fbpx

Pracodawcy Pomorza

ENenglish

Pracodawca Przyjazny Gdańskiej Szkole Zawodowej

Przyszedł czas szkolnictwa zawodowego

W ramach Tygodnia Zawodowca, zorganizowanego w Gdańsku w dniach 16 – 21 marca 2015, tytułem Pracodawca Przyjazny Gdańskiej Szkole Zawodowej i okolicznościową statuetką zostali wyróżnieni przedsiębiorcy i instytucje które od lat systematycznie wspierają szkolnictwo zawodowe i starają się, aby absolwenci byli jak najlepiej przygotowani do wejścia na rynek pracy.
Nominacji było łącznie 34, jednak nominowanych przez szkoły było 31 pracodawców, ponieważ troje pracodawców zostało zgłoszonych przez więcej niż jedną szkołę. Spośród nich, podzielonych na siedem branż, wyłoniono siedmioro laureatów i przyznano Grand Prix, którą otrzymały Gdańskie Zakłady Teleelektroniczne „TELKOM-TELMOR” (zwyciężyły także w kategorii firm elektryczno-elektronicznych).

– Spotykamy się, by podziękować tym wszystkim, dzięki którym gdańskie szkoły zawodowe mogą kształcić w nowoczesnych warunkach – podkreślał zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej Piotr Kowalczuk, który pełnił rolę gospodarza uroczystości i wręczał statuetki wyróżnionym, dziękując jednocześnie wszystkim nominowanym za systematyczną współpracę z gdańskimi szkołami.

Oto firmy, które otrzymały statuetki w siedmiu branżach:

IMG_4015

Fot. 4015 Branża administracyjno- usługowa: Grupa LOTOS SA

IMG_4018Fot. 4018 Branża budowlana: KNAUF Sp. z o.o.

IMG_4021Fot. 4021 Branża elektryczno-elektroniczna: Gdańskie Zakłady Teleelektroniczne „TELKOM-TELMOR”

IMG_4025Fot. 4025 Branża mechaniczna i górniczo-hutnicza: PUH „Zdunek” Sp. z o.o.

IMG_4030Fot. 4030 Branża rolniczo-leśna z ochroną środowiska: SAUR NEPTUN GDAŃSK SA

IMG_4035

Fot. 4035 Branża artystyczna: Pomorska Izba Rzemieślnicza Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Gdańsku

IMG_4038

4038 Grand Prix – Telkom-Telmor

Grzegorz Pellowski, odbierający statuetkę w imieniu Pomorskiej Izby Rzemieślniczej MiŚP wyraził rozgoryczenie środowiska wynikające z traktowania w Polsce przez lata szkolnictwa zawodowego jako gorszej odmiany edukacji, lekceważenia go. Dopiero polityka Unii Europejskiej niejako wymusiła przywrócenie temu rodzajowi edukacji właściwej rangi. Okazał też zadowolenie z nagrodzenia przedsiębiorstw i instytucji (po raz pierwszy od wielu lat), bo choć to laur honorowy i symboliczny, ma wielkie znaczenie w kategorii moralno-psychologicznej.

Anna Kłos