fbpx

Pracodawcy Pomorza

ENenglish

Spotkanie z Mistrzami – 9.11.2017

 

PP+PSIG

Sekcja Edukacji i Coachingu, Forum Zarządzania i HR „Pracodawców Pomorza” oraz Polsko-Szwedzka Izba Gospodarcza serdecznie zapraszają na

Spotkanie z Mistrzami

09.11.2017r. (czwartek), godz. 14.00, siedziba „Pracodawców Pomorza”


Zapraszamy na spotkanie z Prof. Ryszardem Horodeckim i Prof. Pawłem Horodeckim, którzy zapoznają nas z zagadnieniem fizyki kwantowej, opowiedzą o tym na ile powinniśmy z niej wiedzieć na co dzień?

We wrześniu miała miejsce w Sopocie konferencja, w której wzięło udział kilkudziesięciu fizyków ze Szwecji, o czym debatowano?

I jak to się dzieje, że pasji naukowej towarzyszy fascynacja poezją?


Gościem będzie również radca minister Ambasady Szwecji w Warszawie Pan Ulrik Tideström, który otworzy spotkanie.


Prof. Ryszard Horodecki

Profesor zwyczajny  w Instytucie Fizyki Teoretycznej i Astrofizyki UG, dyrektor Krajowego Centrum Informatyki Kwantowej UG. Zajmuje się informatyką kwantową, m.in. własnościami kwantowych stanów splątanych oraz ich zastosowaniem do przetwarzania informacji kwantowej. W 1997 w pracy opublikowanej wspólnie z synami Michałem i Pawłem wykazał istnienie związanych stanów splątanych (bound entangled states), których nie da się przekształcić w stany maksymalnie splątane. Członek korespondent Polskiej Akademii Nauk, laureat Nagrody Fundacji na rzecz Nauki Polskiej w dziedzinie nauk ścisłych oraz Nagrody Miasta Gdańska im. J. Heweliusza a także w 2011 prestiżowego grantu europejskiego ERC Advanced Grant, jako jednego z trzech dotychczas przyznanych na badania w Polsce. Odznaczony Krzyżem  Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski i Medalem Komisji Edukacji Narodowej. Ryszard Horodecki tworzy też utwory poetyckie, publikowane m. in. w „Tygodniku Powszechnym” i „W Drodze”. Zostały one wydane również w formie tomików:  Sum ergo cogito i Arras z Andromedy.


Prof. Paweł Horodecki

Profesor zwyczajny na Wydziale Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej Politechniki Gdańskiej. Zajmuje się kwantową teorią informacji, fundamentami mechaniki kwantowej oraz teoriami post-kwantowymi. Twórca koncepcji kwantowych bitów prywatnych, które wraz z braćmi Michałem i Karolem oraz Jonathanem Oppenheimem zastosował w teorii kwantowej kryptografii.


Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Wszystkich zainteresowanych uczestnictwem prosimy o rejestrację.