Szanowni Państwo,
w imieniu Przewodniczącej Forum Kobiet Biznesu Pani Elżbiety Hass-Darnowskiej oraz Przewodniczącego Forum Honorowych Członków „Pracodawców Pomorza” Pana Jana Klapkowskiego serdecznie zapraszamy w dn. 3.12 br. (środa) o godz. 13.00 na spotkanie do Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego.
Zbiórka w foyer Teatru.
Prof. Jerzy Limon, Dyrektor Teatru zaprezentuje teatr oraz przedstawi program i najważniejsze wydarzenia odbywające się w teatrze. Uczestnicy spotkania będą mieli okazję zajrzeć za kulisy oraz przyjrzeć się teatralnej scenografii. Spotkanie będzie niebywałą okazją do zapoznania się z działalnością teatru oraz z międzynarodowym wydarzeniem teatralnym, jakim jest Festiwal Szekspirowski.
To instytucja kultury założona wspólnie przez Urząd Miasta Gdańska, Urząd Marszałkowski Woj. Pomorskiego i Fundację Theatrum Gedanense prowadzi szeroko zakrojoną działalność artystyczną i edukacyjną. Instytucja jest również realizatorem inwestycji budowy siedziby GTS. Celem działalności instytucji jest kreacja działań artystycznych oraz tworzenie, prezentacja i upowszechnianie kultury teatralnej. Kolejnym, nie mniej ważnym elementem działalności Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego jest promocja młodych artystów, wspieranie rozwoju twórczości i talentów teatralnych oraz edukacja teatralna dzieci, młodzieży i nauczycieli. Największym, corocznie organizowanym przez instytucję międzynarodowym wydarzeniem teatralnym jest Festiwal Szekspirowski / Gdańsk Shakespeare Festival w Gdańsku, którego historia sięga 1993 roku. Gdański Teatr Szekspirowski kontynuuje działalność edukacyjną zapoczątkowaną w 1999 roku przez Fundację Theatrum Gedanense. Obecnie, realizowany jest kompleksowy program edukacyjny doskonalący nauczycieli w zakresie pedagogiki teatralnej, którym zostali objęci zarówno nauczyciele z Trójmiasta jak i z miast regionu województwa pomorskiego. Realizowane są również projekty edukacyjne dla młodzieży szkolnej i akademickiej.
Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego – niezwykły obiekt teatralny, zaprojektowany przez architekta Renato Rizzi, profesora Akademii Sztuk Pięknych w Wenecji, z pewnością spełni – a nawet wyprzedzi – oczekiwania współczesnych twórców teatralnych. Gdański Teatr Szekspirowski został wyposażony w nowatorskie i unikatowe rozwiązania z zakresu technologii scenicznych – otwierany dach, chowaną w podłogę scenę i „ruchomą” widownię, sprawiają, że jedna scena zawiera w sobie trzy: klasyczną włoską „pudełkową”, elżbietańską oraz centralną – arenę.
Wszystkich zainteresowanych udziałem w tym ciekawym spotkaniu prosimy o potwierdzenie swojej obecności poprzez poniższy link