fbpx

Pracodawcy Pomorza

ENenglish

Ruszył nabór do II edycji programu „Sprawny Staż”

Ruszył nabór do drugiej edycji programu „Sprawny staż”, nad którym patronat objęli Pracodawcy Pomorza.

To ogólnopolski program stażowy dla studentów i absolwentów z niepełnosprawnościami realizowany z dużymi i cenionymi firmami. W pierwszej edycji przedsięwzięcia wzięli udział: Siemens Healthineers, Bayer, ERGO Hestia i IKEA. Nabór firm do drugiej edycji będzie trwał do 10 marca.

W programie mogą uczestniczyć podmioty, które realizują strategię zrównoważonego rozwoju, posiadają status dużego przedsiębiorstwa i chcą włączać osoby z niepełnosprawnościami w swoje struktury. W tym roku w programie jest miejsce dla 10 firm. Każda z nich może zgłosić po 3 miejsca stażowe.

Tak jak w poprzedniej edycji, przedsiębiorstwa samodzielnie określają wymagania wobec kandydatów w ofertach stażowych, a rekrutacją stażystów i przygotowaniem zespołów do ich przyjęcia zajmie się Fundacja Integralia. Firmy podejmą decyzję o przyjęciu stażysty na podstawie rekomendacji udzielonych przez Integralię. Staże mają formę 3–miesięcznych płatnych praktyk wakacyjnych. Uczestnicy programu otrzymają wynagrodzenie wynoszące co najmniej 4200 zł brutto za miesiąc stażu w pełnym wymiarze.

Firmy mogą zgłaszać się do programu do 10 marca 2023 r., jednak formularz zgłoszeniowy wraz z ofertami staży warto przesłać już teraz. W przypadku większej liczby chętnych przedsiębiorstw o zakwalifikowaniu zdecyduje m.in. kolejność zgłoszeń. Rekrutacja kandydatów z niepełnosprawnościami będzie prowadzona do 28 maja 2023 r.


Więcej informacji o II edycji programu „Sprawny staż” znajduje się na stronie www.sprawnystaz.pl oraz w regulaminie. Patronat nad programem objęli: Karta Różnorodności w Polsce koordynowana przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu, Pracodawcy Pomorza, Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa (AHK Polska), Uniwersytet Gdański oraz Life On Wheelz.