W imieniu Pracodawców Pomorza, Szpitala Wojewódzkiego Copernicus, Grupy Luxmed oraz Fundacji Theatrum Gedanense zapraszamy na wyjątkowe spotkanie podczas którego
dla ciała – podzielimy się z uczestnikami informacjami o profilaktyce medycznej
dla ducha – porozmawiamy o kulturze zwiedzając ciekawe miejsca
Spotkanie odbędzie się w Teatrze w Oknie
na ul. Długiej 50/51 w Gdańsku w dniu 22 września o godz. 14:00.
O zdrowiu,
czyli o „krótkiej ścieżce usług medycznych” dla tych co nie mogą czekać na publiczne usługi z przyczyn zdrowotnych.
– przedstawienie alternatywy dla powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego finansowanego w ramach NFZ oraz korzyści wynikających z posiadania nowego rozwiązania przygotowanego przez Luxmed.
O kulturze,
Czyli zwiedzanie wystawy – „Pochwała szaleństwa” oraz biblioteki prof. Jerzego Limona.
Wystawa przygotowana przez Fundację Theatrum Gedanense we współpracy z Gdańskim Teatrem Szekspirowskim przedstawia historię Fundacji od momentu rozpoczęcia działalności w 1991 roku do szczęśliwego finału – otwarcia Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego w 2014 roku, a także naszą dalszą działalność w latach 2014–2021 związaną ze współpracą z GTS. Na wystawie pokazujemy najważniejsze historyczne momenty i wydarzenia artystyczne – z Festiwalem Szekspirowskim na czele, realizowane wspólnie z GTS projekty artystyczne i edukacyjne, a także naszą najmniejszą scenę – Teatr w Oknie – pierwszą scenę GTS
Biblioteka Profesora Jerzego Limona w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim powstała w przestrzeni, w której wykopaliska archeologiczne i badania dendrochronologiczne potwierdziły istnienie Szkoły Fechtunku ok. 1635 roku. Było to pierwszy teatr publiczny w Polsce, funkcjonował w Gdańsku przez blisko 200 lat, goszcząc m.in. trupy wędrowne aktorów angielskich. Zbiór dzieł biblioteki liczy obecnie ok. 3200 woluminów o interdyscyplinarnym charakterze. Księgozbiór składa się przede wszystkim z pozycji polsko i anglojęzycznych, choć znajdują się w nim również publikacje w języku niemieckim, rosyjskim czy greckim. Pozycje zgromadzone w Bibliotece podzielone zostały na następujące działy: kultura renesansu, kultura Wysp Brytyjskich, humanistyka, historia, filozofia, teoria teatru i sztuk performatywnych, językoznawstwo, literaturoznawstwo, sztuka i architektura, teoria sztuki, kultura audiowizualna, dramat, poezja i proza, a także Gdańsk i Pomorze.
Miejsce – Teatr w Oknie
Teatrze w Oknie to unikatowa, najmniejsza scena Trójmiasta, gdzie aktorzy grają w oknach do widowni zgromadzonej na ulicy Długiej w Gdańsku. Teatr w Oknie powstał jako pierwsza scena Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego w 2009r i jest niezwykłym miejscem działań teatralnych, artystycznych i edukacyjnych. W najbliższym czasie Teatr zaprasza w dniach 16, 17, 18 września na spektakle teatru jednego aktora.
Wstęp wolny
Wymagana rejestracja