Kancelaria prawna RYCAK Kancelaria Prawa Pracy i HR
oraz Pracodawcy Pomorza
serdecznie zapraszają do wzięcia udziału
w bezpłatnym szkoleniu nt.
Obowiązki pracodawców
w związku z wejściem ustawy o ochronie sygnalistów
Webinarium na platformie Clickmeeting
18 czerwca br., godz. 10.30-12.00
Agenda spotkania
Podczas spotkania dowiesz się m. in.:
- W jakim terminie może wejść w życie od dawna oczekiwana ustawa o ochronie sygnalistów.
- Jakie firmy będą zobowiązane do stosowania ustawy.
- O 12 obowiązkach podmiotów prawnych wynikających z ustawy o ochronie sygnalistów.
- W jaki sposób pracodawcy powinni przygotować procedurę zgłoszeń wewnętrznych.
- Kim jest sygnalista, czyli kto może zgłaszać naruszenia.
- Jakie naruszenia prawa mogą podlegać zgłoszeniom na podstawie ustawy.
- Na czym polega ochrona sygnalistów i jakie są jej środki.
- W jaki sposób sygnaliści mogą dokonywać zgłoszeń i jakie są rodzaje zgłoszeń.
- Dobre praktyki w zakresie wyboru sposobów (kanałów) dokonywania zgłoszeń.
- Jak prowadzić rejestr zgłoszeń.
- Narzędzia wspierające w obsłudze zgłoszeń sygnalistów i czy warto z nich korzystać..
Szkolenie poprowadzi adw. dr Artur Rycak oraz r. pr. dr Karol Kulig
O Kancelarii
Rycak Kancelaria Prawa Pracy i HR prowadzi obsługę prawną podmiotów gospodarczych, w tym korporacji międzynarodowych oraz instytucji publicznych w zakresie prawa pracy, prawa ubezpieczeń społecznych, sporów sądowych, compliance i różnych obszarów HR. Pracują z nami prawnicy specjalizujący się w prawie pracy i sporach sądowych oraz specjaliści HR, w tym profesorowie prawa renomowanych uczelni publicznych.
Kancelaria zajmuje się reprezentowaniem klientów w sporach sądowych, doradztwem w indywidualnym i zbiorowym prawie pracy, opieką nad relacjami ze związkami zawodowymi, prowadzi wewnętrzne postępowania wyjaśniające, negocjacje i szkolenia, sporządza opinie prawne.
Kancelaria zajmuje się przygotowaniem i wdrożeniem kompleksowego systemu zgłoszeń wewnętrznych dla swoich klientów.
Adw. dr Artur Rycak
Adwokat, doktor nauk prawnych, prawnik procesowy i obszaru HR, właściciel i prawnik zarządzający w kancelarii prawnej Rycak Kancelaria Prawa Pracy i HR, doradza zarządom i departamentom prawnym oraz HR największych polskich i międzynarodowych spółek i korporacji w sporach sądowych, compliance oraz w ramach doradztwa z zakresu prawa pracy. W latach 2000-2016 sędzia i asesor orzekający m.in. w sądach pracy i ubezpieczeń społecznych w okręgu lubelskim, warszawskim i warszawsko-praskim. Posiada ponad 27-letnie doświadczenie w prowadzeniu sporów sądowych m.in. w sprawach z zakresu prawa pracy, jako sędzia i adwokat rozpoznał lub przeprowadził ponad 2.500 spraw sądowych przed sądami wszystkich instancji. W latach 1996-2006 pracownik naukowo-dydaktyczny w Katedrze Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, , prelegent na wielu międzynarodowych i ogólnopolskich konferencjach naukowych, od 2009 r. wykładowca w Uczelni Łazarskiego w Warszawie, wykładowca i kierownik studiów podyplomowych „Prawo energetyczne i zarządzanie przedsiębiorstwami energetycznymi” oraz studiów podyplomowych „Prawo podatkowe” w Uczelni Łazarskiego. Autor i redaktor naukowy kilkudziesięciu publikacji z zakresu prawa pracy oraz sporów sądowych. Posiada bogate doświadczenie w prowadzeniu szkoleń z zakresu prawa pracy, procedury sądowej i compliance, w tym dla członków zarządów spółek, szefów działów kadr i HR, sędziów, radców prawnych, dyrektorów i pracowników sądów, aplikantów adwokackich, aplikantów radcowskich, asystentów sędziów i referendarzy sądowych oraz ponad 3000 godzin szkoleń i zajęć akademickich.
R.pr. dr Karol Kulig
radca prawny, doktor nauk prawnych, specjalista w zakresie prawa pracy, współtwórca i współwłaściciel marki „SygnaApp” – systemu do obsługi zgłoszeń sygnalistów; od ponad 10 lat świadczy usługi prawne dla biznesu oraz sektora publicznego; szkoleniowiec i wykładowca, w tym na aplikacji radcowskiej; autor komentarzy, monografii, artykułów naukowych i popularnonaukowych z zakresu indywidualnego i zbiorowego prawa pracy; konsultant czasopism prawniczych.
Spotkanie bezpłatne
Wymagana rejestracja
Osoby zarejestrowane otrzymają link dostępowy dzień przed wydarzeniem.