fbpx

Pracodawcy Pomorza

ENenglish

Pomorski Gryfy Gospodarczy 2018 – zaproszenie do konkursu

 

 

 

 

 

 

 

Zapraszamy pomorskich przedsiębiorców do udziału w konkursie o nagrodę Gryfa Gospodarczego 2018. Konkurs wyłoni kolejnych liderów biznesu na Pomorzu!

Gryf Gospodarczy jest jedną z najbardziej cenionych regionalnych nagród, przyznawaną wspólnie przez organizacje samorządu gospodarczego i marszałka województwa pomorskiego. To szansa na zdobycie jednego z najbardziej prestiżowych wyróżnień dla pomorskich przedsiębiorstw.

Do konkursu można zgłaszać się do 31 maja 2018 r. Udział w konkursie jest bezpłatny. Zwycięzców poznamy we wrześniu podczas Gali Finałowej.


Nowe kategorie konkursowe


Tegoroczna, 19. edycja Gryfa Gospodarczego wprowadza sporo nowości: przede wszystkim pojawiają się nowe kategorie konkursowe, które odzwierciedlają najważniejsze dla gospodarki regionu obszary rozwojowe.  Po raz pierwszy konkurs łączy kilka ważnych inicjatyw gospodarczych, umożliwiając wyróżnienie także tych podmiotów, które budują otoczenie biznesu i wpływają na rozwój przedsiębiorczości w regionie. Ważne miejsce w tegorocznej edycji zajmuje edukacja biznesowa, stąd pojawiły się również kategorie umożliwiające nagrodzenie organizacji wspierających uczniów i studentów stawiających pierwsze kroki w biznesie.

W tym roku konkurs rozstrzygany jest w kategoriach:

  •  Lider innowacji – nagradzane będą firmy wprowadzające na rynek innowacyjne usługi i produkty, przyczyniające się do rozwoju inteligentnych specjalizacji Pomorza.
  •  Lider eksportu – skierowana jest do przedsiębiorstw, które prowadzą i konsekwentnie rozszerzają działalność eksportową, a pod uwagę brane będą nie tylko wielkość eksportu, a przede wszystkim konsekwentne rozszerzanie rynków zbytu.
  •  Lider inwestycji – skierowana jest do przedsiębiorstw, których działalność inwestycyjna wyróżnia odwaga podejmowanych decyzji inwestycyjnych, zwłaszcza ich wpływ na rozwój gospodarczy otoczenia.
  •  Lider odpowiedzialność społecznej – skierowana jest do przedsiębiorstw, które są zaangażowane m.in. w działalność na rzecz rozwoju społeczności lokalnej, wspierają i wdrażają działania na rzecz ochrony środowiska, zwłaszcza takie, które maja pozytywny wpływ na otoczenie firmy.
  • Pomorski start-up – skierowana jest do przedsiębiorstw, które funkcjonują nie dłużej niż 5 lat i wyróżniają się nowatorskim pomysłem, stabilnym źródłem finansowania, społeczną i biznesową wartością start-up’a.
  • Lider kształcenia zawodowego – skierowana jest do pracodawców, którzy angażują się i aktywnie wspierają kształcenie zawodowe uczniów podejmując współpracę ze szkołami zawodowymi z województwa pomorskiego.
  • Lider przedsiębiorczości młodzieżowej – skierowana jest do osób lub podmiotów, które organizują oraz wspierają przedsiębiorczość młodzieżową, w środowiskach akademickich, szkolnych. Nagradzane będą takie działania, które sprzyjają rozwojowi kompetencji młodzieży w zakresie przedsiębiorczości, poprzez naukę, zabawę lub bezpośrednie działanie. 

Kapituła konkursu przyzna też statuetkę Gryfa Gospodarczego w kategorii Gmina przyjazna przedsiębiorcom – konkursie prowadzonym z sukcesem od kilku lat przez Regionalną Izbę Gospodarczą Pomorza, od tego roku połączonym z konkursem Gryf Gospodarczy. Media i instytucje patronujące konkursowi dodatkowo przyznają jednemu z finalistów Gryfa Medialnego.

Partnerem merytorycznym konkursu została w tym roku jedna z wiodących na świecie firm doradczych PWC, która współtworzyła nowe zasady zgłoszenia i będzie przygotowywała rekomendacje dla komisji konkursowej.

Zgłoszenia przyjmowane są do 31 maja 2018 r. w wersji elektronicznej na adres: PRP@pomorskie.eu z dopiskiem w tytule „Zgłoszenie uczestnictwa – Gryf Gospodarczy 2018″. Każde przedsiębiorstwo może się zgłosić do maksymalnie 2 kategorii.

Oprócz wypełnionego uproszczonego formularza zgłoszenia, należy przesłać podpisane i zeskanowane oświadczenie uczestnika konkursu. W konkursie mogą brać udział także finaliści i laureaci poprzednich edycji.

Uroczysta gala wręczenia nagród odbędzie się 21 września 2018 r. Organizacja konkursu jest możliwa dzięki wsparciu finansowemu mBanku S.A. – głównego sponsora konkursu, a także Olivii Business Centre – partnera strategicznego.


Informacje szczegółowe i zgłoszenia: www.gryfgospodarczy.pl