PRACODAWCY POMORZA
zapraszają na wyjątkową debatę
ROZMOWY NA SZCZYCIE
Jak zapewnić bezpieczeństwo?
Globalne zagrożenia i lokalne odpowiedzi
odbędzie się na 34, najwyższym piętrze Olivia Star,
6 marca 2025 roku, o godz. 18:00
Gdańsk, Aleja Grunwaldzka 472c
W S T Ę P
BRONISŁAW KOMOROWSKI
Historyk, działacz opozycji antykomunistycznej. W wolnej Polsce Poseł RP, Minister Obrony Narodowej w latach 2000-2001. Marszałek Sejmu RP w latach 2007-2010. W latach 2010–2015 Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej.
WŁADYSŁAW KOSINIAK-KAMYSZ
Lekarz, polityk, poseł na Sejm RP VIII, IX i X kadencji. Absolwent Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego, doktor nauk medycznych. Od 2015 roku Prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego. W latach 2011-2015 Minister Pracy i Polityki Społecznej w rządach Donalda Tuska i Ewy Kopacz. Od 2015 r. do 2023 r. Przewodniczący Klubu Parlamentarnego PSL, od 2016 roku Członek Rady Bezpieczeństwa Narodowego.13 grudnia 2023 r. powołany na urząd Wiceprezesa Rady Ministrów i Ministra Obrony Narodowej.
P R O W A D Z E N I E
WITOLD JURASZ
Dziennikarz i publicysta Onetu zajmujący się polityką zagraniczną i bezpieczeństwa. Autor książek o Rosji i Białorusi. W przeszłości dyplomata w Moskwie i chargé d’affaires RP na Białorusi. Pracował też w branży zbrojeniowej.
U C Z E S T N I C Y D E B A T Y
ANNA MARIA DYNER
Polityka Insight – Starsza analityczka ds. bezpieczeństwa i spraw wschodnich
W latach 2010-2024 pracowała w Polskim Instytucie Spraw Międzynarodowych, a wcześniej m.in. w Ośrodku Studiów Wschodnich. Jej zainteresowania badawcze obejmują obszar b. ZSRR, ze szczególnym uwzględnieniem polityki bezpieczeństwa i zagranicznej Rosji i Białorusi. Z wyróżnieniem ukończyła Instytut Nauk Politycznych oraz Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego. Jest też absolwentką programu Departamentu Stanu USA International Visitor Leadership Program. W 2008 r. otrzymała nagrodę Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia w nauce.
JAN GRABOWSKI
Członek Zarządu Polskiej Grupy Zbrojeniowej SA
Doświadczony menadżer z 20-letnią historią pracy w środowisku międzynarodowym, przede wszystkim w przemyśle obronnym. Przez ostatnie 6 lat, od 2018 r., pełnił funkcję dyrektora generalnego MBDA w Polsce, wcześniej w latach 2015-2018 odpowiadał za rynek Europy Centralnej i Wschodniej w Nexter Systems we Francji. W latach 2012-2014 pełnił funkcję dyrektora strategii i międzynarodowej współpracy przemysłowej w Bumar sp. z o.o. Jan Grabowski jest absolwentem Stosunków Międzynarodowych na Uniwersytecie Warszawskim, podyplomowych studiów z public relations i komunikacji strategicznej w Szkole Głównej Handlowej oraz studiów w Instytucie Wyższych Studiów Obrony Narodowej w Paryżu (Institut des hautes études de Defense Nationale à Paris, IHEDN).
HONORATA HENCEL
Managing Director, Boeing Poland & Ukraine
Jest doświadczoną liderką z ponad 20-letnim doświadczeniem w kierowaniu dużymi międzynarodowymi zespołami. Współpracowała z liniami lotniczymi, producentami awioniki i dostawcami oprogramowania w wysoce regulowanej branży lotniczej. Przewodniczy także europejskiemu oddziałowi Boeing Women Inspiring Leadership i jest współzałożycielką regionalnego klastra lotniczego Aviation Hub Pomerania. Jest odpowiedzialna za kształtowanie strategii i realizację programów wspierających rozwój i optymalizację biznesu Boeinga w Polsce.
Generał BOGUSŁAW PACEK
Dyrektor Muzeum Wojska Polskiego i wykładowca Uniwersytetu Jagiellońskiego
Profesor dr hab. , gen. dyw. w st. spocz, doktor honoris causa Uniwersytetu Obrony Ukrainy w Kijowie i Uniwersytetu Sił Powietrznych Ukrainy w Charkowie, były Rektor Akademii Obrony Narodowej, Komendant Główny Żandarmerii Wojskowej, Doradca Ministrów Obrony Narodowej, Zastępca Dowódcy Operacji Wojskowej UE w Czadzie i RŚA, Asystent Szefa Sztabu Generalnego WP ds. Wojsk Lądowych i Wojsk Specjalnych, Doradca NATO ds. Reformy Systemu Edukacji Wojskowej Ukrainy.
PIOTR WOJCIECHOWSKI
Prezes Zarządu WB ELECTRONICS S.A.
Wybitny inżynier, jego wynalazki zrewolucjonizowały sposób funkcjonowania wojska w Polsce. Brał udział w wielu projektach związanych z modernizacją armii, w tym w tworzeniu złożonych systemów łączności i dowodzenia. Autor ok. 100 produktów elektronicznych i informatycznych. W WB Electronics odpowiada za strategię rozwoju Spółki, finanse oraz sprzedaż.
JAROSŁAW WOLSKI
Wykładowca Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni, Ekspert niezależny
Politolog, dziennikarz, publicysta oraz cywilny analityk OSINT (open source inteligence) zajmujący się wojskiem i obronnością, specjalizujący się w broni pancernej i przeciwpancernej.
REGULAMIN UCZESTNICTWA W SPOTKANIU
1. Organizatorem spotkania są Pracodawcy Pomorza Al. Zwycięstwa 24, Gdańsk
2. Warunkiem uczestnictwa jest poprawna i imienna rejestracja w systemie Pracodawców Pomorza https://pracodawcypomorza.pl/exnt/impreza/1994
3. Z przyczyn związanych z bezpieczeństwem dopuszczamy tylko i wyłącznie rejestracje osobista – w przypadku rejestracji więcej niż jednej osoby każda z osób winna być oddzielnie zarejestrowania z imienia i nazwiska.
4. Osoby przybywające na spotkanie zostaną zweryfikowane na imiennej liście uczestników organizatora – zmiana nazwisk osób uczestniczących w spotkaniu jest ważna z przyczyn organizacyjnych i powinna być dokonana przez osobę rejestrującą się na spotkanie.
5. Liczba miejsc jest ograniczona i limitowana przez organizatora oraz zarządcę miejsca gdzie odbywa się spotkanie.
6. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo odmowy dostępu na wydarzenie osobom, które nie zostały zarejestrowane na wydarzenie lub nie spełniają warunków uczestnictwa w wydarzeniu lub swoim zachowaniem mogą zakłócić przebieg wydarzenia.
7. Wydarzenie jest bezpłatne z zastrzeżeniem pkt 8.
8. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo obciążyć zgłoszonych uczestników spotkania opłatą porządkową w wysokości 100PLN w przypadku nie pojawienia się na spotkaniu w wyznaczonym w zaproszeniu terminie oraz nieskutecznym poinformowaniu o tym fakcie organizatora, nie później niż 24 godziny przed wydarzeniem.
Informacje organizacyjne
Z przyczyn organizacyjnych (np. pojemność wind i czas wjazdu na 34 piętro) prosimy o odpowiednio wcześniejsze przybycie. Zachęcamy do zajmowania miejsc nie później niż do godz. 17:45. Po tej godzinie organizatorzy zastrzegają sobie możliwość ograniczonego dostępu do sali w której odbywa się wydarzenie.
Prosimy o parkowanie samochodów na parkingach kompleksu Olivia Centre zgodnie z poniższą mapką.
Dostępne parkingi bezpłatne od 17:00 – nr B, C, E (należy pobrać bilet parkingowy – uwaga Parking A – objęty opłatą)
Partner miejsca
Partner merytoryczny
Główny Partner Wydarzenia
Partnerzy Wydarzenia