„Pracodawcy Pomorza” serdecznie zapraszają na
KONCERT Pauliny Martini
PRZEBOJE MUZYKI FILMOWEJ
Najpiękniejsze melodie światowego kina XX w. Kompozycje z filmów m.in. Malena, Misja, Ojciec chrzestny, Hallo Szpicbródka, Noce i dnie, Czarny Orfeusz, Love story…
Muzyczna uczta dla miłośników dobrego kina i pięknej muzyki filmowej.
Paulina Martini – Pianistka i śpiewaczka – od dzieciństwa na scenie. Kształciła się w Polsce (Akademia Muzyczna w Gdańsku), Monaco (Teresa Żylis-Gara), Rosji (Akademia Młodych Śpiewaków w Teatrze Maryjskim w St Petersburgu) oraz we Włoszech (Raimundo Mettre). Talenty muzyczne odziedziczyła po Babci i Mamie. Poliglotka, swobodnie porozumiewająca się 4 językami. Uwielbia otoczenie natury: jej barwy i dźwięki naładowują jej organizm energią, której niewyczerpane pokłady zauważa się od pierwszego utworu w jej wykonaniu. Wielka miłośniczka Tatr – w trakcie zdobywania ich korony. Sama projektuje swoje koncertowe suknie oraz dba o swój wizerunek sceniczny.
Po kilkunastu latach w roli pianistki i od 15 lat na scenie w roli śpiewaczki ma szczęście spotykać na swojej drodze wielkie osobowości muzyczne. Wśród Artystów mających największy wpływ na jej rozwój są Elena Obraztsova, Teresa Żylis-Gara, Larissa Gergieva, Kaziemierz Kord, Raimundo Mettre, Grzegorz Chrapkiewicz, Anatoly Kuznetsov, Aleksandra Mozgiel, Tomasz Krezymon, Jan Freicher. Dwukrotnie otrzymała stypendium kulturalne Ministerstwa Kultury I Dziedzictwa Narodowego w tym prestiżowe stypendium Młoda Polska oraz również dwukrotnie była stypendystką Prezydenta Miasta Gdańska.
Niezwykle kreatywna w muzyce – wykorzystuje swój ciepły, mocny głos sopranowy w szerokim spektrum możliwości, jakie dało jej gruntowne muzyczne wykształcenie oraz długoletnie międzynarodowe doświadczenie sceniczne. Pragnie być „muzykiem totalnym”, nie pozwalając sobie na ograniczenia wynikające z jednego tylko gatunku muzycznego czy repertuarowego. Nie boi się eksperymentowania swoim głosem oraz różnymi gatunkami muzycznymi, swobodnie czuje się zarówno w muzyce wczesnego baroku jak i jazzu. Koncertowała w Polsce, Niemczech, Słowacji, Szwajcarii, Włoszech, Rosji, Norwegii, Szwecji, Finlandii, Hiszpanii.
Piotr Dudek – Perkusista, muzyk sesyjny, pedagog. Uczeń Mirosława Żyty. Na scenie trójmiejskiej współpracował z wieloma muzykami, m.in Emilem Kowalskim, Big Bandem Jana Konopa, zespołem KANCELARYA. Koncertował m.in z Ewą Bem, Grażyną Łobaszewską, Ewa Urygą. Fascynat muzyki big bandowej i awangardowej.
Jan Freicher – Pianista wibrafonista kompozytor i aranżer Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach na kierunkach instrumentalnym oraz kompozycji i aranżacji. W roku 2007 ukończył studia mistrzowskie na Hochschule für Musik w Norymberdze, w klasie amerykańskiego kompozytora Billa Molenhofa. W roku 2011 uzyskał stopień doktora sztuk muzycznych na Akademii Muzycznej im. I.J Paderwskiego w Poznaniu. Od roku 2011 wykłada na Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Jest laureatem licznych międzynarodowych konkursów, w tym zdobywcą I miejsca w konkursie kompozytorskim G.B. Pergolesiego we Włoszech, I miejsca w konkursie aranżacji Duke’a Ellingtona w Niemczech, a ponadto jest laureatem Grand Prix festiwalu Jazz Nad Odrą.
Jan Freicher jest autorem ponad piędziesięciu kompozycji o zróżnicowanej fakturze (kompozycje solowe, kameralne, symfoniczne, na big-band oraz na chór). Pisał muzykę do produkcji filmowych oraz teatralnych, a także piosenki o charakterze rozrywkowym i kabaretowym. Współpracował m.in. z Państwową Wyższą Szkołą Filmową Telewizyjną i Teatralną w Łodzi, teatrem ITP w Lublinie, Teatro Panoptikum w Winterthurze w Szwajcarii. W swoim dorobku artystycznym posiada 16 nagranych płyt, a także pozycję nutową wydaną przez amerykańskie wydawnictwo HoneyRock. Prowadzi własne zespoły Fourth Floor oraz Symphonic Fusion, współpracuje ponadto z wieloma innymi zespołami oraz wokalistami. Występował na licznych międzynarodowych festiwalach, m.in.: Vibraphonie Zürich, Jazzwelten Dresden, Bayerisches Jazzweekend, Jazztage Görlitz, International de Musique Universitaire Belfort, Jazz Forum Festival, Warsaw Gospel Days, Bielska Zadymka Jazzowa, Vena Music Festival, Drum Fest, Summer Jazz Festival Pinneberg. Prowadzi aktywne życie koncertowe, występując w takich krajach, jak: Polska, Niemcy, Szwajcaria, Holandia, Belgia, Czechy, Francja, Włochy, Łotwa, Estonia.
Marcin Grabowski – Muzyk instrumentalista (kontrabas, gitara basowa) związany głównie ze środowiskiem jazzowym, choć współpracujący z artystami poruszającymi się w różnych nurtach muzycznych (m.in. swing, latin, country, blues, folk, jazz, pop, rock, funky, soul,).
Do dorobku artystycznego należy zaliczyć kilkadziesiąt koncertów i występów festiwalowych w kraju i zagranicą: Jazz Jamboree, Jazz Forum Festiwal, Summer Jazz Festiwal w Pinneberg Niemcy, Festiwal International de Musique Universitaire w Belfort Francja, Klucz do Kariery, Rawa Blues Festiwal, Pomorska Jesień Jazzowa, Olsztyńskie Noce Bluesowe, Festiwal Big Bandowy w Nowym Tomyślu, Bydgoski Festiwal Bigbandowy. Wygrane festiwale jazzowe z zespołem Elektryfikator: I miejsce na Krokus Jazz Festiwal w Jeleniej Górze, I miejsce na Festiwalu Jazzowym w Olsztynie, udział w ścisłym finale Bielskiej Zadymki Jazzowej oraz Festiwalu Jazz nad Odrą; Wygrane festiwale z zespołem Fourth Floor : I miejsce na festiwalu Jazz nad Odrą, I miejsce na festiwalu Pomorska Jesień jazzowa, finalista Bielskiej Zadymki Jazzowej oraz Krokus Jazz Festiwalu w Jeleniej Górze.
Ponadto występy w klubach jazzowych m.in. Cotton Club (Hamburg), Blue Note (Poznaniu), Tygmont, Hybrydy (Warszawa), Loft, Krakauer Hous (Norymberga) oraz mnóstwo koncertów i występów w całej Europie.
Współpracował z takimi wykonawcami jak Adam Wendt, Maciej Sikała, Bogdan Hołownia, Karol Szymanowski, Cezary Konrad, Marcin Gawdzis, Piotr Biskupski, Andrzej Zubek, Piotr Wrombel, Paweł Winiszewski, Tobiasz Staniszewski, Grzegorz Daroń, Tomasz Pacanowski, Rafał Prynkiewicz, Paweł Pełczyński, Radosław Szarek, Jan Freicher, Dominik Rosłon, Jakub Kujawa, Marek Marszałek, Jakub Marszałek, Sławek Wierzcholski, Mateusz Qrek i in. Artysta posiada duże doświadczenie studyjne ( płyty, materiały promocyjne, muzyka filmowa, koncerty radiowe). Inną formą jego działalności jest praca pedagogiczna: nauka gry na gitarze basowej, kontrabasie, prowadzenie warsztatów jazzowych oraz praca z sekcją rytmiczną w big bandzie.
SCENA TEATRALNA NOT W GDAŃSKU
RAJSKA 6
DATA: 08.05.2015 r. GODZINA: 19:00
BILETY W CENIE: 80/65/50 ZŁ./OS.
DO NABYCIA NA STRONIE WWW.KUPBILECIK.PL
ORAZ W KASIE NOT I W BIURZE GANESA
TEL.: 58 768 58 26
W INTERNECIE: www.kupbilecik.pl / biuro@ganesa.pl
U organizatora: Instytut Rozwoju Personalnego GANESA
Adres: ul. Chmielna 26, pok. 301
e-mail: biuro@ganesa.pl Tel.: 58 768 58 26