Networkingowe spotkania z cyklu „Biznes to Relacje”, zainicjowane ponad dwa lata temu przez Justynę Wojtaszczyk z agencji Keyk Project Marketing & Media, okazały się strzałem w dziesiątkę w kontekście budowy uniwersalnego formatu wydarzenia integrującego przedsiębiorców z otoczenia „Pracodawców Pomorza”.
Sprawdzony duet gospodarzy tych spotkań – w osobach Justyny Wojtaszczyk i Ireneusza Osińskiego, Prezesa Fundacji na Rzecz Rozwoju Talentów i Pełnomocnika Zarządu ds. Relacji Biznesowych „Pracodawców Pomorza” – budował unikalną integracyjną przestrzeń dającą możliwość tworzenia naturalnej sieci powiązań biznesowych z merytoryczną nadbudową realizowaną przez nietuzinkowych gości-prelegentów.
Spotykaliśmy się m.in. w siedzibie „Pracodawców Pomorza”, w biznesowych wnętrzach gdańskiego kompleksu Olivia Business Centre, w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym. Eksperymentalnym wydaniem cyklu był tegoroczny rejs biznesowo-rozrywkowy przygotowany we współpracy ze Stena Line.
17 listopada, w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, poszerzyliśmy tę listę miejsc o Gdański Teatr Szekspirowski. Była to jednocześnie finałowa odsłona projektu „Biznes to Relacje”, do udziału w której zaprosiliśmy:
- Jerzego Limona, który opowiedział o historii, możliwościach scenicznych i misji Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego;
- Łukasza Makurata, CTO firmy Swim VR – powstałej w celu promocji szerokiego zastosowania technologii wirtualnej rzeczywistości – który w dużym skrócie tłumaczył, w jak wielu dziedzinach życia społecznego i gospodarczego ta technologia znalazła i może znaleźć zastosowanie;
- Tomasza Filipczaka, właściciela firmy producenckiej Image Ltd., a przy tym trenera wizerunku publicznego, który wyjaśnił, jak istotna jest właściwa technika autoprezentacji w odniesieniu do osób, którym przyszło sprawować kluczowe funkcje publiczne.
PRELEGENCI
Prof. Jerzy Limon – absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Jest historykiem i teoretykiem teatru i dramatu, pisarzem, tłumaczem, członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich i ZAiKS-u, członkiem Polskiej Akademii Umiejętności. Oficer Imperium Brytyjskiego (OBE, 2014). Autor 14 książek naukowych, wydanych w kraju i zagranicą oraz ok. 150 artykułów i recenzji. W jego dorobku są również liczne artykuły, eseje i szkice popularno-naukowe, a także 5 powieści i przekłady sztuk dawnych i współczesnych. Ostatnio wydał książki „The Chemistry of the Theatre” (PalgraveMacMillan, 2014) oraz „Młot na poetów, czyli galerię ściętych głów. Interaktywną historię powieściową” (słowo obraz/terytoria, 2015). Fundator i wieloletni prezes Fundacji Theatrum Gedanense, dyrektor Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego, instytucji kultury, która kontynuuje działania Fundacji Theatrum Gedanense i współorganizuje z nią międzynarodowy Festiwal Szekspirowski. Inicjator budowy teatru szekspirowskiego w Gdańsku.
Łukasz Makurat – z wykształcenia programista, właściciel firmy SWIM VR dostarczającej systemy wirtualnej rzeczywistości oraz rozszerzonej rzeczywistości. Technologią tą zajmuję się od chwili, gdy tylko się pojawiła na rynku. Szuka jej praktycznych zastosowań, aby z wykorzystaniem rzeczywistości wirtualnej pomagać klientom rozwiązywać ich problemy, z którymi napotykają się w rzeczywistości realnej. I to zarówno w przypadku zastosowań rozrywkowych jak i na przykład medycznych.
Tomasz Filipczak – absolwent Łódzkiej Filmówki i Politechniki Łódzkiej. Reżyser i operator, realizator telewizyjny, były wieloletni wykładowca akademicki, producent filmów i programów telewizyjnych, wreszcie przedsiębiorca, właściciel firmy producenckiej Image Ltd. Kolejny obszar działań to coaching wizerunku publicznego. Zainteresowania: nowe technologie, a szczególnie bezzałogowe statki powietrzne (posiadacz licencji pilota dronów), film, literatura i podróże.
PRZECZYTAJ O POPRZEDNICH ODSŁONACH „BIZNES TO RELACJE”
WIDEO
GALERIA