fbpx

Pracodawcy Pomorza

ENenglish

Przedświąteczne spotkanie Forum Kobiet Biznesu Pracodawców Pomorza

Odbyło się ono w Hotelu Admirał, usytuowanym w historycznym centrum Gdańska, niedaleko Motławy. Zainaugurowała je koordynatorka Forum Małgorzata Lipska. Wbrew pesymistycznym nastrojom sączonym nieustannie przez polską rzeczywistość i propagandę, tematem wieczoru było jak zachować optymizm w trudnych czasach. Uczyła tego Iga Kopeć. Było to przedświąteczne spotkanie aktywujące do docenienia siebie i usunięcia psychologicznych barier mentalnych.

 

 

Warsztat budowania wartości i pewności siebie

Prowadząca rozpoczęła od nauki samopoznania siebie. W tym celu wręczyła zgromadzonym paniom rysunek koła, gdzie miały wpisać zarówno swe pozytywne (co w sobie lubię) jak negatywne (czego nie lubię), cechy, osiągnięcia, marzenia i dążenia. Po tej psychologicznej sekcji, przyszła kolej na dowartościowanie siebie i budowanie pozytywnego wizerunku. Myśli typu: Nie dam rady, i tak się nie uda, jestem do niczego – od razu znalazły się na indeksie. Uczestniczki spotkania otrzymały do wypełnienia ALFABET PEWNOŚCI SIEBIE, i polecenie, aby przy każdej jego literze wpisały swe cechy – wyłącznie pozytywne. Można było zatem być: optymistyczną, pracowitą, rozumną, sumienną, twórcza, uważną, waleczną – a na koniec zadowoloną.

Przy wypełnianiu odpowiednich pól, współpraca była jak najbardziej wskazana, co zaowocowało bliższym poznaniem się i  nawiązaniem  przyjacielskich kontaktów, także międzypokoleniowych.

– Niezależnie jak długo pracujesz w biznesie – przekonywała prowadząca – może brakować ci pewności siebie. Może odnosisz sukcesy, a jednak jest coś, co ci przeszkadza – jak kamień w bucie. Naprawdę to on tkwi w twojej głowie. Zacznij stawiać na siebie, osiągnij więcej, stresuj się mniej. Nawet porażkę możesz przekuć w sukces.

Trzeba przyznać, że na sali były kobiety, które zasady te już w życiu zastosowały. Przykładem Grażyna Paturalska, która po upadku rodzinnego biznesu, postawiła na inne swe atuty i przeniósłszy się do Sopotu, stworzyła firmę Grace Collection. Jak mówi: Jeśli wszystko się w twoim życiu skończyło i nie wiesz co dalej, to zastanów się co kochasz , a potem znajdź ludzi, którzy ci za to zapłacą. Obecnie jest projektantką mody  – ubiorów i torebek – stylistką i personal shopperką. Postawiła na indywidualność kobiet. Dopasowuje unikatowe elementy garderoby do warunków i oczekiwań klientek. Projektowane przez nią ubrania i torebki są najczęściej tylko w jednym egzemplarzu. Jest nieocenioną pomocą dla kobiet biznesu, które chcą i muszą świetnie wyglądać, nawet maja na to pieniądze, ale nie mają pomysłu jak to osiągnąć.


Anna Kłos