fbpx

Pracodawcy Pomorza

ENenglish

Forum Kobiet Biznesu gościło nowego Dyrektora Hotelu Sheraton

Grażyna Paturalska  – przewodnicząca Forum Kobiet Biznesu powinna mieć na imię Wiktoria

Grażyna Paturalska, która właśnie zainaugurowała swe przewodnictwo w Forum Kobiet Biznesu, jest wulkanem energii i optymizmu, więc właściwie bardziej pasuje do niej imię Wiktoria, czyli zwycięstwo. Jej życie nie było łatwe, ale bardzo urozmaicone. Nie urodziła się w zamożnej rodzinie,  nie wyszła za mąż za wiekowego bogacza, tylko za niezamożnego chłopaka, który zresztą nadal jest jej mężem, zdobyła zamożność i prestiżowe miejsce na drabinie społecznej, ale przeżyła też bardzo bolesne upadki i doświadczyła ludzkiej niewdzięczności, mimo to uparcie się podnosiła i traktowała jako ciekawe wyzwanie nowa kolej, a raczej koleinę losu. Optymizmem i zachwytem nad każdym następnym dniem dzieli się zarówno jako bizneswoman, właścicielka firmy Grace Collection, jak liderka Forum Kobiet.

Kobiety biorą życie (nie tylko domowe) w swoje ręce

Mimo że gościem honorowym kobiecego forum w dniu 18. października 2023 roku był niedawno mianowany dyrektor Hotelu SHERATON Mariusz Paszkiel, a Sheraton był na jej sopockiej trasie od lat, najpierw podzieliła się refleksjami dotyczącymi niedawno odbytych wyborów parlamentarnych. Podzieliła się radością z rosnącego zaangażowania się kobiet w życie polityczne kraju:

  • W poprzednich wyborach wzięło udział 19% kobiet, w tych ostatnich – 40% – stwierdziła. Serce moje rośnie, że walczymy o lepszą jakość naszego życia. Wróciła do nas energia. Ludzie masowo poszli na wybory. Wracamy do demokracji.

O kilka zdań refleksji poprosiła też o obecną na sali wiceprezes Pracodawców Pomorza Beatę Koniarską, która kandydowała do Sejmu z listy gdyńsko-słupskiej, co prawda mandatu nie zdobyła, ale jak na debiutantkę z nr 14. na liście, wypadła znakomicie, uzyskując kilka tysięcy głosów. Powiedziała ona, że do udziału w wyborach została wprawdzie namówiona, ale zdobyte doświadczenia będzie starała się wykorzystać, ponieważ do odważnych świat należy, a kobietom często tej mocy i determinacji walki brakuje. Na szczęście ostatnie wybory wykazały, że te stereotypy są już często łamane.

Gościem wieczoru – nowy dyrektor Hotelu Sheraton w Sopocie

Grażyna Paturalska przypomniała swe wcześniejsze doświadczenia ze współpracy z tą wyjątkowo atrakcyjnie usytuowana placówka gastronomiczno-hotelarską i dodała, że proponuje, aby w przyszłości Forum Kobiet Biznesu też w tym partycypowało.

Mariusz Paszkiel przedstawił swe dotychczasowe dokonania zawodowe.

Zaczynał karierę w hotelarstwie w 1998 r. w dziale bankietów hotelu Victoria działającego jeszcze pod marką Intercontinental. Następnie przeszedł do działu sprzedaży reaktywnej. Po drodze dwa lata spędził w hotelu w Wlk. Brytanii jako night auditor. W 2008 r. trafił do działu sprzedaży proaktywnej jako key account executive w Marriott Warszawa, a w 2011 r. został dyrektorem sprzedaży. W 2013 r. przeszedł na stanowisko dyrektora sprzedaży w hotelu Ossa, a po roku wrócił do Marriott Warszawa już jako dyrektor całego działu sprzedaży i marketingu. W 2017 r. został Hotelarzem Roku w kategorii Dyrektor Sprzedaży i Marketingu Hotelu Sieciowego w konkursie „Hotelarza”. W 2021 r. objął stanowisko dyrektora operacyjnego warszawskiego Marriotta, a po roku został szefem centralnych struktur sprzedażowych sieci Marriott na Polskę, odpowiadając za sprzedaż krajową i zarządzanie kluczowymi klientami w imieniu zarówno hoteli franczyzowych, jak i zarządzanych.

Zaprosił  też od razu członkinie Forum Kobiet Biznesu do współudziału w uroczystym Dniu Kobiet w 2024 roku. Wymienił też nowe inicjatywy i pomysły, które chce wdrożyć w najbliższej przyszłości.

Zaproście sztukę do domu, rozwijajcie swe pasje artystyczne

Monika Piecuch – twórczyni firmy FOORMAT – pomyślała, że współcześnie jest w Polsce sporo utalentowanych artystycznie, w tym malarsko osób, których dzieła można wykorzystać, aby upiększyć nasze mieszkania, domy czy biura. Te dzieła można przenieść  w charakterze wydruków na płótnie czy tapet do wnętrz. Jej firma oferuje też doradztwo w kwestii wyposażenia wnętrz, aby je urządzić w zgodzie z charakterem i upodobaniami użytkownika. Prowadzi też sprzedaż obrazów, oraz organizuje warsztaty malowania intuicyjnego, podczas których można odblokować w sobie zdolności i wrażliwość artystyczną

Nauczy dobrego gospodarowania pieniędzmi

Izabela Kulesza realizuje działania nazwane „Wdzięczni za obfitość”. Organizuje online szkolenia, warsztaty, webinaria dla firm i instytucji dotyczące ekonomicznego zarządzania pieniędzmi. Prowadzi też konsultacje dla par, uczące zarządzania domowym budżetem (co jak wiadomo jest jednym z głównych przyczyn konfliktów w związkach). Prowadzi też sesje treningu mentalnego (dla dorosłych, młodzieży, dzieci), w zakresie pracy nad budowaniem pewności siebie, poczucia własnej wartości, wyznaczaniem i realizacją ważnych celów życiowych.

Anna Kłos

Fot. Anna Kłos

Od prawej: Grażyna Paturalska, Tomasz Limon – prezes Pracodawców Pomorza, Mariusz Paszkiel – dyr gen. Hotelu Sheraton, Katarzyna Damer – kierownik ds. sprzedaży korporacyjnej w Hotelu Sheraton

Od prawej: Izabela Kulesza i Monika Piecuch Na I planie Beata Koniarska
W spotkaniu wzięła też udział Agnieszka Owczarczak – przewodnicząca Rady Miasta Gdańska Grażyna Paturalska