fbpx

Pracodawcy Pomorza

ENenglish

[Ankieta] Badanie – łączenie aktywności zawodowej ze sprawowaniem opieki nad bliskimi niesamodzielnymi.

Szanowni Państwo,

zapraszamy do udziału w badaniu dotyczącym łączenia pracy zawodowej ze sprawowaniem opieki nad bliskim niesamodzielnym. Jest to projekt pilotażowy, który rozpoczęliśmy 10 października w ramach Gdańskich Dni Seniora na debacie pracodawców. Jej organizatorami byli: Miasto Gdańsk, Pracodawcy Pomorza, Fundacja Hospicyjna oraz Pomorska Izba Rzemieślnicza Małych i Średnich Przedsiębiorstw.

Relacja z debaty: https://www.youtube.com/watch?v=edRG42-U9NA&t=55s

Badanie jest prowadzone wśród pracowników. Na wskazany adres mailowy otrzymują Państwo link do ankiety wraz z informacją dla pracowników. Ankieta ma na celu oszacowanie liczby osób, które łączą pracę zawodową ze sprawowaniem domowej opieki nad osobą bliską, ciężko chorą, starszą i niesamodzielną lub niepełnosprawną, poznanie ich problemów i potrzeb z tym związanych.

Wiedza na ten temat i możliwość stworzenia systemu wsparcia dla takich pracowników (opiekunów rodzinnych), będzie niezmiernie istotna dla każdego pracodawcy, gdyż pozwoli uniknąć niepotrzebnych absencji i zwolnień osób cennych ze względu na ich kompetencje i doświadczenie. Jesteśmy świadkami starzenia się społeczeństwa, problem będzie narastał – spróbujmy razem przygotować rozwiązania już dzisiaj!

 

Link do anonimowej ankiety jest przypisany tylko jednej firmie. Wyniki dotyczące Państwa organizacji będą znane wyłącznie Państwu. Sumaryczne, anonimowie dane zebrane od wszystkich uczestników badania, zostaną zaprezentowane w całości w raporcie z badań.

Jeżeli wyrażają Państwo chęć udziału w badaniu, proszę o kontakt:

Anna Janowicz

a.janowicz@hospicja.pl

668 450 742