt STUDKANT.

Od lokalnego do globalnego: obiekty lokalnego dziedzictwa jako atrakcje turystyczne i narzędzia transgranicznej edukacji w celu ich ochrony,  realizowanego w ramach Programu Transgranicznego Polska-Rosja 2014-2020. 

Część plenarna Konferencji odbędzie się w dniu 7 października w formie zdalnej, natomiast 8 października prezes A. Kociałkowska wszystkich zainteresowanych tematem zaprasza na spotkanie w przestrzeni otwartej na terenie ogrodu przy obiekcie Dwór Studzienka przy ul. Traugutta 94, 94 A. w godz. od 10.00 do 16.00.

Projekt STUDKANT dotyczy rewaloryzacji lokalnych obiektów zabytkowych Dworu Studzienka w Gdańsku i Północnego Skrzydła zabudowań w posiadłości Yudshen, w której mieszkał i pracował Immanuel Kant. Partnerem wiodącym projektu jest Bałtycki Uniwersytet Federalny im. Immanuela Kanta w Kaliningradzie, pozostali partnerzy po tamtej stronie to: Kaliningradzkie Obwodowe Muzeum Historii i Sztuki i Państwowa Autonomiczna Organizacja Obwodu Kaliningradzkiego „Katedra”. Po stronie polskiej partnerem jest Europejska Fundacja Ochrony Zabytków.