fbpx

Pracodawcy Pomorza

ENenglish

Analiza potencjału kompetencji menedżerskich – 15.11.2017

PP+UG

„Pracodawcy Pomorza” wspólnie z Wydziałem Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego

serdecznie zapraszają na warsztaty

Analiza potencjału kompetencji menedżerskich

15 listopada br., godz. 9:00

siedziba „Pracodawców Pomorza”, Al. Zwycięstwa 24, Gdańsk

Zapraszamy na warsztat:

  • Osoby zarządzające, chcące zweryfikować swój potencjał menedżerski i sprawdzić na ile obecne stosowane przez nich metody i techniki zarządzania zasobami ludzkimi są wystarczające
  • Menedżerów chcących wzmocnić swoje kompetencje menedżerskie

Cel: 

  • Wyjaśnienie i prezentacja podstawowych założeń skutecznego kierowania zespołami pracowniczymi we współczesnej organizacji
  • Autoocena własnych elementów potencjału kierowniczego
  • Uświadomienie swoich mocnych i słabych stron potencjału kierowniczego

Metoda:

  • Prezentacja wprowadzająca
  • Aktywne warsztaty praktyczne (samoocena i testy diagnozy własnych zachowań kierowniczych)
  • Grupowe i indywidualne konsultacje

Program zajęć:

  1. Prezentacja koncepcji współczesnego HR i roli kierownika (1 godz.) :
  • Współczesne koncepcje kierowania zespołami pracowniczymi
  • Szanse i zagrożenia wdrażania modelu zarządzania kapitałem ludzkim w organizacjach
  • Profil kompetencyjny efektywnego menedżera
  1. Testy autodiagnozy kompetencji kierowniczych (1 godz.)
  • Rozpoznanie własnego stylu kierowania
  • Diagnoza indywidualnych postaw w sytuacji konfliktu w zespole
  • Ocena ról grupowych podległych pracowników i właściwe aktywizowanie pracowników do pracy
  1. Interpretacja i omówienie wyników części diagnostycznej (1 godz.)
  • Dyskusja i networking grupowy
  • Indywidualne konsultacje

Osoby prowadzące:

Prof. UG dr hab. Tomasz Kawka – Absolwent Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu, wydział Zarządzania i Informatyki, specjalizacja Zarządzanie Zasobami Ludzkimi. Od 1997 do 2016 adiunkt w Katedrze Zarządzania Kadrami na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Na tej uczelni obronił doktorat w 2004 pt. Wartościowanie pracy jako narzędzie funkcji personalnej, a w 2016 uzyskał stopień dra nauk ekonomicznych w dziedzinie zarządzania. Autor ponad 60 publikacji z zakresu zarządzania kapitałem ludzkim, motywowania, wynagrodzeń, nowej gospodarki czy zarządzania w sporcie, a w tym m. in. monografii „Wynagrodzenia w organizacjach nowej gospodarki. Uwarunkowania. Funkcje. Konfiguracja”. Od 2016 roku pracuje również na stanowisku prof. UG w Instytucie Organizacji i Zarządzania na Uniwersytecie Gdańskim. Dr hab. Tomasz Kawka był w latach 2007 – 2014 kierownikiem studiów podyplomowych „Nowoczesne Zarządzanie Zasobami Ludzkimi” na UE we Wrocławiu, oraz „ZZL dla pracowników działu HR” dedykowanych KGHM Polska Miedź S.A. w Lubinie. 

Głównym obszarem zainteresowań prof. T. Kawki są systemy motywowania materialnego, przeobrażenia cywilizacyjne nowej gospodarki w zakresie kapitału ludzkiego, funkcja personalna w obszarze zarządzania organizacjami sportowymi czy komunikacja społeczna. Na stałe współpracuje jako doradca i specjalista w zakresie zarządzania kapitałem ludzkim z ponad 20 organizacjami naukowo – szkoleniowymi, takimi jak m.in. Akademia Trenerska przy Instytucie Sportu w Warszawie, OTREK Training and Consulting Sp. z o.o. we Wrocławiu, Instytut Analiz Rynku Pracy w Warszawie, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Technische Akademie Wuppertal, czy Zespół Młodych Naukowców przy Komitecie Nauk o Pracy i Polityce Społecznej Polskiej Akademii Nauk. Jest aktywnym i czynnym konsultantem w zakresie rozwiązań HR w praktyce. Przeprowadził ponad 30 autorskich wdrożeń w organizacjach i instytucjach systemów motywowania, wynagrodzeń czy oceny pracowniczej. 
Dziedziną zainteresowań pozazawodowych jest sport, piłka nożna, a w szczególności jej aktywne uprawianie, europejskie kino, polska literatura oraz tematyka II wojny światowej.

Prof. UG dr hab. Piotr Wróbel – od 1999 roku pracownik Uniwersytetu Gdańskiego w Instytucie Organizacji i Zarządzania. W swojej pracy koncentruje się na zagadnieniach fuzji i przejęć, zarządzania zmianami, zarządzania wiedzą. W ostatnim okresie bada wpływ wykorzystania nowych technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT) na organizacje. Autor ponad 50 publikacji z zakresu zarządzania. Trener prowadzący szkolenia dla firm oraz w ramach studiów Executive Master of Business Administration.

Od kilkunastu lat jest czynnym konsultantem pracując dla firm, samorządów i administracji rządowej. Realizowane projekty związane są m.in. z tworzeniem strategii rozwoju, restrukturyzacją, usprawnianiem procesów, partnerstwem publiczno-prywatnym. W wolnej chwili wędruje po górach oraz fotografuje.

Wszystkich zainteresowanych udziałem w spotkaniu prosimy o rejestrację