fbpx

Pracodawcy Pomorza

ENenglish

Gala Pracodawców Pomorza 2022 – relacja

 

 

 

 

 

W 2022 roku Gala Pracodawców Pomorza odbyła się 3 czerwca w gdańskim Europejskim Centrum Solidarności. Wyłaniając laureatów Konkursu „Pomorski Pracodawca Roku” nagrodziliśmy tych, którzy tworzą warunki dla rozwoju naszych firm i gospodarki regionu i kraju. 

 

Realizowane z powodzeniem od lat Gale Pracodawców Pomorza to jedne z największych i najważniejszych biznesowych imprez regionalnych. To doroczne uroczyste spotkania biznesu, przedstawicieli najwyższych władz państwowych, samorządowych, świata nauki i kultury. Gala Pracodawców Pomorza to wydarzenie, której wieloletnia tradycja jest zawsze świętem pomorskiego środowiska gospodarczego, podczas którego nagradzamy najlepszych spośród nas wskazując „Pomorskiego Pracodawcę Roku”.

Celem Konkursu jest wypromowanie i docenienie najlepszych pomorskich przedsiębiorców. Ideą Konkursu jest wyłonienie firm-liderów wśród pomorskich przedsiębiorstw, które nie tylko osiągają dobre wyniki ekonomiczne, ale również tworzą właściwe warunki pracy oraz potrafią dostrzec potencjał swoich pracowników. W ramach konkursu pragniemy upowszechniać dobre praktyki odpowiedzialności w biznesie, promować laureatów konkursu w mediach, rekomendując ich do innych ogólnopolskich nagród i wyróżnień.

Nagrodę Specjalną „Primum Cooperatio” czyli „Współpraca ponad Wszystko” otrzymał naukowiec, który rozumiejąc potrzeby gospodarki w sposób aktywny, swoją twórczą myślą i doświadczeniem wspiera realizację nowatorskich rozwiązań w gospodarce.

Nagroda „Dialogus Supra Omnia”, czyli „Dialog Ponad Wszystko” przyznana została w uznaniu za konsekwentnie, profesjonalnie i wytrwale prowadzony dialog na rzecz środowiska gospodarczego. Z kolei specjalną nagrodę „Diamentowy Oxer” otrzymała osoba, która dzięki własnej inicjatywie, konsekwencji i determinacji zbudowała rozpoznawalną markę w kraju i za granicą. Pełną listę nagrodzonych prezentujemy w poniższej relacji. 

 


 

Przed dwoma laty charakter naszej gali uległ zmianie – rozpoczął w swoim przemówieniu otwierającym Prezydent PP Zbigniew Canowiecki: – W 2021 roku zadedykowaliśmy nasze jubileuszowe wydarzenie wszystkim pracownikom ochrony zdrowia, w podziękowaniu za ich poświęcenie w walce z pandemią koronowirusa. Tegoroczna gala odbywa się w cieniu wojny w Ukrainie. Wojny, która jest szokiem dla całego demokratycznego świata. My, Europejczycy, wyobrażaliśmy sobie, że stworzyliśmy taki system organizacji międzynarodowych, który będzie w stanie rozwiązywać wszystkie konflikty na drodze negocjacji, jednocześnie zwiększając współpracę międzynarodową, umacniając zasady demokracji i zwiększając dobrobyt obywateli Europy. Dzisiaj przedsiębiorcy zmagają się z wieloma problemami i trudnościami. Nie mają pewności czy najgorsze lata mają już za sobą. Dziś chcielibyśmy przedstawić tych spośród nich, którzy radzą sobie na niespokojnym rynku pracy i działalności gospodarczej.

 

Prezydent Pracodawców Pomorza Zbigniew Canowiecki

 

O oprawę muzyczną zadbała Polska Filharmonia Kameralna Sopot pod dyrekcja prof. Wojciech Rajskiego

 

Aleksandra Olczyk wykonała pieśń „O wolność walcz Ukraino”. Była to specjalna wersja utworu Andrew Lloyd Webera – „Do not cry for me Argentina”. Aleksandra Olczyk jest wybitną polską sopranistką. Związana jest z Royal Opera House w Londynie, Teatro Real w Madrycie, nowojorskim Lincoln Center, Deutsche Oper oraz Polską Operą Narodową. W kolejnych sezonach artystycznych pojawi się na scenach: Metropolitan Opera, Semperoper Dresden, festiwalu operowego w Gryndebourne, Frankfurt Opera oraz Theatre des Champs Elysees.

 

Leszek Skrla, znakomity baryton występujący na scenach operowych w Polsce i na świecie, wykonał piosenkę My Way” czyli „Moja Droga” z repertuaru Franka Sinatry.

 

Wykład Prof. Cezarego Obrachta-Prądzyńskiego pt. „Zdystansowany obserwator czy zaangażowany uczestnik? Dylematy związane z odpowiedzialnością przedsiębiorców za bieg spraw publicznych”. Profesor kieruje Zakładem Antropologii Społecznej oraz Pomorskim Centrum Badań nad Kulturą Uniwersytetu Gdańskiego. Jest przewodniczącym Komitetu Socjologii Polskiej Akademii Nauk oraz członkiem-korespondentem Polskiej Akademii Umiejętności.

 

 

Laureaci Konkursu

Pomorski Pracodawca Roku 2021

 

 

Pomorski Pracodawca Roku 2021

w kategorii przedsiębiorstw zatrudniających powyżej 250 pracowników

 

 

= Marcopol Sp. z o.o. = 

 

Prezes Zarządu: Jerzy Brzeziński

Rok założenia: 1985

Siedziba: Chwaszczyno

 

Marcopol jest wiodącym europejskim producentem szerokiej gamy wyrobów metalowych oraz dystrybutorem najszerszej na rynku oferty elementów złącznych, chemii budowlanej i technik zamocowań dla wielu branż gospodarki. Aktualnie firmę tworzy 12 biur handlowych rozmieszczonych w głównych miastach w Polsce, oraz filie zagraniczne, m.in.: w Litwie, Estonii i Finlandii. Taka organizacja pozwala firmie realizować dostawy dla przedsiębiorstw i odbiorców indywidualnych w bardzo krótkim terminie bez względu na wielkość zamówienia Klienta. Oprócz oferty produktowej firma, dysponująca szeregiem wyspecjalizowanych pracowników, dostarcza całe spektrum rozwiązań logistycznych, m.in.: składy konsygnacyjne, kanban, EDI i inne. Oferuje również szeroki pakiet usług dodatkowych z uwzględnieniem szczególnych potrzeb klienta, np. etykietowanie, pakowanie, nakładanie powłok specjalnych. Dzięki zaawansowanym procesom kontrolnym, produkty firmy spełniają najwyższe wymogi jakościowe oraz posiadają niezbędne europejskie certyfikaty. Marcopol wspiera również klientów w optymalizacji ich finalnych kosztów zaopatrzenia. Firma zatrudnia 481 pracowników.

 

Piotr Budyn, Dyrektor Marcopol Sp. z o.o.

Piotr Budyn, dyrektor Marcopol Sp. z o.o.

 

Pomorski Pracodawca Roku 2021

w kategorii przedsiębiorstw zatrudniających od 50 do 250 pracowników

 

 

= Masters Sp. z o.o. = 

 

Prezes Zarządu: Ryszard Marcinkowski

Rok założenia: 1996

Siedziba: Straszyn

 

Firma Masters to jeden z większych i najczęściej wybieranych w Polsce producentów i dystrybutorów komponentów elektronicznych. Firma posiada własny dział badawczo- rozwojowy, linie produkcyjne i centrum szkoleniowe. Klienci otrzymują również pełne wsparcie projektowe. Historia firmy rozpoczęła się w 1996 roku z chwilą otwarcia pierwszego zakładu w Gdańsku. Od tej pory firma konsekwentnie się rozwija, o czym również świadczy realizowany eksport. Spółka Masters będąc nastawiona na potrzeby Klienta jest otwarta na ich sugestie, oferując rozwiązania szyte na miarę potrzeb odbiorców swoich produktów i usług. Łączy kompleksową obsługę z najnowszymi technologiami wykorzystywanymi w branży elektronicznej. Firma Masters sp. z o.o. ma obecnie siedem oddziałów na terenie Polski i Czech. Największą siłą firmy są pracownicy o najwyższych kwalifikacjach, pracujący z pasją i z zaangażowaniem na rzecz realizacji misji firmy. Firma zatrudnia obecnie ponad 150 pracowników.

 

Ryszard Marcinkowski, prezes zarządu Masters Sp. z o.o.

 

 

Pomorski Pracodawca Roku 2021

w kategorii przedsiębiorstw zatrudniających od 10 do 50 pracowników

 

 

= Chronospace Sp. z o.o. = 

 

Prezes Zarządu: Rafał Lewkowicz

Rok założenia: 2019

Siedziba: Sopot

 

Chronospace to pomorski startup tworzący autorskie rozwiązania oparte o technologię VR/AR/MR (wirtualna rzeczywistość, rzeczywistość rozszerzona, mieszana rzeczywistość) powołany przez osoby z ponad 20-letnim doświadczeniem w branży nowych technologii oraz finansów. Spółka zaczęła działalność operacyjną poprzez prace badawcze (B+R) wspólnie z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju nad autorskim urządzeniem VR (6DOF), które umożliwi interakcję człowiek-maszyna bez użycia niewystarczająco intuicyjnych kontrolerów. Następnie Chronospace wykorzystując swoje kompetencje zaczęła realizować gry edukacyjno-rozrywkowe, inscenizacje historyczne, animacje 3D i ich postprodukcję, aplikacje oraz symulatory szkoleniowe z niespotykanymi dotychczas szczegółami zarezerwowanymi do teraz wyłącznie dla gier klasy AAA. Cały zespół firmy liczy ponad 25 osób, w tym ponad połowa to pracownicy etatowi. Obecnie spółka nieustannie powiększa swój zespół oraz prowadzi ekspansję na nowe rynki zagraniczne.

 

Ze statuetką Rafał Lewkowicz, prezes ChronoSpace Sp. z o.o. i współzałożyciel firmy Piotr Szott

 

 

Pomorski Pracodawca Roku 2021

w kategorii przedsiębiorstw zatrudniających do 9 pracowników

 

 

= Plona Consulting Sp. z o.o. = 

 

Prezes Zarządu: Wojciech Plona

Rok założenia: 2018

Siedziba: Gdańsk

 

Plona Consulting to spółka, która w modelu outsourcingu wspiera przedsiębiorców w skutecznym zarządzaniu finansami ich firm. Spółka dostarcza pełen zakres informacji o rentowności, marżach, płynności i wynikach finansowych. Dzięki przejrzystości w zarządzaniu wpływa realnie na rentowność i bezpieczeństwo firm. Kilka lat temu firma z jednoosobowej działalności prowadzonej przez Wojciecha Plonę urosła do spółki, która zrealizowała już ponad 230 projektów doradczych. Spółka zatrudnia obecnie siedem osób.

 

Wojciech Plona, prezes zarządu Plona Consulting Sp. z o.o.

 

 

Laureaci Nagród Specjalnych

Pomorski Pracodawca Roku 2021

 

 

Pomorski Pracodawca Roku 2021

nagroda specjalna za aktywny udział w walce z covid-19 w zakresie odbioru i utylizacji odpadów medycznych.

 

 

= Port Service Sp. z o.o. = 

 

Prezes Zarządu: Sören Blum

Rok założenia: 1991

Siedziba: Gdańsk

 

Port Service jest największym zakładem przetwarzającym niebezpieczne odpady medyczne na Pomorzu obsługującym m.in. główne placówki medyczne w Trójmieście takie jak Podmiot Leczniczy Copernicus, czy Uniwersyteckie Centrum Kliniczne. Od początku pandemii Covid-19 w instalacji Port Service unieszkodliwiono około 10 mln kg zużytych wyrobów medycznych, m.in.: materiałów opatrunkowych, pielęgnacyjnych i zabiegowych, testów, przeterminowanych leków. W pierwszym kwartale 2021 roku, kiedy kolejna fala pandemii dotknęła Polskę rekordową liczbą chorych i hospitalizowanych, Port Service z Gdańska przyjął i unieszkodliwił w spalarni 1 milion 440 tys. kg tych odpadów. Spółka, zgodnie z wytycznymi wojewody pomorskiego, wspomagała również inne regiony kraju i zabezpieczała unieszkodliwianie odpadów, z którymi nie radziły sobie inne województwa.

 

Paweł Król, przedstawiciel zarządu Port Service Sp. z o.o.

 

 

Pomorski Pracodawca Roku 2021

nagroda specjalna za stworzenie wyjątkowego, kaszubskiego centrum aktywnego wypoczynku „Koszałkowo” w Wieżycy

 

 

= Przedsiębiorstwo Turystyczno-Usługowo-Produkcyjne „Koszałka” Ireneusz Koszałka = 

 

Właściciel: Ireneusz Koszałka

Rok założenia: 1991

Siedziba: Szymbark

 

Centrum Aktywnego Wypoczynku „Koszałkowo” w Wieżycy będące wyjątkowym pomorskim ośrodkiem rekreacyjno-wypoczynkowym powstało dzięki wizji i determinacji Pana Ireneusza Koszałka. Ośrodek funkcjonuje zarówno w sezonie letnim jak i zimowym, oferując usługi na bardzo wysokim poziomie. Posiada infrastrukturę narciarską wzorem klasycznego ośrodka alpejskiego, będąc największym na Pomorzu ośrodkiem narciarskim (10 wyciągów narciarskich, tory do snowtubbingu, szkoły narciarskie, wypożyczalnie sprzętu narciarskiego). Do dyspozycji gości jest całoroczne zaplecze hotelowe i gastronomiczne oraz w okresie letnim liczne atrakcje turystyczne: trójkołowce, hulajnogi terenowe oraz park zabaw dla dzieci. Podejmowane są prekursorskie działania w zakresie organizacji aktywnego wypoczynku. Od niemal 20 lat, na Pomorzu dzieci wraz z dorosłymi osobami mogą każdej zimy bawić się na snowtubbingu. Z kolei letnie zjazdy trójkołowcami to pomysł zaadaptowany od południowych sąsiadów. Ponadto otwartość na nowoczesne rozwiązania i technologie w dziedzinie produkcji śniegu technicznego sprawia, że Wieżyca-Koszałkowo oferuje w okresie zimowym bardzo dobre warunki do uprawiania sportów zimowych, które posiadają jedynie duże ośrodki narciarskie z południa Polski oraz alpejskie kurorty.

 

Ireneusz Koszałka, właściciel Przedsiębiorstwa Turystyczno-Usługowo-Produkcyjnego „Koszałka”

 

Laureaci Nagród Specjalnych

Pracodawców Pomorza 

 

 

Nagroda Diamentowy Oxer przyznawana jest osobom, które dzięki własnej inicjatywie, uporowi i determinacji zbudowali od podstaw firmę lub organizację będącą rozpoznawalną marką w kraju i za granicą. wyjątkowego Diamentowego Oxera kapituła przyznała w bieżącym roku Panu Jerzemu Owsiakowi za szczególne działania charytatywne i społeczne oraz za wizję i konsekwencję w realizacji celów wielkiej orkiestry świątecznej pomocy.

 

 

Jerzy Owsiak

Założyciel i prezes Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

 

Dziennikarz radiowy i telewizyjny, jak sam mówi o sobie – obserwator rzeczy ulotnych i dziwnych. Debiutował na antenie Rozgłośni Harcerskiej w 1986 roku. Dziś swoją audycję muzyczną prowadzi w każdy poniedziałek o godzinie 20.00 na antenie Antyradia. Pomysłodawca, współzałożyciel i prezes zarządu Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, z którą realizuje ideę corocznego Finału WOŚP. Na początku lat 90. rozpoczął pierwszą zbiórkę pieniędzy na sprzęt medyczny dla dzieci z wrodzonymi wadami serca w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Rok później odbyła się kolejna zbiórka nazwana tym razem „Pierwszym Finałem”. Dzięki pozytywnemu odzewowi Polaków i zaangażowaniu w akcję zbiórce postanowiono nadać status prawny. Do tej pory Fundacja w styczniowych zbiórkach zebrała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad miliarda złotych kupując blisko 69 000 urządzeń medycznych. Jerzy Owsiak za swoją działalność charytatywną został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski w 1999 r., Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski w 2011 r. oraz Odznaką Honorową za Zasługi dla Ochrony Praw Dziecka – Infantis Dignitatis Defensori – 2018. Otrzymał też wiele nagród, takich jak Wiktory (1993, 1994, 1999, 2000), Medal świętego Jerzego „Tygodnika Powszechnego” (1997), Order Ecce Homo (2003), odznakę honorową Za Zasługi dla Ochrony Praw Człowieka (2009), Odznakę Honorową „Bene Merito” (2010), nagrodę im. Jerzmanowskich (2014), Order Uśmiechu (1993, wręczenie 2018), Nagrodę im. księdza Józefa Tischnera (z Lidią Niedźwiedzką-Owsiak) (2019) i wiele innych. Od 2013 doktor honoris causa Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie. Twórca Przystanku Woodstock (dziś Pol’and’Rock Festival) – największego otwartego Festiwalu w Europie. Od stycznia 2011 r. prowadzi portal internetowy Kręcioła.TV. Vloger, tworzył swoje materiały codziennie do grudnia 2017 roku, kiedy przeniósł swoją aktywność na Facebooka. Pisze często, kontrowersyjnie i odważnie, śledzi go ponad milion obserwujących, a liczba ta stale rośnie.

 

W imieniu Jerzego Owsiaka nagrodę Diamentowy Oxer odebrał Prof. Bohdan Maruszewski

 

 

Nagroda Primum Cooperatio Imienia Profesora Bolesława Mazurkiewicza przyznawana jest wybitnemu przedstawicielowi świata nauki, który w sposób aktywny swoją wiedzą, twórczą myślą i doświadczeniem przyczynia się do wspierania i realizacji nowatorskich przedsięwzięć gospodarczych. Jednocześnie jest to osoba, która udowodniła swoim działaniem, że możliwa jest efektywna współpraca obu środowisk przynosząca wymierne korzyści gospodarce i nauce.

 

 

Prof. dr hab. inż. Adriana Zaleska-Medynska

Kierownik Katedry Technologii Środowiska oraz Zespołu Fotokatalizy na Wydziale Chemii Uniwersytetu Gdańskiego

 

Od ponad 20 lat prowadzi badania w zakresie fotokatalizy heterogenicznej, ukierunkowane na korelację właściwości powierzchniowych nowych nanomateriałów z ich metodą preparatyki i fotoaktywnością, wyjaśnienie mechanizmów reakcji fotokatalitycznych a także na projektowanie i testowanie prototypowych urządzeń wykorzystujących reakcje fotokatalityczne – w tym urządzenia do oczyszczania, dezodoryzacji i dezynfekcji powietrza. W ostatnich latach w prowadzonych badaniach łączy chemię eksperymentalną z obliczeniami teoretycznymi, co pozwala przewidywać struktury nowych nanomateriałów a także wyjaśniać oddziaływania pomiędzy powierzchnią materiałów półprzewodnikowych a reagentami. Jest współautorką 1 książki dotyczącej fotokatalizy heterogenicznej, ponad 140 oryginalnych i przeglądowych prac naukowych w czasopismach z tzw. listy filadelfijskiej, 16 rozdziałów w książkach, 12 patentów, 14 zgłoszeń patentowych oraz ponad 290 komunikatów prezentowanych na konferencjach krajowych i międzynarodowych. Odbyła staże zagraniczne w wiodących jednostkach badawczych, m.in. w Stanach Zjednoczonych, Japonii, Izraelu. Otrzymała liczne wyróżnienia Rektora Politechniki Gdańskiej i Uniwersytetu Gdańskiego za osiągnięcia naukowe i dydaktyczne. Współtwórczyni prototypów urządzeń do fotokatalitycznego oczyszczania powietrza nagrodzonych złotymi medalami na międzynarodowych targach wynalazczości (Paryż, Bruksela, Bangkok, Kuala Lumpur). Laureatka Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju w kategorii Naukowiec Przyszłości 2020. Współpracuje z otoczeniem gospodarczym w zakresie stosowania nanomateriałów o właściwościach bakterio- i grzybobójczych oraz fotokatalitycznych. Kierowała projektami badawczo-rozwojowymi finansowanymi przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Narodowe Centrum Nauki, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Fundusze Norweskie i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska. Współzałożycielka startupu NanoSci, zajmującego się komercjalizacją urządzeń do oczyszczania powietrza z wykorzystaniem fotokatalizy.

 

Prof. dr hab. Adrianna Zaleska-Medynska

 

 

 

Nagrod Dialogus Supra Omnia przyznawana jest osobom lub instytucjom za konsekwencję i determinację w inicjowaniu oraz wspieraniu dialogu społecznego pomiędzy różnymi środowiskami oraz z władzami państwowymi i samorządowymi.

 

Adam Abramowicz

Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców

 

Powołany na stanowisko Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorstw 22 czerwca 2018 roku. Posiada wieloletnie doświadczenie jako przedsiębiorca prowadzący własną działalność gospodarczą. Był jednym z głównych inicjatorów, a zarazem prezesem Zarządu Sieci Detalistów „Nasze Sklepy”, która powstała, by chronić małych i średnich przedsiębiorców. Aktywna działalność biznesowa zaowocowała jego członkostwem w Radzie Polskiej Izby Handlu. Był radnym Rady Miasta Biała Podlaska oraz aktywnym działaczem samorządowym. Poseł na Sejm V, VI, VII i VIII kadencji. Wykorzystując zdobyte w przedsiębiorczości doświadczenie, był m.in. członkiem sejmowej Komisji Gospodarki i Rozwoju Sejmu RP (wcześniej Komisji Gospodarki) oraz Parlamentarnego Zespołu Wspierania Przedsiębiorców Poszkodowanych w Outsourcingu Pracowniczym przez organy administracji państwowej RP, a także przewodniczącym Parlamentarnego Zespołu na rzecz Wspierania Przedsiębiorczości i Patriotyzmu Ekonomicznego. W związku z powołaniem na funkcję rzecznika MŚP złożył mandat poselski. W okresie pandemii Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców podejmował aktywne działania w sprawach dotyczących mikro, małych i średnich przedsiębiorców. Biuro Rzecznika m.in. sporządzało wnioski o udzielenie objaśnień prawnych co do przepisów tzw. „tarcz antykryzysowych”, zgłaszało konieczność podjęcia działań legislacyjnych w sprawach przedsiębiorców dotkniętych skutkami pandemii oraz występowało w obronie praw indywidualnych przedsiębiorców. Rzecznik aktywnie uczestniczył w dialogu mającym na celu szybkie otwarcie zamrożonych pandemią branż. Oprócz podejmowania działań interwencyjnych Biuro Rzecznika przygotowało 10 postulatów opracowanych wspólnie z Radą Przedsiębiorców działającej przy Rzeczniku MŚP. Proponowane zmiany dotyczą m.in. gruntownej reformy ubezpieczeń społecznych, wprowadzenie zakazu nakładania przez ustawodawcę nowych obowiązków biurokratycznych dla mikroprzedsiębiorców oraz redukcja obecnie istniejących, wprowadzenie zasady obowiązywania minimum 6-miesięcznego vacatio legis dla zmian prawa gospodarczego nakładających obowiązki dla przedsiębiorców, rozliczanie się ryczałtem od przychodów bez ograniczeń wraz z dostosowaniem stawek do możliwości w poszczególnych branżach, uniemożliwienie zawieszenia biegu terminu przedawnienia zobowiązania podatkowego poprzez wszczynanie postępowania z Kodeksu karno-skarbowego, powołanie Rady odwoławczej przy Ministrze Finansów, wprowadzenie realnej odpowiedzialności dyscyplinarnej i majątkowej urzędników, ograniczenie praktyki nadużywania tymczasowych aresztowań dla przedsiębiorców, skrócenie czasu oczekiwania na wyrok sądu w sprawach gospodarczych poprzez stosowania się do 6-miesięcznego terminu na załatwienie sprawy.

 

Adam Abramowicz, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorstw

 

 

 

 

F O T O G A L E R I A