fbpx

Pracodawcy Pomorza

ENenglish

Inauguracja studiów Executive Offshore Wind MBA

Z przyjemnością informuję, że w dniu 25.03.2022 odbyła się inauguracja podyplomowych studiów Executive Offshore Wind MBA, prowadzonych przez Uniwersytet Morski w Gdyni w ramach działalności Centrum Morskiej Energetyki Wiatrowej. Są to drugie na świecie i pierwsze w Polsce studia MBA adresowane do sektora morskiej energetyki wiatrowej. Celem programu jest wspieranie rozwoju energetyki morskiej poprzez przygotowanie profesjonalnych, skutecznych menedżerów i liderów sektora MEW.

Patronat Honorowy nad studiami EOW MBA objęły Ambasada Brytyjska i Ambasada Królestwa Danii, Patronem Merytorycznym jest Polskie Towarzystwo Morskiej Energetyki Wiatrowej, Partnerami Branżowymi są DNV, GE Power, Inter Marine Group, Morska Agencja Gdynia, MEWO, Ørsted, Polski Rejestr Statków, RWE. Partnerami Akademickimi są University of Applied Sciences Bremerhaven i Business Academy SouthWest – uczelnie prowadzące pierwszy na świecie program MBA Offshore Wind.

Studia Executive Offshore Wind MBA spotkały się ze znacznym zainteresowaniem, obecnie prowadzimy rekrutację do kolejnej edycji programu, która rozpocznie się w październiku 2022. Pragniemy, aby podyplomowe studia Executive Offshore Wind MBA oraz przyszłe inicjatywy Centrum Morskiej Energetyki Wiatrowej UMG stały się istotnym komponentem polskiego i europejskiego ekosystemu kompetencji, innowacji i personelu energetyki morskiej

Inauguracja pierwszej edycji EOW MBA:
[WIDEO] Executive Offshore Wind MBA – Uniwersytet Morski w Gdyni wykształci menadżerów dla offshore (gospodarkamorska.pl)
Poland’s first Executive MBA program for the offshore wind sector launched – Baltic Wind
Pierwszy program Executive MBA w Polsce dla sektora Morskiej Energetyki Wiatrowej rozpoczyna się w Uniwersytecie Morskim w Gdyni | Uniwersytet Morski w Gdyni (umg.edu.pl)
https://youtu.be/8sp4kF7TBs8